Фан Клуб: Вардар

Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Се на што сум навиканл би ми се сменило, и стадионот е една од многуте причини зошто навивам за Вардар. И ти ако идеш за Тетекс, што ти мења ако еден ден целосно ве преселат од градскиот во Тетово? Нека ви направат и вас нов модерен стадион 3 пати помал, да речеме 3 000 седишта и кулриајте си.
Јас ако сум сакал да навивам за некое клубче надвор од центарот на градот, со некое стадионче, ќе сум си навивал за Ѓорче, Маџари.
Чул те Господ. Ја немам ништо против Тетекс да си има свој стадион. Дај Боже Тетекс да добие спонзор како Самсоненко.
Брат, барате "преку леб-погача" што би рекле стариве. Искулирајте бе, имате добар тим, имате иднина ако продолжите вака. Некои немаат најосновни услови, а на вас ви сметало нов стадион?! Ја те разбирам дека ти имаш навика и све останато да идеш на Градски, ама еден ден и тоа ќе се смени. Може тебе ти е блсику Градски, па затоа се буниш што ќе му ја сменат локацијата. Може на некој му било далеку, па пак одел. И на мене ми е стадионот на пола саат од дома, па никому ништо. Стадионот е најмалку битен за сега на Самсоненко да му ја пукате главата, со што единствено што ќе напраете е да му пукне филм и да ве врати таму кај што бевте пред 4 године.
Пак ќе кажем, пробувате со туѓи пари да глумите газди. Лошо е тоа, многу лошо.
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
А дали стадионот ќе биде како салата? Да му трае само 15 - 20 години а после да остане на општина аеродром?
А иначе најдобро е да има свој стадион Вардар еве нека е во аеродром и да почне посериозно да се работи у смисла реклами за натпревари, да пуштат малку по весници по други медиуми...јас мислам дека многу лесно може да се направи атмосфера за Вардар да го гледаат минимум 3-4000 луѓе на секој натпревар особено ако стадионот е на таа локација во аеродром блиску до многу луѓе. У радиус од 1 км од тој стадион живеат стотици луѓе (за разлика од градски парк). На тоа стадиончето демек што планираат сега да го кренат новиот стадион кога играат деца има 100 души публика а не па за вардар. Работата е дали имаат сериозен концепт, дали самсоненко или кој и да е има план за 5 - 10 -15 години унапред. Он така тврди ама и други тврдеа тоа....
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.446
Поени од реакции
68.659
Губиме 1-0 во Тетово, како што претпоставив денес нема да заминеме со полн плен, а можеби ќе си одиме и со празни раце :D
Бре овие Ренова ти се убиец на фаворити :гик:
 

Незапирливи 1903/87

Изгорен за Вардар
Член од
20 јули 2011
Мислења
3.496
Поени од реакции
9.988
Чул те Господ. Ја немам ништо против Тетекс да си има свој стадион. Дај Боже Тетекс да добие спонзор како Самсоненко.
Брат, барате "преку леб-погача" што би рекле стариве. Искулирајте бе, имате добар тим, имате иднина ако продолжите вака. Некои немаат најосновни услови, а на вас ви сметало нов стадион?! Ја те разбирам дека ти имаш навика и све останато да идеш на Градски, ама еден ден и тоа ќе се смени. Може тебе ти е блсику Градски, па затоа се буниш што ќе му ја сменат локацијата. Може на некој му било далеку, па пак одел. И на мене ми е стадионот на пола саат од дома, па никому ништо. Стадионот е најмалку битен за сега на Самсоненко да му ја пукате главата, со што единствено што ќе напраете е да му пукне филм и да ве врати таму кај што бевте пред 4 године.
Пак ќе кажем, пробувате со туѓи пари да глумите газди. Лошо е тоа, многу лошо.
Епа дај боже добијте си нов сопствен стадион, небаре ваш ќе биде, со капацитет од 3 000 седишта и нека си играат Шпоновите на Градски. Навика, традиција како сакаш кажи го, за мене Градски е симбол на Вардар, да не е Вардар не би ни стапнал на Градски. Жива глупост ти е тоа дека заради локацијата се бунам. Надвор од Македонија сум одел на своја режија за Вардар, дали е Кратово, дали е Тетово, јас ќе идам за Вардар, едноставно на Вардар домот му е Градски, ако се исповештачиме во Аеродром, толку за мене од Вардар. Не можеш да знаеш каква иднина имаме, можеби ќе ни се случи и Динамо, се да се модернизира, и да му текне на Сергеј, ај Комити кој ве ебе, немам јас што да плаќам казни заради вас и онака 100 души никаков фактор не сте. И не гледам стварно каде со туѓи пари јас се правам газда. Повеќе води кон тоа курчењето "нов сопствен стадион" мислиш господ за муда сме го фатиле, во мзиерни услови сме играле на Градски, сега па тоа било проблемот, кирија сме плаќале, јака кирија секоја утакмица повеќе за казни даваат..
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
U najlos moment doagja porazov. Komsiive opasen zalet imaat zemeno, ako ne gi tepame drugata nedela ke padne u voda se sto sme igrale do sega...
I preku kur vise od muabeti za mestenki, 3 boda za kup :facepalm:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.446
Поени од реакции
68.659
Очекував да не победиме, ама пораз од 3-0 мало морген :icon_mrgr:
Како само закоби Андреев. Нема екипа што може да ни даде два гола. Нема екипа што може да ни даде два, ама има екипа што може да ни даде три :icon_mrgr:
Сме играле во најак состав што е најстрашно. Не ја сфаќам само замената при водство на противникот, го ставил Бојовиќ во игра место Асани :cuc:
Потоа Бојовиќ направил пенал...
Чудно и Најдоски како не го ставил место Петров да речеме :unsure:

Од друга страна поразов доаѓа можеби во право време за да не се опуштат во двата наредни скоро клучни мечеви. Реваншот со Ренова, и утакмицата која ќе реши многу работи, дербито против разиграниот Работнички.
Ќе биде право Скопско дерби, се надевам мечот ќе прилече добар број на публика!
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.146
Поени од реакции
4.539
Тоа е кога немаме клупа, истите играчи играат секое коло, и нормално дека еднаш ќе паднат. Петров буквално невидлив на терен, знае некад да се најде на право место и да собере отпадок, ама у игра е катастрофален. Асани денес катастрофа, цело време одеше на дриблинг и сите топки ги изгуби, Петковски невидлив, во први 20-тина минути имаше 2 полушанси и после топка не прими. Тоа што Бојовиќ влезе место Асани е показател само колку немаме клупа, Влатче се префрил на крило а Бојовиќ на бек. Едноставно нема кого да ставиш место Петров или Асани, поготово после повредите на Глишиќ и Љамче. Блажевски како ќе ни дојде ако го потпишат.. Стојков за Работнички гази, а ние го испуштивме, да го имавме Ацо место Петров ќе бевме 10+ пред втората екипа сега. Глигоров денес со многу киксови, за малце ќе направеше пенал после огромна грешка, не свирна ништо судијата, после 10 минути ете го пак Глигоров со грешка и пенал. Само Дашјан играше до некаде солидно од тоа што гледав до кај 60 минута, пробуваше да искреира нешто ама немаше подршка.
 
Член од
10 август 2012
Мислења
915
Поени од реакции
780
Ке ни затнат муцки со победа против Работнички, како и минатото пат :)

Што се чудите неможе Вардар да биде недостижен у баражот, исто како што Баерн неможе титула да освои на полусезона .... лабаво малце ајде :D[DOUBLEPOST=1416686632][/DOUBLEPOST]Се фалиме на 3 фронта сме биле денес, се вкупно на сите три фронта 100 души има ??

Кога не објавуваат гостување, истите што одат тајно нека ги бараат за на запад ;)
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.058
Поени од реакции
1.624
од дамна се зборуваше дека транспарентно ќе се работи во групата и ќе се објавува колку што каде за што се има потрошено, а во изминатава година немаше објавено ни една најва за гостување, за кој може да се пријави. Групава ко да стана место за приватна забава на некои...
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.446
Поени од реакции
68.659
од дамна се зборуваше дека транспарентно ќе се работи во групата и ќе се објавува колку што каде за што се има потрошено, а во изминатава година немаше објавено ни една најва за гостување, за кој може да се пријави. Групава ко да стана место за приватна забава на некои...
Се смени раководството на групата, тоа за објавувањето колку се трошело беше предложено од старото раководство.

За гостувања се знае, нема организирано одење од групата, се оди со коли, кој како си се договори...
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.748
Поени од реакции
12.759
Да не треба специјална покана да се праќа до секој член?
Ај да имаше организиран превоз па да се буневте за нешто ама и двете гостувања си беа организирани со лични средства и превоз.
Темата е за фк вардар, комити си имаат свој форум и таму можете да дискутирате за групата.
 
Член од
10 август 2012
Мислења
915
Поени од реакции
780
Да не треба специјална покана да се праќа до секој член?
Ај да имаше организиран превоз па да се буневте за нешто ама и двете гостувања си беа организирани со лични средства и превоз.
Темата е за фк вардар, комити си имаат свој форум и таму можете да дискутирате за групата.
Една најава дека ке има организирано одење со лични средства и превоз? не а?
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.244
Поени од реакции
8.316
Со лични стредства ама организирано чим се застанува позади знамето Комити он тур. Е ова не дава право да изиграваме туристичка агенција па на кој му се посакало да иде.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom