Фан Клуб Вест Хем Јунајтед

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.271
Поени од реакции
22.545
Уште една победа и тоа овој пат дома против Норвич со 2 - 0
Стрелци :
James Collins - 84мин,
Mohamed Diame - 90мин
Моментално сме на 10 место после 26 кола...
 
Член од
10 мај 2013
Мислења
162
Поени од реакции
120
иии дадада уште една победаа за од 18тото место за само 4 кола да се искачиме на 10тото победа над Норвич 2:0 Стрелци Колинс и Диаме... Вест Хем е во одлична форма 1 нерешена и 3 победи по ред да се надеваме декаа ќе продолжат со ваквата игра
 
Член од
30 декември 2009
Мислења
547
Поени од реакции
149
не сум едини фан на Вест Хем на форумов а ? :D Иначе да тоа си у право ама какви арапи какви руси си имамо јака школа и малку паре за засилувања не ни треба вештачки клуб :D
--- надополнето: 27 јануари 2014 во 01:29 ---

Дај боже да излезе барем еден од овие двајца пошто Керол за џабе го купивме 15 милиони undefined
Друже не си единствен фан ама мислам дека си ја утнал работата :)
 

Wiche

шегобиец
Член од
22 декември 2009
Мислења
204
Поени од реакции
120
COYI... газимо 4 победе по ред ... и Керол се враќа следеќу.. само незнам зашто Алардајс не га пушти Пабло Армеро бш ме занима што играч е??
 
Член од
10 мај 2013
Мислења
162
Поени од реакции
120
иииии ова е тој Вест Хем што сакам да го гледам! :D Нова победа овој пат над Саутептон 3:1 стрелци: Јарвис, К. Кол и К. Нолан ии одлична серија на Вест Хем од 4 победи по ред и моментална 10та позиција на табелата :D
 
Член од
10 мај 2013
Мислења
162
Поени од реакции
120
Поразени од Евертон со минимални 1:0 што ја прекина нашата мала серија од 5 натпревари без пораз односно 4 победи и едно реми да се надеваме дека нема да паднеме пак во криза што се однесува до позицијата Вест Хем останува на 10-тото место
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.294
Поени од реакции
5.496
Ај да ја заживеам темата. Трет омилен клуб после Пелистер и Милан ми е Вест Хем . Па ова сезона ја почнаја ептен топло ладно. Против претедентите за лига шампиони победи а против тие за испаѓање порази.
Како и да е Ливерпул - Вест Хем 0-3.Првите два гола по грешка на одбранта посебно вториот на Нобл а бункерот функционираше.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.271
Поени од реакции
22.545
Битно и Арсенал си го лапна дома , ама многу е за греота шо дома не ги победија Лестер и Бурнмаут .
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.097
Поени од реакции
9.695
I vie sega najdovte da se kurcite. Apla mi e krivo za porazot ama totalno utna Rodgers. West Ham podobro igra na kontri ocigledno otkolku koga mora da napaga doma. Payet I Lanzzini se odlicni igraci gi gledav vo Francija odnosno Argentina dodeka bese tamu vtoriov. Andy koga se vraka?
 

Wiche

шегобиец
Член од
22 декември 2009
Мислења
204
Поени од реакции
120
I vie sega najdovte da se kurcite. Apla mi e krivo za porazot ama totalno utna Rodgers. West Ham podobro igra na kontri ocigledno otkolku koga mora da napaga doma. Payet I Lanzzini se odlicni igraci gi gledav vo Francija odnosno Argentina dodeka bese tamu vtoriov. Andy koga se vraka?
Керол тренира веќе со првиот тим за следната со Њукасл е спремен ако до 14 септември не се повреди док вржуе патике или на спање :)
Пајет е класа играч може да игра у било која елитна екипа.
Ланцини не сум го гледал освен на јутуб ама добро изигра има квалитет доста Декита га направи урда...
Вест Хем ке доведе јос 2-3 играчи (напаѓач, крило или + средина) па ке видиме што ке покаже како екипа. За сега имаат доста проблеми во организација кога се во посед на топката а играат против добро организирана одбрана... исто и транзиција во одбрана по бочните позиции посебно сум разочаран од овој јенкисон шупакот од арсенал можеби тука фали некој по квалитетен играч... Има уште два дена за трансфери ке биде весело...
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.294
Поени од реакции
5.496
Денес средниот ред односно триото Moses,Payet,Noble изигра коска,за лагалица против Нукасл од 2-0.
После 5 кола Вест Хем 5-ти со 9 бода. Следно коло против Манчестер Сити на гости , каде јас ќе бидам задоволен и со нерешено , а и редно е нерешено едно :D[DOUBLEPOST=1442264623][/DOUBLEPOST]Пајет донесе прв домашен триумф за Вест Хем
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.271
Поени од реакции
22.545
Денес средниот ред односно триото Moses,Payet,Noble изигра коска,за лагалица против Нукасл од 2-0.
После 5 кола Вест Хем 5-ти со 9 бода. Следно коло против Манчестер Сити на гости , каде јас ќе бидам задоволен и со нерешено , а и редно е нерешено едно :D[DOUBLEPOST=1442264623][/DOUBLEPOST]Пајет донесе прв домашен триумф за Вест Хем
Само победа очекувам. Ако можат дрвана Ливерпул и Арсенал да ги тепаат на гости зашто да неможат и Ман. Сити !??!? :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom