Фан Клуб: Вардар

Член од
29 април 2015
Мислења
4.037
Поени од реакции
3.805
Седло е сега нов тренер,така што има празно слободно место спортски директор во клубот да дојде , дали имате информации за некои личности кои се кандидати да сте слушнале или пак препоставувате ?

Иначе за играчот кој спомнува Мак Спорт и ако е вистина,навистина дијамант играч ќе се доведе , ми се допаѓа како игра,одличен е со контрола на топката,млад е и одлично младинско клупско педигре има,што проверен е најважно . Ако Сергеј може и за уште еден напор за играч,би било одлично и Платини од ЦСКА Софија,слободен е и сите овие тројца би биле буст голем за Вардар во играта.(y)
Што игра тој Платини?
Ако е ДМ или класичен шпиц, може, ако не џабе ќе ги трупаме, милиони играчи имаме.
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.677
Поени од реакции
5.925
Што игра тој Платини?
Ако е ДМ или класичен шпиц, може, ако не џабе ќе ги трупаме, милиони играчи имаме.
За ДМ сме имале понуда до уште еден играч од ЦСКА С. Сани http://www.transfermarkt.co.uk/sunny/profil/spieler/51479 ама цигото ја одбил понудата, ова уште коа се преговараше со Фелипе.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.037
Поени од реакции
3.805
За ДМ сме имале понуда до уште еден играч од ЦСКА С. Сани http://www.transfermarkt.co.uk/sunny/profil/spieler/51479 ама цигото ја одбил понудата, ова уште коа се преговараше со Фелипе.
Ај, ај, ај.. Јаја Туре у Македонија :D Цигото играл за Валенсија, Бетис, Нумансија... сеа у Турција, сигурно му даваат многу пари тие. :)
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.320
Поени од реакции
27.799
Седло дали го бива ко тренер или не нема да судам, ама како карактер е тежок сељак. Нема да заборавам кога игравме во Охрид со Турново. Со другари седевме баш позади неговата клупа, покондурен сељак на терен. Даваат гол трчаат играчите еден рипа го гушка овој го бутка чисти кондурата и му се дере што му го скина саатот. Буквално пцуеше по играчот. И тој ќе прави Европски Вардар? Не, фала!!
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.365
Поени од реакции
68.030
Тој Мишел Платини како не шљакаше кога играше у Софија :D
Мене ми останал во сеќавање од една пријателска кога игравме со нивниот втор тим во сезоната кога влезе град Скопје како спонзор во Вардар. Не растури Платини, 4-0 изгубивме :D
 

Чичко Кумплунг

деца на транзицијата
Член од
3 декември 2011
Мислења
4.194
Поени од реакции
4.400
Мене ми останал во сеќавање од една пријателска кога игравме со нивниот втор тим во сезоната кога влезе град Скопје како спонзор во Вардар. Не растури Платини, 4-0 изгубивме :D
Од таа утакмица и јас го памтам. Симов кога прими гол од 30 метра, Злате Бошковски лев бек кога играше :D
Ама првиот тим беше, само со некоја измена ако памтам добро.
 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
Немора да барате играчи по Европа по Бразили по пичке материне...
У Бугарија моментално е хаос. Левски и Цска неможат крај со крај да сврзат. Какви циганчиња имаат...играчишта.
Следев некои утакмици од Бугарско првенство годинава на стрим има фонд на играчи да ги бирате како лубеници.т
Од Цска Софија: Тони Силва, Иван Марковиќ, Жуан Фелипе.
Има и Черно море едно црно исто на Левски у Финале на Куп им даде убав гол, у Литекс и у Локо Софија исто е се на распродажба...мераци.
Ако имате паметни луѓе у управа да ја искористат ситуацијава да земат добри играчи ќе ви симнам капа.
Само да се самоцитирам што пишав пред месец дена.:)
Ако го донесете Тони Силва уште од сега нека ви ја дадат титулата нека не се игра првенствово воопшто.
Дечкото може да се опише со еден збор...ИГРАЧИНА!
Мајсторот е ку*ац и пол играч. Го боли ку* искрено:D. Како ги претрчуваше одбраната на Левски лани и прелани пола ги откажа :D. Играчиште.
Пролетва кога Цска Софија падна од 2ро на 5то место навивачиве им се собраа на излез од стадион и овие циганиве Фелипе, Тони Силва собрани нешто. Овие на Цска навивачиве му се лутеа дека себичел Тони Силва и му викаат "Циган не ме гледај ште те убијам :pos:" овој слуша музиче и им се смее :D.
Таков играч би посакал секој клуб. Курназ е ама може да предава фудбал кај нас у лигава.
Добар потег на управава ваша...добар (y).
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.823
Поени од реакции
7.120
Mozi H.Dragarski da dojdi kaj vas go raskinal dogovorot vo Srbija
 

Kajgana Shop

На врв Bottom