Фан Клуб: Вардар

Член од
9 март 2013
Мислења
52
Поени од реакции
14
Се мисли меѓу Севиља и Вардар.Кај нас ќе игра прва постава,таму ќе грее клупа на Бака,сега ако е глуп нека иде таму...:(
Deckoto e baran i od Herta, Hanover i Nant, taka da sansite da dojde se minimalni nazalost, a dinamit e tipakot so ogromen potencijal.
 

razbirashh

No puedo,tengo nobio.
Член од
11 мај 2014
Мислења
983
Поени од реакции
2.202
Deckoto e baran i od Herta, Hanover i Nant, taka da sansite da dojde se minimalni nazalost, a dinamit e tipakot so ogromen potencijal.
Абе ако веруваш во се што ќе прочиташ,и Јуве и Сити го бараат по секоја цена,а уствари ѓупецот ако не дојде во Вардар,следна станица ќе му биде Азербејџан,Курдистан.Па ако е толку добар,Партизан и Sвезда не се слепи ни мутави...
 
Член од
9 март 2013
Мислења
52
Поени од реакции
14
Абе ако веруваш во се што ќе прочиташ,и Јуве и Сити го бараат по секоја цена,а уствари ѓупецот ако не дојде во Вардар,следна станица ќе му биде Азербејџан,Курдистан.Па ако е толку добар,Партизан и Sвезда не се слепи ни мутави...
Znaes obicno kaj so ima cad i ogan ima, nego neznam zs cekaat tolku dolgo i na kraj ako ne zemat nekoja bomba spic, stvarno amateri se od uprava.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.432
Поени од реакции
68.563
Се чини дека ја комплетиравме дефанзивната линија со потписот на Мијушковиќ. Се надевам само ќе го избркаат Дино Најдоски во меѓувреме...

И средината е комплетирана, на жалост не ми се исполни желбата да го земеме Стјепановиќ, но тоа е што е...

Остана да се засили нападот... Ме изненадува што како воопшто да не размислуваат да потпишат напаѓач. Нема веќе шпекулации, нема најави за ново засилување, а и за воља на вистината и да купат некој, истиот ќе ги пропушти целите подготовки и сигурно нема да стартува уште од почеток.
Значи, фондот на играчи со кои располагаме во моментов ќе бидат оние кои ќе му се спортистават на АПОЕЛ.

Врти сучи ќе се молиме Фичо да се разигра :kruna:
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.578
Поени од реакции
5.480
Се чини дека ја комплетиравме дефанзивната линија со потписот на Мијушковиќ. Се надевам само ќе го избркаат Дино Најдоски во меѓувреме...

И средината е комплетирана, на жалост не ми се исполни желбата да го земеме Стјепановиќ, но тоа е што е...

Остана да се засили нападот... Ме изненадува што како воопшто да не размислуваат да потпишат напаѓач. Нема веќе шпекулации, нема најави за ново засилување, а и за воља на вистината и да купат некој, истиот ќе ги пропушти целите подготовки и сигурно нема да стартува уште од почеток.
Значи, фондот на играчи со кои располагаме во моментов ќе бидат оние кои ќе му се спортистават на АПОЕЛ.

Врти сучи ќе се молиме Фичо да се разигра :kruna:
Ako cekame na ficho .. ;)
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.049
Поени од реакции
3.828
И овој фонд не е толку лош, ако знаеш да го искористиш. Ама со Влатче и Фичо прва постава, а без Стојков, Дашјан... тешко. Ја би играл вака:

---------------- Пачовски ------------------------
Хамба - Грне - Даре/Мијушковиќ - Попов
--------------Глигоров/Даре--------------------
---------------------------------Дашјан-----------
----------Фелипе----------------------------------
-- Асани-----------------------------Блажевски
-------------------Стојков-------------------------


Ако дојде напаѓач, може десно Стојков на местото на нетолку искусниот Асани.
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.578
Поени од реакции
5.480
И овој фонд не е толку лош, ако знаеш да го искористиш. Ама со Влатче и Фичо прва постава, а без Стојков, Дашјан... тешко. Ја би играл вака:

---------------- Пачовски ------------------------
Хамба - Грне - Даре/Мијушковиќ - Попов
--------------Глигоров/Даре--------------------
---------------------------------Дашјан-----------
----------Фелипе----------------------------------
-- Асани-----------------------------Блажевски
-------------------Стојков-------------------------


Ако дојде напаѓач, може десно Стојков на местото на нетолку искусниот Асани.
Nebe toj Asani ne e za golemi natprevari, na ta pozicija ni fali igrach i spich sekako..
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.490
Хименес да си го вратиме, играчиште беше, брзина/дриблинг и одлична реализација имаше...
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.677
Поени од реакции
5.925
И овој фонд не е толку лош, ако знаеш да го искористиш. Ама со Влатче и Фичо прва постава, а без Стојков, Дашјан... тешко. Ја би играл вака:

---------------- Пачовски ------------------------
Хамба --- Грне --- Мијушковиќ --- Попов
----------------Глигоров--------------------------
----------------------------------Даре-------------
---------------Дашјан/Фелипе-----------------------------
-- Стојков-------------------------Блажевски
-------------------Фелипе/Дашјан------------------------


Ако дојде напаѓач, може десно Стојков на местото на нетолку искусниот Асани.
А кога немаме веќе квлатитен шпиц, зашто да не би играле со лажна 9ка, или Дашјан или Фелипе, А со Дашјан и Фелипе заедно у среден ред преофанзивно е тоа ќе не отворат, со Глигоров и Даре ќе ни биде појачана одбраната, пошо секако нема да ја контролираме топката и во двата натпревари и ќе чекаме шанса од контрите и полуконтрите.
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.146
Поени од реакции
4.539
А кога немаме веќе квлатитен шпиц, зашто да не би играле со лажна 9ка, или Дашјан или Фелипе, А со Дашјан и Фелипе заедно у среден ред преофанзивно е тоа ќе не отворат, со Глигоров и Даре ќе ни биде појачана одбраната, пошо секако нема да ја контролираме топката и во двата натпревари и ќе чекаме шанса од контрите и полуконтрите.
И ја помислив на некоја ваква опција, некако Дашјан ми е преофанзивен и не знам колку би помагал одбранбено, со Дашјан и Фелипе заедно на средина мислам дека многу простор ќе оставаме, вака Глигоров и Даре добро ќе држат, а Дашјан често добро се убацуваше напред може такво нешто да се проба, Стојков и Шиле се брзи продорни, може да проработи, ама сепак прекомплицирано ми изгледа за да му текне на Андреев :ROFLMAO:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.432
Поени од реакции
68.563
Јас Асани би го играл во секоја постава :D
Типчето има дрскост во играта, додека другиве го тупат до немајкаде, он од секоја можна прилика знае да изненади со шут, па често се случува голманот одај да ја одбие топката и некој на одбиената топка да дотрча и да погоди. Нормално, Македонската лига не е мерило, па уште повеќе ме интересира како ќе се снајде во Европа.
Има дриблинг, трча многу, доста се труди, знае и да додаде во вистинско време, но ОГРОМЕН проблем е што е многу слаб и во дуел игра нема што да бара, а тоа е една од најважните работи. Сепак, дрскоста е тоа што ми се допаѓа кај него, знае и да изнуди фаул и да се бори до крај за изгубена топка, ама факт е и дека прави некои глупи фаули и често е на раб на картон :D
 
Последно уредено:
Член од
17 август 2014
Мислења
3.578
Поени од реакции
5.480
Јас Асани би го играл во секоја постава :D
Типчето има дрскост во играта, додека другиве го тупат до немајкаде, он од секоја можна прилика знае да изненади со шут, па често се случува голманот одај да ја одбие топката и некој на одбиената топка да дотрча и да погоди. Нормално, Македонската лига не е мерило, па уште повеќе ме интересира како ќе се снајде во Европа.
Има дриблинг, трча многу, доста се труди, знае и да додаде во вистинско време, но ОГРОМЕН проблем е што е многу слаб и во дуел игра нема што да бара, а тоа е една од најважните работи. Сепак, дрскоста е тоа што ми се допаѓа кај него, знае и да изнуди фаул и да се бори до крај за изгубена топка, ама факт е и дека прави некои глупи фаули и често е на раб на картон :D
Me asocirat na Thomas Muller
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.049
Поени од реакции
3.828
Кога веќе знаеме дека Кемалот обожава да игра со два шпица боље нека проба 4-4-2 дијамант нешто како Јуве што играа сезонава.

Велковски
Глигоров ----- Дашјан
Фелипе
Стојков - Блажевски
Десно Хамба и така и така шпарта и игра онфазивно, а лево Попов нема потреба толку да се форсира, и така ни е потребен повеќе во одбрана, таму по потреба Дашјан или Блажевски ќе се уфрлуваат.
Плус, за оваа формација имаме и замени, пример, Николов место Глигоров, Глигоров место Даре, Фичо у напад добро се снаоѓа со друг покрај него, Блажевски може позади напаѓачите итн, итн...
 

razbirashh

No puedo,tengo nobio.
Член од
11 мај 2014
Мислења
983
Поени од реакции
2.202
Фино ова што си праите бајрам на умот,али кои црни формации,кои црни акции со Кемалот на клупа!? :D Еве и да донесат добар шпиц,кој ќе му пушти топка напред,со која уиграна акција?Нема такво нешто.Едина шанса да збрцаме гол на апоел гледам во тоа во некоја бомба од 2-30 метри.Иако сега имаме најдобар тим од 94-5 навака,оптимизмот ми е скоро на нула,благодарение на куртоните да го остават алкосот на клупа.
Моја прогноза:
апоел-Вардар 3:0
реванш пред 1700 гледачи
Вардар-апоел1:1
:D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom