Фан Клуб: Германија

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Само Кислинг носејне ништо друго.
Vikas deka ke popusti kako za Weidenfeller?

Ima pritisok i od javnosta Jogi..Kiessling imase izjaveno deka ne igra dodeka Loew ja vidi reprezentacijata,no iskreno veruvam dokolku dobie pokana deka ke prifati,bidejki svetsko prvenstvo e vo prasanje ne prijatelski turnir. :) Mozebi i posledniot voz mu e svetskoto vo Brazil.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.187
Поени од реакции
21.329
Vikas deka ke popusti kako za Weidenfeller?

Ima pritisok i od javnosta Jogi..Kiessling imase izjaveno deka ne igra dodeka Loew ja vidi reprezentacijata,no iskreno veruvam dokolku dobie pokana deka ke prifati,bidejki svetsko prvenstvo e vo prasanje ne prijatelski turnir. :) Mozebi i posledniot voz mu e svetskoto vo Brazil.
Оти да не го земе? Ќе му се најде сигурно. Клозе е стар може секојпат да се повреди, Гомез е добар ама има технички проблеми па за мене Кислинг е идеална средина помеѓу Клозе и Гомез и вреди да се земе. Исто така е во одлична форма, за СП треба играчи со одлична форма иначе нема титула тоа да е јасно. А ако го игра Крузе како првотимец тогаш пак во полуфинале ќе биде крај за ДФБ.
 
Член од
5 мај 2013
Мислења
1.239
Поени од реакции
1.440
Шала на страна, би било добро да се прочита некоја добра биографска статија или колумна за Бендерите. Мора да има некои интересни случки кои се случиле во минатото со двајцава. А и можам да ја замислам фамилијата која ги гледа како и двајцата играат за репрезентацијата. :)
 
Член од
5 мај 2013
Мислења
1.239
Поени од реакции
1.440
Abe Jogi bas sega najde da gi igra site (!) igraci na Dortmund pred derbito? A Lahm i Neuer si zaminaa doma, Götze i Müller najverovatno na klupa.
Малку е долгичок, но е интересен текст. Линк од статијата со се текстот на Falko Bloeding (Chief Editor of Goal Germany) со кој јас не се согласувам.

"Low said prior to Germany’s friendly with England that Dortmund’s clash with Bayern is none of his business. And he’s right – his only job is to produce a national team capable of winning matches.

Indeed, they may have been missing Manuel Neuer and Philipp Lahm, but they were still able to overcome England, with a 'B team' of players picked to test their suitability for a World Cup place.

It’s somewhat natural that a Bayern contingent dominates the first XI. Despite Dortmund’s rise in recent years, they remain the biggest team in Germany, with a group of players who have proved themselves time and time again at club and international level.

Hummels, one of those injured on Tuesday, was once a shoe-in for the national team, but a run of poor form for club and country saw him dropped for Jerome Boateng, who had gone through a similar episode around a year ago, only to win his place back thanks to some excellent performances.

It’s not as though Low took a sledgehammer to either Hummels or Schmelzer – both injuries could just as easily have happened to any one of the plethora of Bayern players who featured across the two recent friendlies.

Six of the Bavarians’ stars featured against Italy, with all but one – Mario Gotze – playing the 90 minutes. Just three BVB stars played and only Hummels went the full distance. Four Dortmund players turned out for their country against England. Just as many Bayern players played for the whole match, Gotze and Toni Kroos, who played more than any other Nationalelf player during the November friendlies.

Dortmund have had rotten luck that all of their defenders are injured for the most important week of the season – but it is just that – ill fortune. Bayern have also had the misfortune of losing their star player Franck Ribery to injury following France’s midweek international.

Claims of a conspiracy perpetrated by Low seem like little more than a defence mechanism for BVB fans, who are now anxious ahead of facing a team they believed they had the beating of."

By Goal International’s Bundesliga expert Enis Koylu.
 

Jaqen H'ghar

Faceless man
Член од
25 март 2009
Мислења
1.077
Поени од реакции
1.271
Кој кеф ќе биде кога ќе ги плеснат Португалија на чело со Кика дека далеко се од титула на некое натпреварување. Гана ќе направи повеќе проблеми од Португалците, а и САД не се толку наивни. Очекувам минимум 7 бода од групата.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Мора Германија да освои сега, се надевам дека ќе извлечат поука од ЕП и од СП пред 4 години. Иста ситуација како Баерн лани кога мораа да освојат, имаат се` што можат да посакаат. Ок освен за Лев, не ми изгледа како балансирана личност.

И до толку бе Хицфелд не му прават чест да му ја дадат репрезентацијава?
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Мора Германија да освои сега, се надевам дека ќе извлечат поука од ЕП и од СП пред 4 години. Иста ситуација како Баерн лани кога мораа да освојат, имаат се` што можат да посакаат. Ок освен за Лев, не ми изгледа како балансирана личност.

И до толку бе Хицфелд не му прават чест да му ја дадат репрезентацијава?


Лев мора да сфати една работа....

А тоа е дека кога ќе дојде првенството,односно завршната фаза дека е скроз небитно како си изиграл претходно и каков перфектен скор си имал...

На првенствата се важи само играта која носи РЕЗУЛТАТИ.

Лев до сега не се покажа дека е спремен за таква игра..Иако мора да се признае дека 2008 Европското Шпанија беше појака,и 2010 беше појака...Господ да беше тешко ќе извадеше подобар резултат.Он тактички го извади максимумот у тие утакмици...

Едино заеба дебело лани со Италија.

Како и да е,ова е идеалното време за Германија да стане светски првак,и мислам дека имаат одлични шанси.И Шпанија веќе нема да е непремостлив проблем.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom