Фан Клуб: Валенсија

Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
[DOUBLEPOST=1420395849][/DOUBLEPOST]навивачите чекаат пред Местаља за да ги поздрават играчите


 
Последно уредено:

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.942
Поени од реакции
25.212
Браво за играта, ми се допадна, иако ги имав типувано Реал 2-ка, ми се допадна борбеноста и играта ваша па искрено посакував ваша победа.

Овој Орбан евтино ли го зедовте од Бордо? Само една сезона играл таму. Сега прогуглав гледам од Бордо сте го купиле како замена за Бернат, но повеќе ми дава впечаток дека е за стопер или дефанзивна средина отколку одбранбен бек. Али и за формација со 3 одбранбени со Мустафи и Отаменди таман ќе биде. Туку ме интересира за него дали и на претходните натпревари играше добро или само денес? Зашто прв натпревар сезонава изгледав на Валенсија.

И Гаја е супер играч. (y)
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
Браво за играта, ми се допадна, иако ги имав типувано Реал 2-ка, ми се допадна борбеноста и играта ваша па искрено посакував ваша победа.

Овој Орбан евтино ли го зедовте од Бордо? Само една сезона играл таму. Сега прогуглав гледам од Бордо сте го купиле како замена за Бернат, но повеќе ми дава впечаток дека е за стопер или дефанзивна средина отколку одбранбен бек. Али и за формација со 3 одбранбени со Мустафи и Отаменди таман ќе биде. Туку ме интересира за него дали и на претходните натпревари играше добро или само денес? Зашто прв натпревар сезонава изгледав на Валенсија.

И Гаја е супер играч. (y)
3.5M, за толку и Бордо го купиле од Тигре како замена за Тремулинас и лани цела сезона во Бордо изиграл како лев бек. Ама подобар е како халф, тоа и неговиот поранешен тренер од Тигре го изјави, исто така додал и дека може да биде нов Ајала во Валенсија :) од Бордо прифатиле да го пуштат за исти пари затоа што он лично побарал трансфер после повикот од Ајала да дојде во Валенсија. Дојде како некаков вид замена за Бернат, иако познато беше дека ќе му дадат шанса на Гаја (дете од клубот) да го замени Бернат, а со Орбан да добијат ширина на составот (мистерија беше дали ќе игра како бек или халф), а и тотално се разликуваат со Гаја... Гаја е еден од низата играчи (Алба, Бернат) што Валенсија ги трансформираше од крила во бекови.
до пред месец дена Орбан влагаше од клупа и во тој период се појавија шпекулации дека ќе си замине од Валенсија во јануари (Бока беа заинтересирани) прв пат како стартер доби шанса против Рајо во купот и изигра солидно и повратната утакмица изигра цели 90 минути, после тоа доби шанса како стартер и во лига(против Еибар) каде беше прогласен за најдобар играч на натпреварот, а еве и денес повторно стартер.
Лимитиран е со топка иначе, ама прави оштри стартови и не му ја мисли, а за наша среќа завршуваат добро :) интересно е што со ваква негова игра лани во Бордо има добиено “само“ еден црвен картон во лига и еден во ЛЕ.
освен одличниот настап против Еибар и денес Реал, во првата утакмица против Севиља влезе од клупа и најдобро се снајде во петерецот и донесе бод за Валенсија (со играч помалце). Неможам да најдам видео од утакмицата против Сосиедад, кога на неколку пати чисто и многу лесно му земаше топка на Вела.

знам дека е јутуб клипче ама нема многу играчи што вака лесно одзимаат топки :)
[DOUBLEPOST=1420410811][/DOUBLEPOST]и да, една безвезе(?) шпекулација...
Ander Herrera puede volver a España de la mano de un gigante económico
http://www.elgoldigital.com/ander-herrera-puede-volver-a-espana-de-la-mano-de-un-gigante-economico/

 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
опасен играч ќе биде :) знам ги одби Барселона, ПСЖ и уште некои други клубови за да потпише за Валенсија (y)

- Краневитер од Ривер рекол дека ќе премине во Европски гигант, многу шпекулираат дека тоа е Валенсија (веројатно Ајала го средил трансферов)
- Пако и понатаму нема потпишано нов договор, метро денес пишува дека Ливерпул е спремен да плати 20М за него, а после оваа вест ја прошириле и други.
- Бараган потпишал нов договор до 2017.
- Пиати аут минимум месец дена, а Фегули отиде да игра на Афричкиот куп.
 

MkDon

Valencianista
Член од
22 септември 2008
Мислења
1.580
Поени од реакции
3.007
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
Иен Катро (помошникот на Нуно) има понуда да биде прв тренер на Глазгов Ренџерс.


имам читано за него и многу пофални зборови... како што се сеќавам во последното интервју изјави дека му е желба да почне своја кариера (ама мислам дека напомена како е уште рано за такво нешто...)
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
клаузули на играчите:


летово на Андре со потпишување на нов договор би требало да му се постави клаузула од 150М... веројатно ова ќе биде најголема во историјата на клубот, мислам дека на времето Виља беше “најзаштитен“ играч и мислам дека клаузулата беше негде 120-130М
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
@Atso не е малце 18м евра како клаузула за Пако?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom