Фан Клуб: Вардар

Член од
31 јануари 2014
Мислења
381
Поени од реакции
1.077

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.291
Поени од реакции
22.537
Posle vakva kazna lekcijata treba idniot pat ako pravis incident napravi go do kraj. Bukvalno ubi gi, zasto mesto 2 ke dobies 3 natprevari... Kretenizam od FFM. Sto e najtragicno ova ke go napravi i slednoto prvenstvo ne regularno zasto jasno vi e koj kaj nas go pravi kalendarot. Veke so godini "problematicnite" utakmici se vo prvo kolo koga luge seuste se na odmori. Ocekuvajte nase prvo kolo slednata sezona da se igra negde u istocna mkd protiv sloga/skendi... Za ova treba zalba a i objasnuvanje. Toa ti e, "discpilinecot" e ramkoven, dali nekoj znae koj e na vtorostepena?
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.244
Поени од реакции
8.316
Дај сега да изиграме нерешено па Шверцери да го пукаат со огномет.. Не за друго да не трошиме толку пари за прослава :icon_lol:
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.146
Поени од реакции
4.539
http://sport.com.mk/?ItemID=4ECBDB0975E56F4CB176045B15ECBAF6

Одамна имам пишано за Игор Алексовски, нема што да бара таков голман во Ѓорче, уште лани летото требаше да пробаат да го донесат, а не Гача да го носат. Ако успеат да ги донесат овие тројца ќе завршат огромна работа, мада ја не верувам во такво нешто, поготово не за Зајков :)
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.569
Јaс пa мислaм декa ниту еден oд oвие не ни е пoтребен...
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.054
Поени од реакции
3.836
Зајков и те како ни е потребен. Другиве двајца така-така... Напаѓач ни треба искусен, а не детиште
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.677
Поени од реакции
5.925
Katastorfa, abe so vakvi indijanci ke atakuvame na liga sampioni li, pri tollav budzet nie na ovie li ke trosime pari, koa ke vidam koj se mi se temni.
Koj e tpj Viktor angelov be, podprosecen igrac,od kaj stigna dobiva kloca u gz od sto vrska nema, ovie zasiluvanje go racunaat.
Ah be da vi ebam upravata lopovska, air da ne vidite sto zlatna sansa za sreduvanje na klubot vie ke ja potrosite na nekoj si viktor angelov, zajkovci aleksovci vtoroligaski golmani.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.291
Поени од реакции
22.537
Katastorfa, abe so vakvi indijanci ke atakuvame na liga sampioni li, pri tollav budzet nie na ovie li ke trosime pari, koa ke vidam koj se mi se temni.
Koj e tpj Viktor angelov be, podprosecen igrac,od kaj stigna dobiva kloca u gz od sto vrska nema, ovie zasiluvanje go racunaat.
Ah be da vi ebam upravata lopovska, air da ne vidite sto zlatna sansa za sreduvanje na klubot vie ke ja potrosite na nekoj si viktor angelov, zajkovci aleksovci vtoroligaski golmani.

Ovie se za na klupa, ne se zasiluvanja. Nas ni treba celosen remont samo 7-8 igraci imame sto treba da igraat vo vardar podolgo od uste edna sezona.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
1.531
Поени од реакции
3.703
Ангелов е сосема непотребен. Зајков не дека нема квалитет али баш на таа позиција сме најдобро пополнети и воопшто не ни треба нов играч во одбрана, а и за него подобро е да си се проба во странство, отколку да се враќа тука млад. Алексовски веќе би бил добар трансфер, посебно ако го отпуштат Гачевски.
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.146
Поени од реакции
4.539
Не знам зошто толку го изругавте Ангелов, од тоа што гледав кога играа У21, солидно играше, а и во Металург мислам си играше добро, млад е, има брзина, знае со топка, може и шпиц и крило. Не знам што планираат со Даре Велковски, ако го планираат за средина, тогаш Зајков нема да дојде лошо, Грне има 33 години веќе, Танески не го рачунам, добро ќе дојде за во иднина. Игор Алексовски во секој момент би го земал пред Гачевски, и помлад, и подобар според мене, едино не ми се свиѓа што слабо игра со топка (мислам). Не се ова засилувања кој ќе донесат којзнае каков квалитет, ама треба да се мисли и на иднината нели :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom