Фан Клуб: Вардар

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.316
Поени од реакции
22.605
epa kano ona sto go napisa seto pogore mi e jasno mene.Takvi izrazi opinok i slicno doma da mu kazuvas,a ne mene.Ne ni me znaes ni ke me znaes za takvi niski udari da zadavas.
Epa koga ne se gorat kladilnicite i koga pomina toa vreme koga se praveja pari od mestenki zosto seuste postoi mestenjeto? neli ne im e isplatlivo da mestat na timovite za tolku sitno,togas zosto mestat?
i isto koga na samsonenko nem u e dojden do 1-2 milioni zatoa sto vadel 50 godisno, togas zosto bi mestel gazda na najjakite timovi sto ima miliardi za nekoi si 10-20 milioni ? Spored tvojava logika nikoj nikogas ne bi namestil,aznaeme deka vo praksa e skros razlicno.

Како да те наречам кога веќе во трет пост треба да ти објаснам зошто од финансиски аспект теоријата ви е грешна... Аман веќе сфати дека кога игра јуве со манчестер тогаш се вртат стотици милјони само на таа утакмица и цифрите се менуваат. Затоа повремено има ќјар во такви местенки поготово ако тоа го прават трети лица со играчите. Ретко, многу ретко сопствениците би се нафатиле за нешто такво. На местото на Вардар (освен шкенди) било кој друг да беше за нив ова ќе беше исплатливо. Реално за било кој тим во МКД освен овие два тоа се многу пари... Вардар во минатото имал такви искушенија, тие што се сеќаваат знаат за ЦСКА и парите што ги нудеа на градски...[DOUBLEPOST=1469115779][/DOUBLEPOST]
Со оглед на тоа што Динамо има буџет од 69 милиони евра а нашиот е 8 милиони,Динамо игра скоро секоја година во групи во ЛШ,имаат далеку поквалитетни играчи,подобар тренер и се останато,нашите не ме разочараа,дадовме 2 гола на гости,бевме рамноправен противник и на двете утакмици,фалеше само среќа која никако да биде еднаш со нас али тоа е тоа.Иначе ждрепката за распоредот во ПМФЛ е во понеделник.Прво коло Вардар-Пелистер/Слога 100% :D
Вардар - Шкедни/Слога... Пелистер гости и после другиот шипо тим дома... Во секој случај баре 2 утакмици од првите 3 ќе бидат проблематичните
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.909
Поени од реакции
10.540
Avstralija Mnogu off topic pocna ama samo sakav da Ti objasnim nesto...

Kako moze eden tolku bogat covek da ne go znaeme vopsto da nema nisto za nego Na internet a da doaga od ebana Rusija do Makedonija da investira tolku pari Vo klub kako Vardar? toj moze ili da e nekoj lik sto dosol za perenje pari Vo drzavata ili nacalnikot go nashol nekoj covek tamu vo Rusija mu se javil Na Emil I Latas da prodolzuvat so perenje mozoci deka bil nekoj bogat Vo Rusija I demek sakal da investira Vo klubot a toj Ke prodolzuva da pravi biznis, i eve doagat nameshtalikte doagat problemite....

Od drugata strana gazdata od Shkendija e od Tetovo Roden Vo Tetovo naj bogatiot covek Vo drzavata Eden od naj bogatite biznismeni Vo Germanija, pola od gradot raboti Vo Ecolog niz cel svet, negovata kompanija ima poveke pari od nasiot drzaven ebam budzet , toj sto prae e druga rabota covekot ima biznisi u cel svet, od kako dojdem Vo klubot investira, go zema stadionot posto Teteks ni ne igra vise Vo Tetovo, tie Vo Sk igrat , a tamu nemase ni eden denar investiran za tolku godini taka da Tetovo naviva za Shkendija stadionot e Na gradot, nie go zemavme stadionot I site se srekni, zasto ne izleguvat nekoj vo protesti ako nema zadovolni, nemas ni protesti ni nisto, ako saka Teteks da igra Vo Tetovo pak Ke treba da ni plaka kirija I tolku.

Vremeto Ke dokaze se inace se nadevam deka site ekipi Ke najdat sponzori da praeme podobar rejting vo Evro kupovite

Sportski pozdrav
ова од прва рака е, Самс има тениска академија у Германија и сеа шо?
отишол таму да пере пари?



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Со оглед на тоа што Динамо има буџет од 69 милиони евра а нашиот е 8 милиони,Динамо игра скоро секоја година во групи во ЛШ,имаат далеку поквалитетни играчи,подобар тренер и се останато,нашите не ме разочараа,дадовме 2 гола на гости,бевме рамноправен противник и на двете утакмици,фалеше само среќа која никако да биде еднаш со нас али тоа е тоа.Иначе ждрепката за распоредот во ПМФЛ е во понеделник.Прво коло Вардар-Пелистер/Слога 100% :D
ФК Вардар 8 милиони буџет ? Преку сила 3 милиони евра и ништо повеќе од тоа.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.909
Поени од реакции
10.540
400.000 евра дава УЕФА за тој што ќе помине 2 квалификациона рунда, ако ова го сметаш за јака пара во фудбалот тогаш незнам..
а тоа што ке ги поминеа Тбилси кои се класа подоле од Динамо, плус влез у групи за ова колку ке искешираа од уефа?
плус си го отвараш патот за наредната година за полесен пат за пласам по групи, значи неспоредливо е
местеле и големите клубови, местат да ама за бодови


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
G

Goldie

Гостин
а тоа што ке ги поминеа Тбилси кои се класа подоле од Динамо, плус влез у групи за ова колку ке искешираа од уефа?
плус си го отвараш патот за наредната година за полесен пат за пласам по групи, значи неспоредливо е
местеле и големите клубови, местат да ама за бодови

Sent from my iPhone using Tapatalk
Грешка моја 300к зимаат сега а во наредно коло против Тбилси ќе земеа 400к, за во групна фаза да стасаат треба и плејофот да го поминат значи уште минимум 2 противници да елиминираа
Со овој тим незнам колку е тоа можно (дали и Динамо ќе стигне до групна фаза е прашање) иако и да стасаш до плејоф е успех зошто дури и елиминираниот зима 3 милиона евра.

ФК Вардар 8 милиони буџет ? Преку сила 3 милиони евра и ништо повеќе од тоа.
Сигурен си за ова ? Дека со Шишковски уште знам кога беше имавте скоро 1 милион евра буџет а сега сигурно е многу повеќе.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.909
Поени од реакции
10.540
Ne znam za Germanija ama za Makedonija definitvno DA. Namestenje utakmici perenje pari.
па и за вашиот има муабети дека е во доста матни работни вплеткан, ама само се збори исто ко за Самс, докази?
местење утакмици=перење пари? у реду е
чудно шо не ја отворил и тука тениската школа и преку неа да пере пари, ама ја за ова незнам у швицарска сум го бил, несум видел еи


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
19 мај 2010
Мислења
2.124
Поени од реакции
324
па и за вашиот има муабети дека е во доста матни работни вплеткан, ама само се збори исто ко за Самс, докази?
местење утакмици=перење пари? у реду е
чудно шо не ја отворил и тука тениската школа и преку неа да пере пари, ама ја за ова незнам у швицарска сум го бил, несум видел еи


Sent from my iPhone using Tapatalk
Nasiot ima 12.000 ljuge sto rabotat za nego Vo cel svet...
Raboti so Amerikanskata armija, I so UN se raboti za seriozen covek a ne SAMs koj ne znaevme ni kako izglease I dali voopsto postoese takov covek...
Ima razlika
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.909
Поени од реакции
10.540
Грешка моја 300к зимаат сега а во наредно коло против Тбилси ќе земеа 400к, за во групна фаза да стасаат треба и плејофот да го поминат значи уште минимум 2 противници да елиминираа
Со овој тим незнам колку е тоа можно (дали и Динамо ќе стигне до групна фаза е прашање) иако и да стасаш до плејоф е успех зошто дури и елиминираниот зима 3 милиона евра.



Сигурен си за ова ? Дека со Шишковски уште знам кога беше имавте скоро 1 милион евра буџет
епа тој е муабетот бе, подалеку стигаш па наредна година подобар коеф. полесен противник, развиваш младинци ги шиткаш за добра сума и ете го ќарот а не со местење милион шо ке земеш на долгорочно губиш мн повеќе а на Самс не му значи многу многу милион, као сеа вашиов да се замара да мести за милион ќар, знам за нас многу е али за нив смешка


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
C

Castiel

Гостин
Ne znam za Germanija ama za Makedonija definitvno DA. Namestenje utakmici perenje pari.
Сигурно. Самс е во вардар за да пере пари. А еколог во шкендија е од љубов и дека многууууууууууууу го сакаат тетово. Има логика ова што го збориш.
 

razbirashh

No puedo,tengo nobio.
Член од
11 мај 2014
Мислења
983
Поени од реакции
2.202
^^^
Абе со теле ќе се ρазбеρеш ама со шκонтаρи јоκ, таκа да не се ни мучете воопшто ;)
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.053
Поени од реакции
6.657
Nasiot ima 12.000 ljuge sto rabotat za nego Vo cel svet...
Raboti so Amerikanskata armija, I so UN se raboti za seriozen covek a ne SAMs koj ne znaevme ni kako izglease I dali voopsto postoese takov covek...
Ima razlika
и пак за Самс ќе остане само лајнар

штета што нема препирки за фудбалски потези и дуели,туку за вакви лајнарски работи,али тоа е како СЕ останато во државата закопана во ЛАЈНА
 
Член од
19 мај 2010
Мислења
2.124
Поени од реакции
324
Сигурно. Самс е во вардар за да пере пари. А еколог во шкендија е од љубов и дека многууууууууууууу го сакаат тетово. Има логика ова што го збориш.
Vremeto Ke pokaze se I uzivaj Vo nasite utakmici ova Leto, Ke bide zesko I dolgo Leto
 

Kajgana Shop

На врв Bottom