Фан Клуб: Вардар

Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Дефинитивно.
Првото зимско засилување на Вардар се вика Дејан Блажевски!!!

via Crveno Crno Semejstvo


Браво...
 
Член од
10 август 2012
Мислења
915
Поени од реакции
780
Ша ла ла ла ла :drk::drk::drk:

Работеле и они бе :D :cuc:

За денешниот секс замерките се зошто не ги напунат до врв, можеа сигурно 5 и повеќе гола да им дадат, Асани мотивиран како никад, пак мавајте го :D[DOUBLEPOST=1413999079][/DOUBLEPOST]И штета што дигна офсајд копилето за голот на Иванов, самодоверба 200 ке добиеше!
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.450
Поени од реакции
68.683
И одиме...
ШКЕНДИЈА САКА РЕПЕТЕ, УШТЕ ЕДНАШ ДА ЈА ЕБЕМЕ, АЈДЕ ВИКНИ ПОСИЛНООООООООООО ЈАС ТЕ ЕБАМ ШКЕНДИЈООООООО:vozbud::vozbud::vozbud:

Дрим тимов не успеа ни да не испоти на двата меча во Скопје. Две победи од по 3-0, а комотно можевме 15-0 да ги добиеме и во двете утакмици.
Ме нервираат нашиве што не се сериозни до крај и пропуштаат златни шанси за буквално да ги сомелеме, матер им ебам :icon_mrgr:
Гроздановски изигра солидно на лев бек денес, ама Асани имаше самодоверба +10000 откако го изнагаѓаа во Тетово и одигра на маестрално ниво. Си ги дриблаше како сакаше, штета што не погоди уште еднаш во второ полувреме
Првиот гол искрено не го видов. Цела трибина не го виде т.е. :pos::pos::pos:
Али според положбата на Асани претпоставувам дека било некое голчиште од далеку.
После Петров имаше добар влез од страна, но многу лошо нафрли за Дашијан, иначе ќе водевме со 2-0. Уште не се свестија, а по една акција од страна Дашијан прими топка во шеснаесетникот и погоди за зголемување на водството.
Набрзо после изведен корнер од десно и Таневски им ја заби со глава.
Можевме комотно уште некој гол да дадеме во првиот дел.
Иако водевме 3-0, цело време напаѓавме.
Во второ полувреме Петковски утна во 100% шанса, сам со Јовановски. Не му одеше баш најдобро денес, имаше и еден обид со глава, иако доколку ја оставеше топката, позади него Асани ќе беше во подобра ситуација. Па после ќе си дадеа ефектен автогол, ама Јовановски спаси. Петковски еднаш биеше и крај стативата додека Јовановски веќе беше совладан. За оваа шанса не сум сигурен точно кој беше, може и Глигоров да шутна. Асани имаше еден одличен продор, ама на крај го блокираа.
Судијата се скина кревајќи офсајди, дадовме гол ама го поништи ради офсајд. Неколку пати цела наша клупа реагираше на судиските одлуки. Најдобрата шанса ја имаше Ивановски кој стрелаше во пречката.
Ги утепавме на сите полиња на теренот, се гледа дека нашиве се екстра мотивирани кога играме против нив.
Е сега ако не го освоиме купов, нека се отрујат нашиве :icon_mrgr:
Иако немаше многу луше, атмосферата одлична, особено во прво полувреме и делот од второ кога пукаше распукала шар планина.
Како ни се погоди при Шкендија сака репете, дадовме гол и згрмивме до Тетово да не чујат :icon_mrgr:
Паролите :drk:
За крај...
 

Незапирливи 1903/87

Изгорен за Вардар
Член од
20 јули 2011
Мислења
3.496
Поени од реакции
9.988

Шкендија сака репете, уште еднаш да ја ебеме, ајде викни посилнооо јас те ебам Шкендијооо! :D
Браво за денешнава игра, можеше и полошо да помине дрим тимов али и вака е добро :icon_mrgr: денес топ навивање на двете утакмици, паролите одлични, најјако испадна кога падна голот додека ја пеевме Шкендија сака репете.. :D Лошо е што имаме семкари на трибина кои беа скоро колку нас на трибина, не знам што им е филмот кога 100 денари беше и за на запад..Одиме понатаму, Скопје сака двојна титула! :vozbud:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.450
Поени од реакции
68.683
Билетарата затворила во 14 и 30 :гик:

За на север им беа земани податоци и на картата им беше запишувано името и презимето како и што беше најавено, а потоа на врата дополнително проверувале дали се совпаѓа :cenzura:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.495
Поени од реакции
4.056
Попов, Грне, 2цата ерменци, талентиранот Асани, Блажевски, се подобориот Петковски. Па не е лошо за година во која не се игра Европа, ако продолжи Самсоненко со истово темпо ваљда најавува многу јак тим за квалификации за ЛШ.

Сум напишал и претходно, ме изнервира што го имаше по реклами на изброите, но ... браво :)
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.143
Поени од реакции
35.152
Петковски анонимец ама одлично се покажа, битно се залага на терен, и го цени тоа што му се даде шанса. Сеа језда ради повредиве на Илчо и Ивановски, ама тоа е среќа имал. Попов е звучно име, ама незнам дали би се залагал толку многу, ако почне да глуми ѕвезда тешко нас.
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.677
Поени од реакции
5.925
Попов, Грне, 2цата ерменци, талентиранот Асани, Блажевски, се подобориот Петковски. Па не е лошо за година во која не се игра Европа, ако продолжи Самсоненко со истово темпо ваљда најавува многу јак тим за квалификации за ЛШ.

Сум напишал и претходно, ме изнервира што го имаше по реклами на изброите, но ... браво :)
Абе си кажа човекот он и Роналдо може да го донесе, ама за такви играчи треба силна лига и нагласи балканска. :)
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
259
Поени од реакции
381
Кое лудило се случи, баш се погоди кога Таневски даде гол, да се пее шкендија сака репете...
Исто и моментот кога цел стадион ја запеа распукала шар планина...
Малку луѓе но одлична атмосфера.


 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.450
Поени од реакции
68.683
Уште малце ќе почнеме од 10 саат сабајле да играме, како некои екипи од трета лига :icon_mrgr:
Или во 7 или 8 како во категоријана петлиња, кога на ист терен се играат 10 утакмици па се почнува порано.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom