Фан Клуб: Вардар

Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.146
Поени од реакции
4.539
„Покрај Горан Попов, Дејан Блажевски и Томе Пачовски во пролетниот ростер на црвено-црните ќе има место за уште барем 2-3 нови имиња. Приоритет е ангажман на класичен центарфор кој би бил адут за вардарците за настап на евро-сцената“ - од македонски спорт насловната..

Очигледно уште повеќе ќе се засилиме и ќе направиме одличен тим, она што треба да не плаши е што нигде не се спомнува нов тренер...

П.С. Лико најавува предновогодишна бомба :)
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.146
Поени од реакции
4.539
Нема врска бомбата на Лико со засилувања :D
Па не реков дека има :ROFLMAO: И јас претпоставив дека не е во врска со засилување, претпоставувам ќе биде нешто околу стадионот или тренинг центарот ?! :)
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.677
Поени од реакции
5.925
Ова се глупости јавно приватно партнерство според мене, ама како викаат боље ишта него ништа. А и не ми се свиѓа што само 2 игралишта ќе има, па минимум 4ти требаше да има, плус двете позади Исток и едното во Аердром и ќе си беше одлично. Вака зимаат огромна парцела, и градат само две игралишта кој би зафаќале 1/3 од вкупната парцела плус ете и зградата нека зафаќа уште 1000 квадрати што е многу според мене, значи ќе се искористи само 11-12 000 м2, а останатите 20 000 ќе зјаат празни.
 

Чичко Кумплунг

деца на транзицијата
Член од
3 декември 2011
Мислења
4.194
Поени од реакции
4.400
Биваше од толку слики што можат да се најдат они да стават од Педро Бонафичио :D
Кога ќе се потсетам какви се не пациенти прошле низ Вардар страшен тенкосерец ме пука.

Најавуваа модерен тренинг центар, а не разгледале низ Европа дека модерните тренинг центри имаат по 4-5 помошни игралишта.
Едно во Аеродром, едно ипол кај Градски, две најавени во Хиподром, дебили.
 

Mercury

ФК Победа
Член од
23 септември 2013
Мислења
1.042
Поени од реакции
485
Ова се глупости јавно приватно партнерство според мене, ама како викаат боље ишта него ништа. А и не ми се свиѓа што само 2 игралишта ќе има, па минимум 4ти требаше да има, плус двете позади Исток и едното во Аердром и ќе си беше одлично. Вака зимаат огромна парцела, и градат само две игралишта кој би зафаќале 1/3 од вкупната парцела плус ете и зградата нека зафаќа уште 1000 квадрати што е многу според мене, значи ќе се искористи само 11-12 000 м2, а останатите 20 000 ќе зјаат празни.
Комерцијални објекти сигурно ќе има,од кој кеф само од игралишта
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.677
Поени од реакции
5.925
Комерцијални објекти сигурно ќе има,од кој кеф само од игралишта
Абе таму играчите требаат на раат да тренираат, а не илјадници граѓани да им поминуваат и да ги замараат додека тренеираат, не за џабе се гради и малку подалеку од центарот на градот.
А можда и што викаш ќе изградат трговски центар Вардар, па ќе се прошири дејноста и од фудбалски клуб и во градежништво. :)
 

Schürrle

can't be touched
Член од
19 ноември 2008
Мислења
3.019
Поени од реакции
2.059
Најавуваа модерен тренинг центар, а не разгледале низ Европа дека модерните тренинг центри имаат по 4-5 помошни игралишта.
.
Една Војводина у Нови Сад има тренинг центар за младите генерации со 6 помошни(природни) и 1 вештачко. Милан има комплекс центар со околу 14 терени, природни и вештачки, со различни големини, исто така за сите генерации. А некои терени се со посебна димензија, направени само за индивидуални тренинзи на одредени играчи на кои треба да се даде посебен акцент. исто така и Интер, отприлика толку. Далеку сме ние од Европа брат, бев и видов како се работи таму, а сведок сум како се работи тука.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.288
Поени од реакции
22.528
Просто е бе луѓе за почеток 2 игралишта, апартмани за играчите + пропратни простории итн... Тоа преку сила е 1/4 од плацот. Со други зборови по потреба ќе се шири и доградува. Нема поента да се направат 10 игралишта ако не ни се потребни. Не заборавајте до скоро сите тренинзи на сите генерации ги имавме на едно игралиште. Вака се остава простор во иднина да се доправи точно што треба. Планот си е добар, ако ништо друго бар до сега инфраструктурно Самс се покажал ОК.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.329
Поени од реакции
27.873
ако ништо друго бар до сега инфраструктурно Самс се покажал ОК.
Со вип соби до теренот, и влезови поголеми од половина трибина, сигурно не :D
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.288
Поени од реакции
22.528
Со вип соби до теренот, и влезови поголеми од половина трибина, сигурно не :D
У право си, не требаше уопште сала да ни гради. Нека не се замара ни со тренинг центар, Трифун ништо не ни изгради, не сјеба тотално а пак позадоволни бевме тогаш...

ВИП собите до терен после сите срања што ги направија навијачите баш се одлично решение. Преку кур од „навијачи“ што повеќе му штетат на клубот него сакаат да видат вистински напредок. Ако добро ја загледаш салата иначе ќе видиш дека има оставено простор за ВИП и горе и дека само прашање на време е кога ќе се среди и тоа, нормално штом фрлачите на столчиња, парички, бакљи ја стекнат основната култура или конечно МВР започне да ги казнува индивидуалците место клубот. Салата не е проблем да претрпи измени она што треба да се случи е ко на запад законот за хулигани да се спроведе како треба а не сила да покажуваат за наводно да спречат инциденти. Пушти кој сака да гледа нека гледа без забрани за гостувања и слично ама крајно време е да воведат и вистински високи казни од по неколку илјади евра за фрлен предмет на паркет. Тогаш да видиме дали ќе има „навијачи“ што ќе прават глупости, тогаш и ќе имаме трибини како што треба, до тогаш и ова е одлично.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.329
Поени од реакции
27.873
У право си, не требаше уопште сала да ни гради. Нека не се замара ни со тренинг центар, Трифун ништо не ни изгради, не сјеба тотално а пак позадоволни бевме тогаш...

ВИП собите до терен после сите срања што ги направија навијачите баш се одлично решение. Преку кур од „навијачи“ што повеќе му штетат на клубот него сакаат да видат вистински напредок. Ако добро ја загледаш салата иначе ќе видиш дека има оставено простор за ВИП и горе и дека само прашање на време е кога ќе се среди и тоа, нормално штом фрлачите на столчиња, парички, бакљи ја стекнат основната култура или конечно МВР започне да ги казнува индивидуалците место клубот. Салата не е проблем да претрпи измени она што треба да се случи е ко на запад законот за хулигани да се спроведе како треба а не сила да покажуваат за наводно да спречат инциденти. Пушти кој сака да гледа нека гледа без забрани за гостувања и слично ама крајно време е да воведат и вистински високи казни од по неколку илјади евра за фрлен предмет на паркет. Тогаш да видиме дали ќе има „навијачи“ што ќе прават глупости, тогаш и ќе имаме трибини како што треба, до тогаш и ова е одлично.
Вип собите се ставени за срањата на навивачите хммм. Значи јас можам комотно над нив да седнам да искршам столче и доле да му ја акнам на било која ви ај пи фаца. Нели ако сме дојдени за тоа. Никој не оспорува тоа што го изградил, ама па и да кажуваш дека се покажал на тоа поле и не баш.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.288
Поени од реакции
22.528
Вип собите се ставени за срањата на навивачите хммм. Значи јас можам комотно над нив да седнам да искршам столче и доле да му ја акнам на било која ви ај пи фаца. Нели ако сме дојдени за тоа. Никој не оспорува тоа што го изградил, ама па и да кажуваш дека се покажал на тоа поле и не баш.
Џабе правиме муабет, ако некој е кретен ќе биде кретен каде и да го ставиш тоа е јасно. Ама ако го ставиш подалеку од теренот тогаш ако ништо друго помали шанси има да направи срање бар на терен и да повреди некој од играчите што сме го правеле во минатото во неколку наврати. Дека можеш да удриш некој од ВИПот, можеш ама што си добил со тоа? Си повредил некој што дебело платил карта за да го гледа Вардар за кој и ти навијаш. Си погодил некој кој ја преплаќа картата за ти да гледаш гратис... Се дур се размислува ко тебе ВИПот е одлично решение за да се држи групата на дистанца од теренот. Друга работа е што и финансиски клубот подбро проаѓа вака, си има поскапи, подобри места за спонзорите и виповите а истовремено обезбедува доволно седишта за сите нас што ете не сме дел или не сакаме да сме дел од тие доле. Салата баш ко и тренинг комплексот го има она најбитното - можност за адаптација во иднина зависно од како ќе се одвиваат работите.

ПС - што треба да изгради за да се покаже? Ракометарите имаат тренинг комплекс тоест два како ретко кој во европа. Хотел, теретана, центар за рехабилитација, аутобуси, врвни припреми....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom