Фан Клуб: Вардар

Незапирливи 1903/87

Изгорен за Вардар
Член од
20 јули 2011
Мислења
3.496
Поени од реакции
9.988
Очај, срамота е на пациентон што им бранеше, гол да не можеш да му дадеш...5 победи до крај, аха сигурно...дали 4 бода ќе освоиме на наредниве 4 утакмици...Сами сме си криви, го избркавме тренерот кој вадеше максимум од овој состав и лесно го пуштивме Ацо...Ми се плаче од мака
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.055
Поени од реакции
12.937
На крај прилично и судијата ја заеба, една замена 5 минути се вршеше, чисти фаули не се судеа за нас, додека овие палистер ко толумби паѓаа... За публиката задоволен сум, во работен ден, во сакат термин, додека истураше неможе поголема бројка, сеа следен пат нека стават понеделник во 10 сабајле... Титулата сега изгубена делува, ама некако има сеуште надеж во мене, не затоа што ние сме добри, туку затоа што е Македонска Лига, во која се игра Македонски фудбал, самото тоа се кажува :D
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.450
Поени од реакции
68.681
Празен Градски, ЗОШТОООО :D

Не може бре да оствариме подобар резултат, тоа е тоа...
Очекував победа, ама кога видов дека нема да игра Асани, реков дека нема теорија да тепаме.
Како за беља и Ловречич се повреди после неколку минути :facepalm:
Па во игра влезе Блажевски. Вардар ако имал полош играч од овој во средината, го сечам на маса.
Толку е силата на оваа екипа.
Создадовме одвај 1-2 шанси и тие успеавме да ги уништиме.
Најпрвин ќе се осврнам на играта на Фичо.
Фичо иди си дур е време, барем по добро да те памтиме.
Од феномнална РЕПРЕЗЕНТАТИВНА форма падна на форма на Илбер Али и Гешоски...
Како само ја поеба шансата кога топката му тапкаше за да ја акне на волеј на 5 метра од голот. Успеа да ја промаши и да се засопне...
Многу е спор бе човече, имаше шанса еднаш да дојде пред Пашовски пред една лошо вратена топка, па дури и овој го претекна.
Прв кој треба да си замине е Влатко Гроздановски. Влатче фала ти за се, ама подобро дојди си на трибина. Знаеме дека го сакаш клубот, дека даваш се од себе, но некогаш и тоа не е доволно. Одамна го нема Влатче од минатото...
Или Пелистер беа брзи или нашиве се ултра спори.
Дури и Георгиев не можеше да ги претрча. Или па повредите си го земаа данокот. Време е за пензија уште на оваа возраст.
Петров во рамките на можностите. Деспотовски слично, му треба на него уште еден играч во средината...
РИБАРОТ...

Како само го претрчуваа и блокираа...
Една не знае да нафрли, ептен ме разочара. Додуша и не може он да разочара, толку знае да игра. Како овој бил порано еден од најдобрите во првенствово? Уствари Македонско е...

Сите се спори како полжави. На десетина пати не можевме АУТ да изведее, зашто не можеше никој да дотрча да прими топка...
Штета за шансата на Петров, убаво се снајде во таа ситуација, но имаше лоша завршница...

За Ковачев чиста десетка, не растури во одбрана...
Од наша екипа мене највеќе впечаток ми остави Иванов. Може да го биде и ова дете. Подобро екипа само од помлади играчи да составиме...
На другиве им поминало времето веќе.

И мислам дека одново и одново не ни беше суден чист пенал, при последниот корнер кога мислам дека играчот на Пелистер играше со рака.
И во прво полувреме имаше груб фаул врз Фичо кој остана несанкциониран.

Катастрофално судење поради тоа што пемногу беше толерирано мизерното задржување време на играчте на Пелистер.
Дуел на полжави и лежачи по терен.
Мизерија човече, па после немало публика. ЗА ШТО ДА ДОАЃА ПУБЛИКА??????????
Ја задржуваа топката од 82 ди 86-та минута. Прво голманот нивни земаше залет од наша трибина за да ја рогне топката. Доби жолт. Само што извади жолт, еден игтрач на Пелистер легна на средина на теренот. Па го носеа едно друго. После тоа еден резервен на Пелистер шутне втора топка во терен.
И судијата не даде ниеден црвен, легенда...

