Фан Клуб: Вардар

Член од
14 април 2010
Мислења
4.677
Поени од реакции
5.925
Јас не знам што ги пратиле тие трупци на таков турнир. Нити тренер имаат нити талент. Да трчаш контра и да земеш одеднаш ја шутираш од 30м треба сварно да си глуп. Еден дуел не добија, играа како пичленца. А Партизан играл со вториот тим кој во Србија се натпреварувал под името Теллоптик и децата им биле едан година помали. А играа ко да гледам некоја професионална екипа.
 

Чичко Кумплунг

деца на транзицијата
Член од
3 декември 2011
Мислења
4.194
Поени од реакции
4.400
Единствено капитенот Маркоски покажа нешто, другите со ждребено Ане рака за рака и у Алумина нека си ги носи.
И србите колку се покорпулентни од нашите чудо едно. Лигушки а и неталентирани генерации имаме у пичку матер.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.568
Абе тие во Македонско првенство прв пат победија полусезонава тек во мај месец, а камоли на дуел со Партизан :pos:
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.677
Поени од реакции
5.925
Еве Андреев чим му е убаво тука, може да го замени овој Андовски, јас мислев генерацијата на Калц ќе настапи тие ми се гледаа како играат, ама ништо најголемите дрва ги пратиле, боље тие помалди пиоенри да ги пратеа него овие. Срам ме фати прегеска додека гледав.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
Еве Андреев чим му е убаво тука, може да го замени овој Андовски, јас мислев генерацијата на Калц ќе настапи тие ми се гледаа како играат, ама ништо најголемите дрва ги пратиле, боље тие помалди пиоенри да ги пратеа него овие. Срам ме фати прегеска додека гледав.
Ко шо кажа Клумлугот едино капитенот и толку.

Нит дуел да земат нит акција некоја да се види ништо. Капак на тоа што немаа никаква градба а сеа пишувате дека уствари дечкиве од Партизан биле ПОМЛАДИ!
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.677
Поени од реакции
5.925
Ко шо кажа Клумлугот едино капитенот и толку.

Нит дуел да земат нит акција некоја да се види ништо. Капак на тоа што немаа никаква градба а сеа пишувате дека уствари дечкиве од Партизан биле ПОМЛАДИ!
Дада, имашпе на СПортклуб емисија една со гостин од Партизан излеа беше и тој кажа дека дечкиве всушнсот во Србија настпуваат во Телеоптик и дека се една година помлади од годиштето под кое се одвива турниров. Само ај тоа Телеоптик пак кажа објаснување, дека тоа не е никаков факт дека не се талнтирани, туку тоа било стратегија на ПАртизан за што е можно повеќе деца да имаат, па пошто не можат сите во еден клуб да играат функционираат и овие малди категории под Телеоптик.
Мене ептен ми направија мерак дечките како изиграа, кажав како да гледам профеисонални играчи, а не дечки од 15 год.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
1.531
Поени од реакции
3.703
Страшно лоша политика имаме во младите категории, со онакви „тренерски“ имиња на кои им спасуваме кариера далеку ќе стигнат сигурно. (y)
Катастрофално се работи со младиве, веќе неколку години имаме најдобри услови да изградиме добра школа, а во сите категории се на средина на табела, сем во една (мислам кадети) што освоија титула, за некое добро претставување на ваков меѓународен турнир е смешно да збориме.
 

razbirashh

No puedo,tengo nobio.
Член од
11 мај 2014
Мислења
983
Поени од реакции
2.202
Тоа е,реално Партизан или Динамо,петлињата да им ги пуштат на нашиве антиталенти пак ќе не тепат.Со терање политика на "татини синови" и тренери што залутале во Вардар,со стратегија "без фаул,без фаул" само ќе се бламираме.Да имаше еден нормален во управата,за младинските екипи на Вардар веќе ќе играа најталентираните од МК,а сигурен сум дека никое од тие деца не би го одбиле Вардар.Вака останува да се бламираат во домашно првенство,а од Табановце натака ги чека потоп.Денес го гледав и другиот меч од нашата група,и уште сега можам да кажам дека ќе изгубиме од Загреб,а Жељо јадните и они мизерии ко нас,со нив ќе се бориме за престиж :D И додека го пишувам ова,еве почнува и снимаката на Спорт клуб 2 од нашитее таленти :)
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
Штета што кадетите не играат на турниров. Тие ептен се исфорсирани и баш ме занима како би се покажале против екипи на нивна возраст од регионов.
 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
Од Дарко Тасевски да речеме, што значи цели 10 години, од клубот нема излезено играч што направил кариера и играл за репрезентација. Искрено кога го ставија во жар со Шалке у Интертото, Жилдо кога ви беше тренер, добро се снајде и највеќе ветуваше, ама бугарката му е*а детство. Од тогаш според мене нема излезено продукт од школата на Вардар.
Ја гледав со Партизан утакмицата Ѓорчеецот 9-ката и 10-ката ви се добри. Леле тоа 6-ката од Партизан штоперчето со косичката ќе биде страшен играч. Да го земете место Дино Најдоски ќе изигра милион пати боље од цепеницата, ако е 15 години. Многу добар играч.
Кога гледам како деца идат да тренираат ракомети, кошарки...ми се плаче.
Ќе немаме играчи луѓе децава не играат фудбал дали сте свесни?!
 
Последно уредено:
Член од
14 април 2010
Мислења
4.677
Поени од реакции
5.925
Од Дарко Тасевски да речеме, што значи цели 10 години, од клубот нема излезено играч што направил кариера и играл за репрезентација. Искрено кога го ставија во жар со Шалке у Интертото, Жилдо кога ви беше тренер, добро се снајде и највеќе ветуваше, ама бугарката му е*а детство. Од тогаш според мене нема излезено продукт од школата на Вардар.
Ја гледав со Партизан утакмицата Ѓорчеецот 9-ката и 10-ката ви се добри.
Кога гледам како деца идат да тренираат ракомети, кошарки...ми се плаче.
Ќе немаме играчи луѓе децава не играат фудбал дали сте свесни?!
Стефан Ристовски го забораваш.
 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
Стефан Ристовски го забораваш.
Да. Го заборавив :).
Ама поентата ми е, премалку за клуб како Вардар.
Не во континуитет да речеш од секоја генерација по неколку играчи да искачаат, туку на неколку години по еден.
Е за тоа сме таму каде што сме. Не само Вардар у секој клуб е така. Ај да речеш младинскиве школи у државава моментално да дадат некоја надеж ама џабе е. Бродолом.
Више секој муабет е сувишен. Налет.
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.677
Поени од реакции
5.925
Според Лико негде околу средината на Јуни екипата ќе оди на подготовки во Австрија, со оглед што ќе одат толку рано, најверојатно пак ќе имаат месец дена одлични подготовки.
 

razbirashh

No puedo,tengo nobio.
Член од
11 мај 2014
Мислења
983
Поени од реакции
2.202
Пред месец дена е започнат тренинг центарот во Хиподром.Има ли некој подетално инфо околу тоа?[DOUBLEPOST=1432167610][/DOUBLEPOST]Пред месец дена е започнат тренинг центарот во Хиподром.Има ли некој подетално инфо околу тоа?
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom