Фан Клуб: Вардар

razbirashh

No puedo,tengo nobio.
Член од
11 мај 2014
Мислења
983
Поени од реакции
2.202
Љубители на црвени петокраки, партизани и четници, овде се дискутира за Вардар а не за македончиња и кој е поголем шумадинец од кој...
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.143
Поени од реакции
4.528
http://fkvardar.mk/vesti/vardarci-gi-startuvaa-zimskite-podgotovki

Од денес почнаа нашиве со подготовки, во Скопје до 20ти па после тоа во Анталија. Според тоа што пишуваа мак. спорт периодов, Амкар, Стеауа и Дукла Прага се веќе договорени противници, би требало 4 или 5 пријателски да изиграме. Денес на тренинг се појави и новото засилување Бесир Демири, а нов играч е и Бојан Колевски, 16 години, беше дел од Металург, веројатно сезонава играл со сениорите. Беше дел од селекцијата на А-репрезентација на Мрме сега во декември, кога играа две пријателски против селекцијата на Боби Милевски (у21), го гледав поголемиот дел од првата утакмица на која младите победија 2-1, Колевски влезе во второ полувреме и ми остави доста позитивен впечаток тогаш, ако не се лажам и он асистираше за единствениот гол за сениорите, само што тогаш појма немав за кој играч се работи, за после тоа да прочитам дека бил 16-годишник од Металург, и уште одма помислив на тоа нашиве да го соберат у Вардар, така да (y) за потегов. Претпоставувам ќе игра со младинци сезонава, мада можда ќе добие и шанса со прв тим, а би требало да го земат и на припремиве у Турција.

Иначе, баш таа утакмица меѓу селекциите на Мрме и Боби го пратев доста Најденов, после шпекулациите кои ги пишаа ЦЦС и екипа.мк, и ми остави добар впечаток, и би биле добар пар со Спировски (ако не го продадат како што се збори), така и Фелипе ќе има повеќе слобода да игра понапред. Се надевам дека ќе почне пролетва и Барсегјан да игра, не знам до каде е со здравствените проблеми и дали бил дел од денешниот тренинг, доколку се очекува негово враќање пролетва, тогаш доволни зимава би биле уште шпиц и везњак (Најденов?).
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.102
Поени од реакции
3.948
Барсегјан денес бил на тренингот, бар го видов на сликите, така да да се надеваме дека вторава полусезона ќе биде во акција.

За Колевски ја не знам од кај тој тогаш се најде во репрезентација али и мене позитивно ми се виде, оти кога влезе во игра се прашував кој е новиов играч (дека првично не беше на списокот) али солидно играше и се изненадив после коа видов дека бил 16 годишен од Металург, воопшто не приметив по играта дека е толку млад или неискусен, сосема на ниво играше.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.037
Поени од реакции
3.805
Наводно сме заинтересирани за Стефан Мугоша, црногорски интернационалец кој игра во Минхен 1860. Има слаба минутажа и оваа сезона сезона влегол на 10 утакмици (вкупно 180 мин) и дал еден гол. Иначе има и 10 настапи за репрезентацијата на Црна Гора.
Ја мислам дека ова ќе е паметен потег, пошо дечкото е 24 години и има надеж ако ако влезе во натпреварувачка форма. Со Којашевич може добро ќе соработуваат.

http://www.transfermarkt.co.uk/stefan-mugosa/profil/spieler/149738
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.055
Поени од реакции
1.603
Додека не се смени Седло и остала багра околу него ништо не правиме, нит асални играчи ќе дојдат нит некој успех ќе направиме.
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.577
Поени од реакции
5.480
http://fkvardar.mk/vesti/vardarci-gi-startuvaa-zimskite-podgotovki

