Фан Клуб: Вардар

|gor

Шмрчем амфетамин
Член од
12 јануари 2010
Мислења
1.421
Поени од реакции
2.503
На резултати.ком пишува дека утакмицата со комшивките е на 19.5. Кажете дека не е вистина иначе ќе се убијам. Кој кур ставаат утакмица во четврток. Лелееее ми се поремети цел ден. Јас па будала резервирам карти на 20. мај за да можам преку викенд Вардар да гледам.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.242
Поени од реакции
8.312
E i vie preteruvate... 1-0 so vtoriot tim na tabelata, utakmica sto resava titula i nie da napagjame vo vtoro? Pa Skendija vo cetirite utakmici godinava ednas ne dojde da napagja i da brka iako toa im trebase a nie da im se otvarame kako bukvarcinja? Epa mislam deka pretetuvate so zelbite.
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
E i vie preteruvate... 1-0 so vtoriot tim na tabelata, utakmica sto resava titula i nie da napagjame vo vtoro? Pa Skendija vo cetirite utakmici godinava ednas ne dojde da napagja i da brka iako toa im trebase a nie da im se otvarame kako bukvarcinja? Epa mislam deka pretetuvate so zelbite.
Зборам за цела сезона, а не само за денешнава утакмица. Иако и денес после 20та минута почнавме да ја газиме топката како да има уште 10 минути до крај, а не повеќе од 70 минути со се судиското продолжение. Колку шанси за гол имавме после 10та минута од изградена акција ? Нула. Зошто беше тоа така ? Затоа што тргнува Јашко или Фелипе напред против 5 противнички, а нашиве повлечени на центар стојат. Епа извини друже ама Европски Вардар не се станува со победи од 1:0 или 2:1 со Брегалница, Турново, Силекс и Металург. :)
 

ADP

Член од
5 јули 2012
Мислења
3.495
Поени од реакции
2.304
Gol od offside toa e fakt :)

Vie bevte podobri vo prvoto poluvreme, a nie vo vtoroto. I 4 utakmici so vas sme gi igrale von Tetovo, i toa 3 na vash teren, isto taka Shkendija kiksirashe mnogu vo esenskiot del, drugo ke bese da igravme vo TE od pocetok a i so BUBA na teren.

Sakam da kazam deka mnogu faktori ne ni odea na razlog pa taka vie uspeavte so bedna igra na poveke utakmici so 200publika da zemete titula :)

Cestito od moja strana, no stojam cvrtsto deka imame podobar tim od vasiot, zasluzivme i nie titula no toa e, eden samo na kraj pobeduva.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.242
Поени од реакции
8.312
Зборам за цела сезона, а не само за денешнава утакмица. Иако и денес после 20та минута почнавме да ја газиме топката како да има уште 10 минути до крај, а не повеќе од 70 минути со се судиското продолжение. Колку шанси за гол имавме после 10та минута од изградена акција ? Нула. Зошто беше тоа така ? Затоа што тргнува Јашко или Фелипе напред против 5 противнички, а нашиве повлечени на центар стојат. Епа извини друже ама Европски Вардар не се станува со победи од 1:0 или 2:1 со Брегалница, Турново, Силекс и Металург. :)
Abe moe mislenje e deka moze da se komentira samo okolu realizacijata... Drugo se bese na mesto.
Skendija nitu 10 minuti nemase inicijataiva i cekaa poklon od publika nekoj da im napravi sansa. Sah-mat bea od pocetok do kraj. Ne e glup Goce ostajte vie toa da trgnese epten ofanzivno skendija krilata ke gi izbusea vo prvata prilika.
Mene Kojasevic ne mi se svigja kako igrac. Premnogu dribla i sekogas pravi poteg visok. Deckoto kako da igra samo za da go snimat i da si napravi klipce za na youtube za da se sitne nekade.
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
2.098
Поени од реакции
2.220
Gol od offside toa e fakt :)

Vie bevte podobri vo prvoto poluvreme, a nie vo vtoroto. I 4 utakmici so vas sme gi igrale von Tetovo, i toa 3 na vash teren, isto taka Shkendija kiksirashe mnogu vo esenskiot del, drugo ke bese da igravme vo TE od pocetok a i so BUBA na teren.

Sakam da kazam deka mnogu faktori ne ni odea na razlog pa taka vie uspeavte so bedna igra na poveke utakmici so 200publika da zemete titula :)

Cestito od moja strana, no stojam cvrtsto deka imame podobar tim od vasiot, zasluzivme i nie titula no toa e, eden samo na kraj pobeduva.
Nemate podobar tim druze vide denes kolku vredat Junior i Radeski,Hasani e klasa i steta za vas sto se povredi isto i Ibraimi e klasa no trgnuvajki od golmanskata pozicija pa stoperite i bekovite zaedno so dmf Vardar e posilen.Vie ste silni ofanzivno ama toa ne e dovolno da se bide sampion inaku za razlika od lani ovaa sezona imate daleku pokvaliteten sostav i se toa e dobro za mak fudbalot daj boze i edna Pobeda,Pelister i Teteks da gradat solidni timovi pa togas celo prvenstvo daa bide pointeresno ama i ovaa sezona mrdnavte malku vo odnos na igracite sto igraat sega vo prvata liga i na onie od pred6/7 sezoni..
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.143
Поени од реакции
4.528
Зборам за цела сезона, а не само за денешнава утакмица. Иако и денес после 20та минута почнавме да ја газиме топката како да има уште 10 минути до крај, а не повеќе од 70 минути со се судиското продолжение. Колку шанси за гол имавме после 10та минута од изградена акција ? Нула. Зошто беше тоа така ? Затоа што тргнува Јашко или Фелипе напред против 5 противнички, а нашиве повлечени на центар стојат. Епа извини друже ама Европски Вардар не се станува со победи од 1:0 или 2:1 со Брегалница, Турново, Силекс и Металург. :)
Не зафркавај, против другите екипи ретко се повлекувавме, некои утакмици свесно ги умртвувавме, и би рекол со право, колку и да не е атрактивно за гледање, нема потреба некад да се додава гас и да се уморуваат играчите кога можеш рутинирано да си изиграш. Денес свесно веројатно се повлекоа, доста брзи играчи има Шкендија напред, и лудост е да им оставиш простор, а ние сме практично без напад, во второ Дашјан беше шпиц, така да немаше поента да притискаме за втор гол. Стојков се изгуби скроз, еден дуел не можеше да добие, Влатче дрво, едино Којашевиќ беше растрчан напред. Шиле доста ќе сменеше да играше, ама на лето мора, едноставно мора да се земе шпиц и крило..
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.365
Поени од реакции
68.030
Леле Влатче го заборавив. Какво дрвесимо човече, за 10 минути 3 шанси упропасти.
Прво беше себичен и шутна како баба од 20 метри место да проиграше во ситуација кога имавме два играчи кои ќе излезеа во 100% шанса. После тоа лошо процени еден центаршут, а само требаше да скокне во право време и да погоди празна мрежа. За третата шанса да не коментирам, добива топка, излегува сам и шутира очоболно крај гол.
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Не зафркавај, против другите екипи ретко се повлекувавме, некои утакмици свесно ги умртвувавме, и би рекол со право, колку и да не е атрактивно за гледање, нема потреба некад да се додава гас и да се уморуваат играчите кога можеш рутинирано да си изиграш. Денес свесно веројатно се повлекоа, доста брзи играчи има Шкендија напред, и лудост е да им оставиш простор, а ние сме практично без напад, во второ Дашјан беше шпиц, така да немаше поента да притискаме за втор гол. Стојков се изгуби скроз, еден дуел не можеше да добие, Влатче дрво, едино Којашевиќ беше растрчан напред. Шиле доста ќе сменеше да играше, ама на лето мора, едноставно мора да се земе шпиц и крило..
Јас ова никогаш нема да го прифатам и затоа и реков дека можеби е и до мене. :) Едноставно не гледам доволно добра причина да кренеш рачна на сред утакмица и да се задоволиш со одреден резултат кога ти се отвара можност да го демолираш противникот, а притоа играш еднаш неделно и нема за што да се чуваш. Јас додека не видам Вардар што дава на секоја утакмица 4-5-6 голови (исклучок Шкендија) нема да бидам целосно задоволен и нема ни 1% да поверувам во приказните за Европски Вардар. Сметам дека со условите што ги имаме, со припремите и утакмиците во нив, со платите на играчите и слично треба да газиме низ аматерсково првенство и да добиваме утакмици со ‘‘ракометна гол разлика‘‘. Јас стојам на тоа дека секогаш Вардар треба да игра за гол повеќе во противничката мрежа без разлика на тоа дали е резултатот 5 или 8:0. Да не се разбереме погрешно...немам намера да го омаловажувам трудот на нашите играчи туку едноставно сакам да гледам Вардар кој што ќе демонстрира моќ на секој натпревар, а против противник како што беше денешниов секако дека и 1:0 е доволно за да земеме 3 бода и да обезбедиме титула. :) Ајде здравје летоска може ќе донесат јаки офанзивни играчи па наредна сезона поубедливо до 11та титула. :D
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.365
Поени од реакции
68.030
Услови, припреми има одлични, и платите сигурно се добри, ама еден огромен факт си занемарил НЕМАМЕ КВАЛИТЕТНИ ИГРАЧИ НИТУ ЗА ЕДНА ПОСТАВА :icon_mrgr:
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Услови, припреми има одлични, и платите сигурно се добри, ама еден огромен факт си занемарил НЕМАМЕ КВАЛИТЕТНИ ИГРАЧИ НИТУ ЗА ЕДНА ПОСТАВА :icon_mrgr:
Е за ова не треба јас и ти да мислиме. :) Си има дебело платени луѓе (незналици) кој што треба да мислат зошто Вардар игра само со голман, четворица во одбрана и Фелипе. А има и газда кој што треба да праша зошто дава плата за 50 играчи,а на терен фудбал разбираат само 6 од нив. Подобро да не ја почнуваме оваа тема и да не си го расипуваме денот во кој што распука Шара по којзнае кој пат. :D
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.159
Поени од реакции
3.877
Ни на крај памет не ми дојде дека Асани ке им го учука :)
Одлично прво полувреме , заслужено водство , и да било офсајд може да е милиметарски јбг али Шкендија не мрдна прво ..
Во второ Вардар се повлече и Шкендија се знаеше дека ке има шанси но за среќа тука беше нашиот херој Пачовки кој ги откажа Шкендија .
На стадион супер атмосфера , Комити бевме околу 500 , но пеевме како за 1,000 :):rolleyes:
Грмеше Шкендија сака репете од цел стадион , за групата ова беше една од најлошите сезони во историјата но сепак преживеавме некако за крај да прославиме победа и најверојатно 10 титула .
Кога беше најпотребно Вардар ја одбрани честа на Македонија :)
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Колку шанси за гол имавме после 10та минута од изградена акција ? Нула.
Ќе ти ги кажам само 100% Фелипе(прво полувреме на 1-0), Којашевиќ(второ), Гроздановски(второ).За полушанси од типот да чека играч на празна мрежа гол само да му ја даеш и центаршут во гол-аут да спичиш имаше многу.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom