Фан Клуб: Валенсија

Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
многу тапа (n)
Негредо се нема опоравено од повреда уште, Родриго продолжува да разочарува, Пиати го има само кога се изведуваат корни.
треба РДП да добие поголема шанса, се виде во 10 минути дека е класа...
изгледа на крај испадна дека Парехо многу значи на тимов, без него ја нема таа потребна креативност.

иначе во Египет пишуваат дека Салах преговара со Валенсија.
 

MkDon

Valencianista
Член од
22 септември 2008
Мислења
1.580
Поени од реакции
3.007


За браќата од Реал може цела трибина, за нас поставија платно да не се гледаат навивачите на ТВ...:tapp:
 

MkDon

Valencianista
Член од
22 септември 2008
Мислења
1.580
Поени од реакции
3.007
Официјален одговор од клубот во врска со Бетмен :D

Club Statement | DC Comics
Some clarification on recent articles you may have read in the media...

Valencia Club de Fútbol wish to clarify the following:

1. In 2012, Valencia CF applied to the Office of Harmonisation of the Internal Market (OAMI) for trademark registration of a new bat design, to be used for a line of casual clothing. During the registration process, DC Comics filed an objection to our trademark registration. There is no lawsuit, nor any claim by DC Comics against VCF.

2. Without prejudice to the aforementioned matter, the new bat design is currently not used - and is not planned for future use - by the club.

3. For purposes of clarification, a bat has been incorporated into the Club's official crest since 1922. The official crest and the bat have been trademark registered worldwide and their use has not been subject to any legal challenge.
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
Ауди им поклони нови коли на играчите (среќа го нема Банега) :D
 

MkDon

Valencianista
Член од
22 септември 2008
Мислења
1.580
Поени од реакции
3.007
Ауди им поклони нови коли на играчите (среќа го нема Банега) :D
Кај прочита дека им се поклонети? На сајтот пишува дека ги пробале само. :D

Инаку во сабота со Питер изгледа ќе допатува и ќерка му Ким! :cool:

п.с. http://gianlucadimarzio.com/calcio-internazionale/galatasaray-su-pandev-anche-siviglia-e-valencia/
 
Последно уредено:
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
Кај прочита дека им се поклонети? На сајтот пишува дека ги пробале само. :D

Инаку во сабота со Питер изгледа ќе допатува и ќерка му Ким! :cool:

п.с. http://gianlucadimarzio.com/calcio-internazionale/galatasaray-su-pandev-anche-siviglia-e-valencia/
на твитер незнам кој јузер беше, пред едно 12-3 саата :D лошо сум разбрал веројатно.

нема теоретски шанси да дојде Пандев, незнам овој Ди Марцио шо пишува глупости и се брука, ко Кузмановиќ што го направи пред потпис со Валенсија и уште некои други играчи, не ми текнува сега.
Ја мислам дека менаџерот на Пандев го нуди на кого стигне, дека го отпишаа во ГС.
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
Нуно на тренинг пробувал вака:
Alves,
Barragan, Otamendi, Mustafi, Orban,
Fuego, Gomes, Parejo,
Feghouli, Negredo, Rodrigo.
Пако не е целосно оправен и ќе биде на клупа, додека Родриго и понатаму добива шанса... иако ја би го преферирал РДП. Орбан редно е да добие шанса, дефанзивно е многу подобар од Гаја и верувам дека нема да разочара и ќе биде еден од најдобрите. :)
Фегули е секогаш расположен против Барселона, така да горе доле го подржувам овој состав само место Родриго би го играл РДП, или па Гаја на лево крило, али ајде да веруваме на потенцијалот на Родриго и да се надеваме дека конечно ќе изигра врвна утакмица кога е најпотребно.
стручниот штаб треба да ја изгледа неколку пати утакмицата од лани на Ноу Камп кога Валенсија им ја уништи сезоната на Барселона.
 

MkDon

Valencianista
Член од
22 септември 2008
Мислења
1.580
Поени од реакции
3.007
Веќе наголемо се пишува во Валенсија дека Енцо доаѓа во јануари. Плус Бенфика отпадна од ЛШ. Дури веќе барале и замена (се спомнува Joaquín Correa (20) од Естудијантес де ла Плата).

Него ако дојде Енцо кој отпаѓа од средниот ред? Парехо? Не верувам Нуно да игра без Хави Фуего кој игра како трет бек.
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
Веќе наголемо се пишува во Валенсија дека Енцо доаѓа во јануари. Плус Бенфика отпадна од ЛШ. Дури веќе барале и замена (се спомнува Joaquín Correa (20) од Естудијантес де ла Плата).

Него ако дојде Енцо кој отпаѓа од средниот ред? Парехо? Не верувам Нуно да игра без Хави Фуего кој игра како трет бек.
па... ја мислам прво Енцо ќе седи на клупа и полека ќе добива шанса, Фуего е невидлив против слаби екипи т.е. играч минус е во напад и ништо чудно против екипи како Леванте итн. да играат Андре - Парехо - Енцо.
мада е можно и префрлување на 4-4-2 (Андре - Парехо - Фуего - Енцо)
Енцо се иде многу често на десна страна (како десно крило) истото го правеше и завчера кога го гледав против Зенит, еве го неговото движење против Белгија на СП кога Аргентина имаше посед.


како течат припремите за дербито со Барселона :)
 

MkDon

Valencianista
Член од
22 септември 2008
Мислења
1.580
Поени од реакции
3.007
Овој е од радиото COPE Valencia:
@rafavillarejo: Enzo Pérez y Lim ya tienen acuerdo por 2,5 mill. anuales, Benfica pide 30 y hay equipos ingleses en la pele.

Изгледа е договорена плата од 2,5 милиони евра. Е сега дали ќе дадеме 30 милиони...

Инаку еве како изгледа новата трева на Местаља:

 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
Овој е од радиото COPE Valencia:
@rafavillarejo: Enzo Pérez y Lim ya tienen acuerdo por 2,5 mill. anuales, Benfica pide 30 y hay equipos ingleses en la pele.

Изгледа е договорена плата од 2,5 милиони евра. Е сега дали ќе дадеме 30 милиони...

Инаку еве како изгледа новата трева на Местаља:

Гаитан пред некоја недела потпишал нов договор со Бенфика и клаузулата му се намалила од 45 на 35М, дај више кога пазариме од Бенфика нека го донесат и него, по корисен би бил од Мата :)

иначе вечерва се отвори најмодерната продавница на Валенсија во историјата на клубот.

На ова место стоел познатиот бар „Торино“.

Салво и екипата на местото каде што започна приказната :)
 

MkDon

Valencianista
Член од
22 септември 2008
Мислења
1.580
Поени од реакции
3.007
Гаитан пред некоја недела потпишал нов договор со Бенфика и клаузулата му се намалила од 45 на 35М, дај више кога пазариме од Бенфика нека го донесат и него, по корисен би бил од Мата :)

иначе вечерва се отвори најмодерната продавница на Валенсија во историјата на клубот.

На ова место стоел познатиот бар „Торино“.

Салво и екипата на местото каде што започна приказната :)
Пази му ги патиките на Пако :tapp::D

Инаку во новиот фан-шоп сè е на touch па дури и робот ти го испорачува дресот кога ќе ти биде готов. :icon_lol:







Еве го и видеото:


Ех што не беше Салво претседател кога јас бев таму. Сега ќе морам повторно да ја видам во живо „портокаловата“ Местаља пред да ја срушат. :D
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
Пази му ги патиките на Пако :tapp::D

Инаку во новиот фан-шоп сè е на touch па дури и робот ти го испорачува дресот кога ќе ти биде готов. :icon_lol:







Еве го и видеото:


Ех што не беше Салво претседател кога јас бев таму. Сега ќе морам повторно да ја видам во живо „портокаловата“ Местаља пред да ја срушат. :D
епа аплицирај по ова што бараат видео материјал и нешто слично каде што навиваш за Валенсија, и после ти плаќаат се - карта, превоз итн. (така ли беше?) :) ваљда уште трае...

иначе ехх Салво да беше тука пред едно 10 години, сеа Валенсија ќе беше 5 пати поголем бренд
 

MkDon

Valencianista
Член од
22 септември 2008
Мислења
1.580
Поени од реакции
3.007
Ми текна од каде Амадео ја доби идејата да ја направи Местаља портокалова. Пред две години на турнејата во Америка кога иравме пријателска со МЛС екипата Хјустон Дајнамо, со екипата патуваше и тогаш новиот претседател Салво, кој беше воодушевен од изгледот на нивниот стадион, и мислам тогаш рече дека и Валенсија треба да направи вакво нешто.

Еве како изгледа стадионот на Хјустон:


Инаку Амадео Салво кој досега не земаше плата како претседател на Валенсија, се мислеше дали да продолжи како претседател со доаѓањето на Питер Лим бидејќи има сопствена фирма "Power Electronics" од која земал плата последните две години, а не се ни појавувал таму. :D Изгледа ќе продолжи (за наша среќа) но рекол дека засега го „продолжува“ договорот само на една година, и дека тогаш пак ќе размислува за неговата иднина во клубот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom