Фан Клуб: Германија

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.182
Поени од реакции
21.305
:eek::eek::eek:[DOUBLEPOST=1405672587][/DOUBLEPOST]Barem Evropskoto uste da go fatese, nemozam da ja razberam odlukata so 30 godini kako kapiten na Germanija da se otkazes.
 

spaso

Discover the ultimate in relaxed romance with the
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Whhaaaaaaat daaaaa faaaaack ... So mu stana be na ovoj ,ja mislev deka ke igra barem uste edno svetsko ... Omg daj be boze smeni mu go pametot .[DOUBLEPOST=1405674951][/DOUBLEPOST]Whhaaaaaaat daaaaa faaaaack ... So mu stana be na ovoj ,ja mislev deka ke igra barem uste edno svetsko ... Omg daj be boze smeni mu go pametot .[DOUBLEPOST=1405675188][/DOUBLEPOST]Sega ce treba Shkodran da go puka po desno kriljo ... Mustafi i Durm bi bile novite bekovi.Ocekuvam da steknat malku povekje iskustvo narrdnive godini i da se obidat dostojno da go zamenat carot .[DOUBLEPOST=1405675823][/DOUBLEPOST]Mojot omilen igrac odsekogas i eden od najkompletnite defanzifci na site vreminja ... Dokolku taka odlucil sakam da mu zablagodaram za sve sto stori za reprezentacijata , a za Bayern ocekuvam od nego uste 3-4 trofei u LS da krene pa posle ja ke go oslobodam ako treba , eden Zanetti igrase ubavo do pred 2 godini ne pak ovaa germanska masina .
 
Последно уредено:

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.959
Поени од реакции
25.271
Паметна одлука, во вистинско време како светски шампион.
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
Паметна одлука, во вистинско време како светски шампион.
бар да изигараше и на европското првенство па можеби ќе ги соединеше титулите папосле нека се простеше од репрезентација.
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.009
Поени од реакции
6.040
Си оди како шампион и до некаде правилна одлука. Но, од друга страна играч кој би можел да игра најмалце и на наредно светско, штета што се повлекува. Барем да се обидеше на ЕУ 2016 да го освојат и да ги има сите можни титули кој еден европски играч може да ги има. Според моменталните играчи, мислам дека за него ќе биде најтешко да се најде замена. Физички многу спремен, паметен и најбитно, поеќе од одличен за позицијата која ја игра.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.182
Поени од реакции
21.305
Kako kapiten ima i odgovornost i na taa pozicija nema dovolno igraci, zatoa nekako ovaa odluka e neodgovorna za mene. Ali toj si znae.
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Kako kapiten ima i odgovornost i na taa pozicija nema dovolno igraci, zatoa nekako ovaa odluka e neodgovorna za mene. Ali toj si znae.

Воопшто не е неодговорна,напротив....До Европското има уште 2 години,и остава време на Германија да реагира и да најде алтернатива..

Веројатно смета дека нема да може да го даде максимумот,реално од сите играчи него не го штедат ни минута буквално,ги игра сите можни утакмици до крај,такада поштена одлука.

Подобро вака,него ли да се цеди и да игра просечно ко многу репрезентативни ѕвезди кои не го даваат максимумот а играат ради реномето.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.182
Поени од реакции
21.305
Неодговорно? :rolleyes:
I Zidane sakase ednas da se odkaze pa go zamolija da ostane uste malce vo reprezentacija pa i ostana. Najlesno e vaka, ne deka nema zameni no ne svetska klasa kako sto e toj. Sega ne gi znaeme pricinite. ako Löw odlucil da go stavi pak na 6ka ok, so pravo si odi, ama kako desen bek e nezamenliv.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.959
Поени од реакции
25.271
Sega ne gi znaeme pricinite. ako Löw odlucil da go stavi pak na 6ka ok, so pravo si odi, ama kako desen bek e nezamenliv.
Игорче се читаш ли што пишуваш. Сега баш по титулата на прославата Лев му рекол ќе те играм на 6-ка позиција. И овој се откажал. Глупаво е да пишуваш такви работи, демек неодговорен е, или пак поради позицијата.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.182
Поени од реакции
21.305
E dobro, ama ne kukajte posle ako Großkreutz ili Boateng utinaat na desnata strana.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.585
Поени од реакции
81.169
Баш од Лам очекував да биде новиот Матеус, играч кој со 40 години играше за репрезентацијата... а тој на 30 се пензионира од националниот дрес. Добро сепак негов избор е ова, а можеше уште две години да тера до ЕП, дека Германците и таму ќе бидат фаворити за првото место... а искрено уште само тој трофеј му фалеше во кариерата, за да има освоено се како фудбалер
 
Член од
5 мај 2013
Мислења
1.239
Поени од реакции
1.440
Ќе биде тешко да се најде замена, поточно јас сметам дека е незаменлив и добро е барем некој пола да игра од тоа што Лам го играше. Мустафи не иди во предвид, гледам го спомнал Игорче. Кога го стави со Гана, Германија изгледаше ко Фарските Острови во одбраната. Гроскројтц е добар, само треба да се уигра. Кога го стави од клупата против Ерменија пред светското, за неполни 2 минути пенал направи.

Само да нè му текне на Лев пак со 4 штопери да игра и да ја гледаме најспората одбрана евер, или Мустафи пак да го игра. Нешто ми вика дека Мустафи ќе го игра, будала е Лев.[DOUBLEPOST=1405699434][/DOUBLEPOST]Лам царе!
 
Последно уредено:

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.182
Поени од реакции
21.305
Ne go spomnav Mustafi no ne treba cel zivot da krpat i so centralen da igraat desno.

Gesendet von meinem GT-I9195 mit Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom