Фан Клуб: Валенсија

Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
браво (y)
се гледа дека е досадно кога се репрезентацииве :)

Салво сепак ќе биде во ложата за градското дерби (сигурно ја договориле утакмицава) :D
искрено бев зачуден кога Салво им објави војна на Леванте :) со право секако, дека сите клубови од заедницата на Валенсија (Виљареал, Елче, Валенсија и Леванте) се договориле картите за гостинските навивачи да бидат 15 евра, а отпосле Леванте ставиле цена 30е. Како што разбрав распродадени биле сите карти уште сега.

иначе зачуден бев за реакцијата на Салво дека ја откако знам се имало горе-доле добри односи со Леванте. Памтам пред 4 сезони (претпоследно коло) на еден мој братучед што игра на покрупно, му ја кажав Валенсија - Леванте Х, заврши 0:0 на Местаља и си добив патики :D за оваа утакмица мислам:
http://www.flashscore.com/match/8SVBD7Ni/#match-summary

иако не верувам многу у теории на заговор :) сега кога ќе погледам табелава многу чудни биле последните две кола, баш и пишав во темата дека не би требало да ја теретат Валенсија зошто ги тепаше Депортиво на гости и со тоа им резервираше карта за Сегунда ама...
Валенсија - Леванте 0:0
последното коло:
Леванте - Сарагоса 1:2 (наместената утакмица)
Депортиво - Валенсија 0:2

Депор иде во Сегунда, а Леванте и Сарагоса остануваат :icon_mrgr:

ај ваљда у скоро време случајот ќе се затвори, а капитенот на Патетико нека го јаде :D
 

MkDon

Valencianista
Член од
22 септември 2008
Мислења
1.580
Поени од реакции
3.007
браво (y)
се гледа дека е досадно кога се репрезентацииве :)

Салво сепак ќе биде во ложата за градското дерби (сигурно ја договориле утакмицава) :D
искрено бев зачуден кога Салво им објави војна на Леванте :) со право секако, дека сите клубови од заедницата на Валенсија (Виљареал, Елче, Валенсија и Леванте) се договориле картите за гостинските навивачи да бидат 15 евра, а отпосле Леванте ставиле цена 30е. Како што разбрав распродадени биле сите карти уште сега.

иначе зачуден бев за реакцијата на Салво дека ја откако знам се имало горе-доле добри односи со Леванте. Памтам пред 4 сезони (претпоследно коло) на еден мој братучед што игра на покрупно, му ја кажав Валенсија - Леванте Х, заврши 0:0 на Местаља и си добив патики :D за оваа утакмица мислам:
http://www.flashscore.com/match/8SVBD7Ni/#match-summary

иако не верувам многу у теории на заговор :) сега кога ќе погледам табелава многу чудни биле последните две кола, баш и пишав во темата дека не би требало да ја теретат Валенсија зошто ги тепаше Депортиво на гости и со тоа им резервираше карта за Сегунда ама...
Валенсија - Леванте 0:0
последното коло:
Леванте - Сарагоса 1:2 (наместената утакмица)
Депортиво - Валенсија 0:2

Депор иде во Сегунда, а Леванте и Сарагоса остануваат :icon_mrgr:

ај ваљда у скоро време случајот ќе се затвори, а капитенот на Патетико нека го јаде :D
Односите со Леванте отсекогаш биле добри и јас колку што знам и мислам дека оваа ситуација супер му дојде на Салво. Уште еднаш се покажа како добар претседател кој мисли на навивачите. Еден вид на маркетиншки трик :)

Е сега не знам зошто Леванте ги качи цените, ама изгледа е поради слабите резултати и слабата посетеност оваа сезона. Curva Nord ќе беа погласни од нивните навивачи и да стоеја надвор од стадионот :D

А инаку последните две сезони кога Емери беше тренер и Валенсија веќе беше пласирана на третата позиција (баш тогаш беа мислам утакмиците со Леванте), сигурен сум дека им „попуштаа“. Тогаш беше и подемот на Леванте кој влезе од Сегунда па добар резултат против градскиот ривал секогаш е добар за кревање на мотивацијата кај фановите. :)
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
Односите со Леванте отсекогаш биле добри и јас колку што знам и мислам дека оваа ситуација супер му дојде на Салво. Уште еднаш се покажа како добар претседател кој мисли на навивачите. Еден вид на маркетиншки трик :)

Е сега не знам зошто Леванте ги качи цените, ама изгледа е поради слабите резултати и слабата посетеност оваа сезона. Curva Nord ќе беа погласни од нивните навивачи и да стоеја надвор од стадионот :D

А инаку последните две сезони кога Емери беше тренер и Валенсија веќе беше пласирана на третата позиција (баш тогаш беа мислам утакмиците со Леванте), сигурен сум дека им „попуштаа“. Тогаш беше и подемот на Леванте кој влезе од Сегунда па добар резултат против градскиот ривал секогаш е добар за кревање на мотивацијата кај фановите. :)
сега е вака :)
 

MkDon

Valencianista
Член од
22 септември 2008
Мислења
1.580
Поени од реакции
3.007


Повторно Валенсија и Енцо на насловна на „A Bola“. :свиркам:
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
Мендес го понудил Дани на Валенсија :facepalm: има договор до крај на сезонава, а Мендес му бара 7.5М.
се надевам дека е некаква лоша заебанција, мада не би ме чудило да му платат.
 

MkDon

Valencianista
Член од
22 септември 2008
Мислења
1.580
Поени од реакции
3.007
Мендес го понудил Дани на Валенсија :facepalm: има договор до крај на сезонава, а Мендес му бара 7.5М.
се надевам дека е некаква лоша заебанција, мада не би ме чудило да му платат.
Овој Дани? :D



Не верувам...За десната бековска позиција извесно е дека Жоао ќе си оди, а Бараган ќе биде резерва. Е сега се зборува дека Валенсија може да тргне по Забалета. Или пак некој друг :)
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
Овој Дани? :D



Не верувам...За десната бековска позиција извесно е дека Жоао ќе си оди, а Бараган ќе биде резерва. Е сега се зборува дека Валенсија може да тргне по Забалета. Или пак некој друг :)

не овој Дани, Дани од Зенит :)

 

MkDon

Valencianista
Член од
22 септември 2008
Мислења
1.580
Поени од реакции
3.007
Според Португалските медиуми, Валенсија го нуди Жоао Переира во операцијата Енцо Перез!
 

MkDon

Valencianista
Член од
22 септември 2008
Мислења
1.580
Поени од реакции
3.007
Веќе праевме муабет за ова една страна поназад :)
Се работи за нова верзија на лилјакот од грбот, за кој Валенсија поднела барање да го патентира, а овие се бунеле :icon_lol:

 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
Според Португалските медиуми, Валенсија го нуди Жоао Переира во операцијата Енцо Перез!
Жоао е дете на Бенфика, ама договорот му истекува на крај на сезоната така да е речиси безвреден и не верувам дека многу би ја намалил цената :)

сликава доволно збори:


убаво се прикажани годинитите и какво било логото на Валенсија низ времето, а во кое време од DC Comics и како го користеле лилјакот, така да...
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.523
Поени од реакции
62.388
Aко ДС Комикс го брендирале логото, може да се бунат колку сакаат од Валенсија.
 

MkDon

Valencianista
Член од
22 септември 2008
Мислења
1.580
Поени од реакции
3.007
Ваква верзија на лилјакот во Валенсија се користи уште од 1982 година кога е донесено денешното знаме на градот и на покраината:





А Бетмен како што тргнал да ги менува логоата, не знам што ќе му стават на гради после неколу години :D
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
Нуно на последниот тренинг го пробувал овој тим:
Alves,
Barragán, Mustafi, Otamendi, Gayà,
Fuego, Gomes,
Rodrigo, Gil, Piatti,
Negredo.
Родриго, Хил, Пиати и Негредо се леваци :D
ќе биде интересно
 

MkDon

Valencianista
Член од
22 септември 2008
Мислења
1.580
Поени од реакции
3.007
Нуно на последниот тренинг го пробувал овој тим:
Alves,
Barragán, Mustafi, Otamendi, Gayà,
Fuego, Gomes,
Rodrigo, Gil, Piatti,
Negredo.
Родриго, Хил, Пиати и Негредо се леваци :D
ќе биде интересно
Салво до екипата: Дербијата не се обични натпревари, треба да се победат!
Истото го изјави и Негредо, кој осеќам денеска ќе го има своето првенче во белиот дрес. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom