Фан Клуб: Вардар

Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
Ништо посебно ниту двете екипи.
Ако овие на Рап тап се шампиони можам да замислам какви се другите екипи во мак лига :facepalm:.
Прво. Тројца шипаци во составот? Потсетете ме кога имало повеќе од еден или двајца во секоја екипа во млади категории од македонските клубови. Бај д веј сегде се сега по тројца четворица во секој генерација во македонски клубови. Никој не ни е крив што ни одат децата да тренираат ракомет, баскет и пливање (не дека не треба да играат и тоа). Не се е*аваат они со други спортови. Фудбал брате цепаат само друго не признаваат. Така и треба да биде. Фудбал треба да биде приоритет.

Второ. Што работат тоа тренерите кај вас? Имате скаут некој ваљда? Нели е логично бидејќи најдобро стоечки финансиски од сите клубови сте, да ги собирате од цела Македонија најдобрите? Поправете ме ако грешам. За кај нас Рап тап е добар за тренер.
Излези надвор, играј со Партизан, Звезда, Динамо...и види ја реалната слика.

Трето. 3-чето левото бекче добро, 19-чето задњи везни добар како деструктивец, шпицот добар, 7-мицата шипацот добар...Проблем? Нема среден играч со машта, со идеја, со визија во игра. А бе да танцува на терен со топка. Да ја земе лево, оопп има играч лево, ја вртиш десно, пас, движење, да ја земе топката од 20 метри и да организира напад...Нема кој да даде последен пас. Последно додавање. А бе топки треба за напаѓачи да ги убијат од топки давање. Штопер и бек ли да организираат игра?
И неможе како држава и нација да извадиме среден играч и неможе. Жалосно, жалосно.
Толку фудбалски стратези, познавачи, бивши фудбалери...и не се најде еден, а бе еден, да тресне на маса и да рече вака веќе неможе. Или ќе имаме фудбал или воопшто да не ја грдиме оваа убава игра.
До кога ќе бидеме спотери во фудбалов бе? До кога? Нека заокружи некој на календар датум да знаеме до кога?! :mad:
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
Децата на Партизан за класа подобри од нашиве. Освен 7цата никој друг не ми остави позитивен впечаток. Бековите на костозглобно треба да идат по утакмицава. Среден ред ко да немавме ни во фаза на одбрана ни во фаза на напад. Шпицот толку фален истрча колку ја што трчав до ве-це. Толку летаргичен играч не сум видел оддамна. Ниту еден спринт не истрча типот. Ниеднаш не направи притисок кон одбранбените играчи на Партизан. Си трчкаше ко на тренинг...
Овие ако се најдобри во нивната генерација кај нас можам да замислам какви се другите екипи.....
 
P

pepito*

Гостин
Ги гледам сега младите со Осијек, Марко шпицот има потенцијал голем. Каква градба, шут, контрола на топка, секоја ви чест за играчов.
 
Ф

Флеш

Гостин
Да закачам,да остане у меморија,цела Низоземска го фати Седло:D:D


[DOUBLEPOST=1464175178][/DOUBLEPOST]
 
Последно уредено:
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.185
Поени од реакции
4.005
Добра вест од ФК Вардар :)
Според Мак.Спорт во клубот во најскоро време би требало да дојде 23 годишен играч од Колумбија кој игра среден ред но може да игра и крило , исто така се пишува дека ке дојде најверојатно и напаѓач ..
Бомбите допрва се очекуваат , подобро играчи од Јужна Америка него ли српски просечни играчи :)
 
Ф

Флеш

Гостин
Ja gledav Osjek-Vardar....Prekrasni talenti se 9kata i 11kata.Imaat fizicka constitucija,stabilnost,snaodlivi.Treba da se forsiraat so prv tim poleka,najmalku na prijatelski,kup natprevari.Mnogu los vpecatok imam za golmanceto.Izguben e.Mnogu los e.Smesni golovi primi.Deneska vo 12 h ima pa ajde prva pobeda veke.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.862
Поени од реакции
7.244
Ja gledav Osjek-Vardar....Prekrasni talenti se 9kata i 11kata.Imaat fizicka constitucija,stabilnost,snaodlivi.Treba da se forsiraat so prv tim poleka,najmalku na prijatelski,kup natprevari.Mnogu los vpecatok imam za golmanceto.Izguben e.Mnogu los e.Smesni golovi primi.Deneska vo 12 h ima pa ajde prva pobeda veke.
Koj e golman bitolcanceto ? ili nekoj drug ...Me cudi ako e nasiot oti od pred dve tri godini gi zedovte od talent skolata i branese za B-timot lani vo ligata
 
Член од
3 мај 2014
Мислења
877
Поени од реакции
2.696
Играат децата подобро од Сараево погодивме статива и пречка. Приметив центаршутите ни се катастрофа.. Додека Сараево даде гол баш од центаршут и нашето голманче се излета во празно.
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.146
Поени од реакции
4.539
Koj e golman bitolcanceto ? ili nekoj drug ...Me cudi ako e nasiot oti od pred dve tri godini gi zedovte od talent skolata i branese za B-timot lani vo ligata
Деца се овие до 16 години, ти веројатно мислиш на тој што ако не се лажам и дебитираше за прв тим, можно е и баш против вас у куп да беше тоа, Филип мислам се викаше :)[DOUBLEPOST=1464265694][/DOUBLEPOST]http://sport.com.mk/?ItemID=33006A95EEE48340B73B5757E9D9FA79
http://www.transfermarkt.com/juan-hernandez/leistungsdaten/spieler/331988/plus/0?saison=ges

За дечково нема никакви информации на трансфермаркт, освен дека изиграл 9 минути на некоја утакмица пред 2 сезони, а и клип на youtube.com не можам да најдам :ROFLMAO: Мене ми делува на превара од играч.. Иначе, Игор Алексовски, голманот на У-21 и Ѓорче изгледа ќе биде едно од летните засилувања, што според мене би бил одличен потег доколку не остане и Гачевски во тимот или евентуално да го пуштат Игор на позајмица 1-2 сезони, па после да се бори со Гача за прв тим, со оглед на годините на Пачовски
 
Последно уредено:
Ф

Флеш

Гостин
Деца се овие до 16 години, ти веројатно мислиш на тој што ако не се лажам и дебитираше за прв тим, можно е и баш против вас у куп да беше тоа, Филип мислам се викаше :)[DOUBLEPOST=1464265694][/DOUBLEPOST]http://sport.com.mk/?ItemID=33006A95EEE48340B73B5757E9D9FA79
http://www.transfermarkt.com/juan-hernandez/leistungsdaten/spieler/331988/plus/0?saison=ges

За дечково нема никакви информации на трансфермаркт, освен дека изиграл 9 минути на некоја утакмица пред 2 сезони, а и клип на youtube.com не можам да најдам :ROFLMAO: Мене ми делува на превара од играч.. Иначе, Игор Алексовски, голманот на У-21 и Ѓорче изгледа ќе биде едно од летните засилувања, што според мене би бил одличен потег доколку не остане и Гачевски во тимот или евентуално да го пуштат Игор на позајмица 1-2 сезони, па после да се бори со Гача за прв тим, со оглед на годините на Пачовски
Свлеков врски само за тебе,зошто не можеше да најдеш видео.Се вика
Juan Camilo Hernández
иста агенција,исто име,само овој или овој е со плавата коса посигурен сум :)

https://es.wikipedia.org/wiki/Juan_Camilo_Hernández


 
Последно уредено:

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Со вакви засилувања тешко дека ќе се помине тоа прво коло. У Босна Жељо, Сарајево и Зрињски далеку подобри играчи носат, а камо ли да се споредува со Звезда, Партизан и некој од Бугарскиве Лудоговрец, Левски итн.
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
Добра вест од ФК Вардар :)
Според Мак.Спорт во клубот во најскоро време би требало да дојде 23 годишен играч од Колумбија кој игра среден ред но може да игра и крило , исто така се пишува дека ке дојде најверојатно и напаѓач ..
Бомбите допрва се очекуваат , подобро играчи од Јужна Америка него ли српски просечни играчи :)
Овој што го најавуваат нажалост е послаб дури и од српските просечни играчи...
 
Член од
1 август 2015
Мислења
880
Поени од реакции
1.656
Вардар испратил понуда до Грегори Нелсон од Ботев Пловдив која што е одбиена од страна на холанѓанецот. Се работи за десен крилен напаѓач кој потекнува од школата на АЗ Алкмар, а има играно и за Металург Доњецк и ЦСКА Софија.
http://www.sportal.bg/news.php?news=606500
http://www.transfermarkt.co.uk/gregory-nelson/profil/spieler/60324
 

Kajgana Shop

На врв Bottom