На трибини мал број навивачи, можеби најмал досега во дуели со Пелистер (околу 500 души на почеток после си испоседнаа на страна пола од нив, па навивавме 300 души), ама навивањето мене ми беше супер :D
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.146
Поени од реакции
4.539
Зар е можно на ова ниво да паднеме ? Од состав кој газеше у лигава и изигра прилично израмнето со БАТЕ кој истата сезона го победи Баерн Минхен во групите од ЛШ, до состав кој не може да добие ни еден меч против екипа од горниот дел на табелата во оваа никаква лига?! Европски Вардар?! Знам дека за Европа ни се потребни уште минимум 2-3 години, ама ние одиме назад наместо напред. Не ми се верува дека дозволија да не се појачаат зимава, напротив да ослабнеме, за на крај да ја изгубиме и титулата а прашање е и дали воопшто ќе играме квалификации за европа.. Катастрофална игра, и катастрофална посетеност на градски, фудбалот во државава е дефинитивно мртов!
 
Член од
1 февруари 2014
Мислења
218
Поени од реакции
368
Со ваква мртва игра, лоши резултати, притисоци и оваа публика е многу. Па да соберев другари од маало подобро ќе изигравме од овие :tapp:
 
Член од
10 август 2008
Мислења
695
Поени од реакции
1.888
Со тешко срце: Чао титула!!!! :place:
Ако барем некаде до есенскиот дел горе-доле имавме шампионски тим и имавме игра, вторава полусезона ние НЕ ЗАСЛУЖУВАМЕ титула. Ни една коцка од мозаикот наречен: шампионски тим, не беше склопена во вториов дел. Најпрвин новото раководство наместо да ги задржи најдобрите играчи се ослободи од нив, донесе тренер кој не би водел ни аматерска екипа во Русија, ни еден меч во оваа сезона од дерби дуелите не беше добиен, управата се сврте кон најверните, после завршувањето на секое коло имавме многу повредени играчи и на крајот резултатот е овој.
Иако има уште 4 кола до крајот, за мене лично сезонава е завршена денеска, бидејќи не видов ни трошка надеж дека ќе се сменат работите на подобро.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.201
Поени од реакции
4.049
Катастрофа фудбал , Пелистер повеќе лежеше отколку што играше ама сепак вината е кај нас бидејки со таква игра и со овие играчи толку е капацитетот .
Поарно да останеше Милевски, сигурно неможе од ова по бедно да изиграме ..
Така да 0 - 0 беше сосема реален резултат , ја мислам уште 90 мин да игравме со таква игра немаше гол да дадеме јбг ..
Светла дамка бевме ние навивачите , најмалце до сеа во ова дерби околу 400-500 души , али толку и очекував со оглед дека имаше проблем последниве средби заради законот со лични карти , башка и времево се истури ...
Ама тие што бевме покажавме како се навива од срце , секоја чест сите што беа го оставивме гласот на трибина и задоволен сум од навивањето , се докажа дека без индијанци на трибина барем нашата група има многу подобро навивање .
 
Член од
10 август 2012
Мислења
915
Поени од реакции
780
И не памтам кога последен пат сме одиграле натпревар без повреда, без некој да искочи принудно, денес 2ца..
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.618
Поени од реакции
2.717
Ne e kriv trenerot igracive se teski skapanici, teski.. Pisav kaj niv deka ke gi zgazime ama posle ova sto vidov svakam deka svarno sme teska mizerija. Kompletno nov tim na leto posto nikoj od ovie ne zasluzuva da igra. Mladive da se zadrzat i da se forsiraat so novite igraci sto ke dojdat da naprednat uste poveke. Ima sansi uste za titula ne se otkazuvam ne ni mozam ali se mislam deka Metalurg ke osvoi najlesen raspored ima[DOUBLEPOST=1398337092][/DOUBLEPOST]Ne e kriv trenerot igracive se teski skapanici, teski.. Pisav kaj niv deka ke gi zgazime ama posle ova sto vidov svakam deka svarno sme teska mizerija. Kompletno nov tim na leto posto nikoj od ovie ne zasluzuva da igra. Mladive da se zadrzat i da se forsiraat so novite igraci sto ke dojdat da naprednat uste poveke. Ima sansi uste za titula ne se otkazuvam ne ni mozam ali se mislam deka Metalurg ke osvoi najlesen raspored ima
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795
Kaj trenerot mi smeta sto vo 90 minuti stana samo ednas i toa da se pobuni a niednas ne dade instrukcii.
Ko vrzan za stolceto da e, pomosnikot moze sugerirase neso ama ne e toa toa.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.873
Поени од реакции
7.257

Kajgana Shop

На врв Bottom