Фан Клуб: Германија

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Do situacijata dojde otkako Reus mislese deka e Maradona i bidna sto bidna potoa.

Promasija nekolku dobri sansi,a golema sramota e sto ne dadoa gol.

Ja se uste se cudam kako Löw postana svetski sampion so Germanija.Mene ovoj trener samo na pocetokot mi se svigase,bidejki mnogu go falea otkako toj go nasledi Klinsmann.Löw bil master mindot a Klinsmann motivator iako toj bese glaven a Löw samo zamenik.Slicno kako Klopp i Buvac,kade sto zaslugata za taktikata bese kompletna na asistentot,iako do pred da se doznae za toa nikoj ne go znaese Bosanecot.

Löw veke nekolku godini gi kopira Baern,od taktika do menuvanje pozicii na igracite i se ostanato.Prav copycat,pa zatoa mislam deka covekov veke nema ni gram ideja vo nego.

Nemaat lev i desen bek,nemaat klasicen spic.Gomez e vlezen vo odlicna forma,mora da go stavi vo prv sostav.Ginczek da go zemat vo posirokiot sostav.Za mene Löw e izguben slucaj momentalno.

Bez Lahm,so mrtov Schweinsteiger,so Götze kako spic,so alternativi kako Schürrle,Bellarabi,Volland itn nema leb..Hector e borben igrac ama i toj nema zamena.Vo golemi gomna se kako da gi zakrpat nekoi pozicii vo ekipata.

Ednostavno ne moze Schürrle da go zemas vo reprezentacija,koga deckoto e propadnat v kraj i duri ni vo Wolfsburg ne e starter.Eden Caliguri go ima izmesleno fudbalot za nego.Na stara slava,kako Podolski do pred nekoe vreme.

Malli od Mainz da se povika obavezno treba.

Ne deluvaat ic dobro,iako prviot sostav e prilicno silen.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.194
Поени од реакции
21.342
Истото го мислам ија. Тимот не е како во Бразил ама да речеш дека е слаб не е во никој случај. Ама Лев како што викаш и нема свое ја и копира, пример сега Гинтер кој е ЦБ а го игра десно оти и во Дортмунд моментално игра тука. Тоа е само моментална ситуација во Дортмунд а не трајна но Лев одма истото. Не би рекол дека страничните бекови се толку проблем, лево сепак Шмелцер се врати во добра форма ама Лев мора да го користи поред можностите и не да прави експерименти. Како функционираше Шмелцер под Клоп и сега под Тухел? Плус Хектор е солидна замена. Десно има повеќе варианти, не идеални ама солидни. Проблемот ија го гледам напред, нема шпиц. Тоа е голем хендикеп и не знам како да се извлечат од тоа. Ама крајно и тука не е проблемот. Проблемот е што кај Лев се чини тимот секојпат може да прими гол, ич не е компактен. Затоа и одбраната редовно слабо изгледа ама тоа всушност е последица од предходни грешки. И пак ќе речам дека Лев многу експерементира, пола од тие играчи што тој ги повикал за репрезентација и немаат потенцијал да играат за Германија.
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.459
Поени од реакции
10.156
Подолски толку од репрезентација?
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.459
Поени од реакции
10.156
Pa nisto cudno, Löw od dobra volja uste go slepa vo reprezentacijata i mu pokloni SP-titula. Ali mu pomina vremeto uste odamna.
Па верувај дека Полди последната година не беше зиман поради неговите фудбалските квалитети, туку поради неговата харизма, позитивност што ја зрачи во соблекувалната и расположението за кој верувам бил главен виновник, за насмеаните лица и сплотеноста на тимот како и тимската хемија. Сосема друга улога имал, токму заради ова мислам го викаше Лев, ќе напоменам во последната година-две.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.194
Поени од реакции
21.342
Германија го купи СП 2006, во 2000та година имале црна каса со 13м Германски марки. Ќе лета сега по некоја глава што останала од тогаш ама иначе ништо. К.р ги боли, битно 2006 имаа фешта и моментално се светски првак. Па и јасно е дека во денешно време не можеш да добиеш првенство без плаќање.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.194
Поени од реакции
21.342
Se nadevam Löw nema da go igra Ginter desno pa posle da se buni oti ne igral kako vo Dortmund.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
Аууу колку се добри



Ова со датите е јак детал











Голманскиот со тоа баклавите е или многу кремски или е Шутка, не можам да се одлучам



Наводниот гостински е meh...

 

Kajgana Shop

На врв Bottom