Од денес почнаа нашиве со подготовки, во Скопје до 20ти па после тоа во Анталија. Според тоа што пишуваа мак. спорт периодов, Амкар, Стеауа и Дукла Прага се веќе договорени противници, би требало 4 или 5 пријателски да изиграме. Денес на тренинг се појави и новото засилување Бесир Демири, а нов играч е и Бојан Колевски, 16 години, беше дел од Металург, веројатно сезонава играл со сениорите. Беше дел од селекцијата на А-репрезентација на Мрме сега во декември, кога играа две пријателски против селекцијата на Боби Милевски (у21), го гледав поголемиот дел од првата утакмица на која младите победија 2-1, Колевски влезе во второ полувреме и ми остави доста позитивен впечаток тогаш, ако не се лажам и он асистираше за единствениот гол за сениорите, само што тогаш појма немав за кој играч се работи, за после тоа да прочитам дека бил 16-годишник од Металург, и уште одма помислив на тоа нашиве да го соберат у Вардар, така да (y) за потегов. Претпоставувам ќе игра со младинци сезонава, мада можда ќе добие и шанса со прв тим, а би требало да го земат и на припремиве у Турција.

Иначе, баш таа утакмица меѓу селекциите на Мрме и Боби го пратев доста Најденов, после шпекулациите кои ги пишаа ЦЦС и екипа.мк, и ми остави добар впечаток, и би биле добар пар со Спировски (ако не го продадат како што се збори), така и Фелипе ќе има повеќе слобода да игра понапред. Се надевам дека ќе почне пролетва и Барсегјан да игра, не знам до каде е со здравствените проблеми и дали бил дел од денешниот тренинг, доколку се очекува негово враќање пролетва, тогаш доволни зимава би биле уште шпиц и везњак (Најденов?).
Abe kakov Najdenov sedi ziti se, go gledav vo zhivo so Bregalnica.. batkata cela utakmica 4 km ako istrca.. ic ne se trudi da igra, ima okej pas, silen shut ama dzzaba ti e.. edino za MK liga mozi da vrshi funkcija, ama so vakvi tipoj na Ljama nivo tapkame vo mesto 4 god so vakov budzet..
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.143
Поени од реакции
4.528
Денес официјално треба да биде претставено и ново засилување, Џаба Џигаури е најверојатно нов играч на Вардар. Игра крило, доаѓа од Динамо Тбилиси, релативно млад (24 години), има настапи и за репрезентацијата на Грузија. Мене ми делува на добар играч, може да испадне добар трансфер со оглед на тоа дека доаѓа како слободен играч. Иначе, мак. спорт најавуваат и уште еден играч од Грузија, Ника Качарава, шпиц, овој ако дојде според мене ќе биде топ засилување за нападот.

http://sport.com.mk/?ItemID=2F2495327B980047B2F4B93E9FA2DDDE

http://www.transfermarkt.com/jaba-jigauri/profil/spieler/188184

 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.577
Поени од реакции
5.480
Nevervam deka ke go zemat Nika Kacharva, igra vo Ethnikos dosta dobro.. na 15 utakmici ima 11 gola i 3 asistenci.. valjda ne e budala od Kipar da idi vo Mkd ..
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
2.098
Поени од реакции
2.220
Dobro e sto se nosat mladi igraci i igraci sto se vo natprevaruvacka forma podobro vaka da se sobiraat dobri igraci od Ermenija,Gruzija i Makedonija odkolku da se nosat veterani i "zvezdi".
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.037
Поени од реакции
3.805
И официално Џагаури во Вардар.
Ако донесат уште еден напаѓач или средњак (CM / DM) ова ќе биде супер трансфер рок. Ако донесат и тоа и тоа, ќе биде одличен :D
И нормално да се набрка вишокот :)
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.143
Поени од реакции
4.528
Напаѓач мислам дека сигурно ќе носат, прашањето е дали ќе се носи везњак, или ќе се игра со Велковски/Демири во средина.. Иначе, знае некој колку беше максимумот на странци во екипа ? 8 или 9 смеат да се регистрираат? И дали постои некое ограничување колку странци смеат да бидат на терен ?
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.037
Поени од реакции
3.805
Напаѓач мислам дека сигурно ќе носат, прашањето е дали ќе се носи везњак, или ќе се игра со Велковски/Демири во средина.. Иначе, знае некој колку беше максимумот на странци во екипа ? 8 или 9 смеат да се регистрираат? И дали постои некое ограничување колку странци смеат да бидат на терен ?
Мислам дека не постои ограничување за странци, него до 5/6 е дозволено, а за секој нареден се плаќа, пример за седмиот 2.000 евра годишно, за осмиот 4.000 и така натака...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom