Фан Клуб: Валенсија

MkDon

Valencianista
Член од
22 септември 2008
Мислења
1.580
Поени од реакции
3.007
Прочитав дека Валенсија била пред потпис со Turkish Airlines за спонзор на дресот. Турците сакале договор на 5 сезони, но не е позната сумата која ја нуделе. Од клубот не сакале да се нафатат на толку долг договор пред клубот да биде продаден, бидејќи Лим сметал дека може да најде многу посилен спонзор кој ќе плаќа многу повеќе. Сега за сега не се знае дали ќе дојде нов спонзор или ќе се чека следната сезона кога би требало да играме во ЛШ.
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
Прочитав дека Валенсија била пред потпис со Turkish Airlines за спонзор на дресот. Турците сакале договор на 5 сезони, но не е позната сумата која ја нуделе. Од клубот не сакале да се нафатат на толку долг договор пред клубот да биде продаден, бидејќи Лим сметал дека може да најде многу посилен спонзор кој ќе плаќа многу повеќе. Сега за сега не се знае дали ќе дојде нов спонзор или ќе се чека следната сезона кога би требало да играме во ЛШ.
мене не ми се свиѓа Turkish Airlines, дали ќе влеземе во ЛШ е знак прашање :P
нели се спомнуваше нешто HONDA, ја за нив навивам :) исто и LG ги спомнуваа.
HONDA ме потсетува на TOYATA :)
многу убав дрес ми беше овој.


како и да е убав е дресот вака без спонзор на него, иако мора да се стави од финансиски аспект.
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358


за добар состав се одлучи Нуно, се надевам дека машки ќе изиграат против Виљареал и под притисок ќе ги стават Габриел и Дорадо. Доста се послаби од Мусакио и од Руиз кои денес нема да играат (едниот повреда, другиот дека е на позајмица од Валенсија).
Супер би било прво полувреме да заврши 0:0 или па 1:1, а после Негредо влага и учествува во голот за победа :D
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
CF ili CB vi igra Mustafi ?
CB ваљда али добар е и ко CF :)

добри први 10 минути и после повлекување и играње одбрана по рецепт на Симеоне, огромна победа и нема што да се критикува, може да се примети дека многу сигурност има екипава како во одбрана така и од прекини и кога повлекуваат контра... За разлика од последниве неколку години - слаба одбрана, а во напад потребни се 100 шанси за да се постигне гол.

следното коло Билбао доаѓа на Местаља, веројатно ќе бидат без Де Маркос и Адуриз, влегоа во мини серија ама сепак се игра на Местаља и мора да се земат 3 бода.

денеска и Солдадо проба да им даде гол на Виљареал :D
https://v.cdn.vine.co/r/videos/3F413BAEE11140731258788360192_38ce371e626.0.1.1603619202847361896.mp4?versionId=pa9mpmzKWkgjJ4ejaIaGp0BuoiICeGzp
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358


One Direction gone good direction :D
видов и ја ова, имам слушнато за One Direction од негде, али нит им знам некоја песна само разбрав дека биле глобално популарни и видов на ФБ имаат 36М лајкови o_O

Defensas del @valenciacf con 2+ goles en 1 partido de La Liga (últimos 40 años):
1982 Tendillo
1994 Quique
2003 Fabio Aurelio
2014 MUSTAFI[DOUBLEPOST=1414972983][/DOUBLEPOST]забораив да допишам, Валенсија го изедначи најдобриот старт во историјата на клуб 1943-1944, 2003-04 и 2008-09.
во 43-44 и 03-04 успеаа да ја освојат лигата, а во 2008-09 после одличниот старт Валенсија заврши дури на 6то место!
и тоа во овие први 10 утакмици од сезоната 2008-09 не играше Силва, памтам си праев филмови “што ќе биде кога ќе се врати Силва“ :D ама дебилот Емери тогаш печеше занат и не заеба до даска, стварно може премногу беше од него да се бара титула али во тоа време Валенсија на клупа да го имаше Симеоне или па Валверде, таа Валенсија со тие играчи немаше да помине незаприметена низ светов. Тоа ми е највише криво :(
 
Последно уредено:

MkDon

Valencianista
Член од
22 септември 2008
Мислења
1.580
Поени од реакции
3.007
Матје (20 милиони) = Отаменди (12) + Мустафи (8).

Плус со продажбата му се отвори шанса и на Рубен Везо кој според мене е доста добар бек со кој не примавме гол на многу утакмици. Сигурно ќе добива шанса во Копа дел Реј.

А гледам Матје пак се повредил...

 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
не е тешко повреден ама секако одличен бизнис падна за Матје и неговите замени.

Пабло Аимар денеска полни 35 години! :)


Аимар ке контрол :vozbud:

за потсетување, Аимар не е идол само на навивачите на Валенсија :)
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.373
Поени од реакции
42.565
Еден од моите all time омилени фудбалери. Голем нека расте. :D
 

MkDon

Valencianista
Член од
22 септември 2008
Мислења
1.580
Поени од реакции
3.007
Изгледа од искуство знам која ќе им биде следната тема за насловна на Супердепорте :cool:



„Зависта на Барса“ :D
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
вчера Бенфика - Монако ја гледале скаути од 26 клуба (се надевам дека од Валенсија го пратат Талиска :)), од Манчестер го прателе Енцо и постоји можност да и го “украдат“ на Валенсија, ова е според А Бола, а А Бола не пишува глупости.

Manchester United sent rep on Tuesday night to hijack €30m transfer
Following the reports from the British media about Manchester United being ready to pay the €30m buyout clause of Enzo Perez, there's a rather interesting update on the situation in Portugal. For Portuguese based games, scouting lists and lists of representatives sent from clubs are often published. Portuguese newspaper A Bola on Wednesday morning confirm that Manchester United sent someone to Benfica on Tuesday evening to watch the club's Champions League match against AS Monaco.

A Bola say it confirms the reports in the British media that Manchester United are set to hijack Valencia's €30m move for Enzo Perez. The Spanish club have long been linked with a move for the Argentine midfielder, even more so than Manchester United. Valencia bought two Benfica players last summer in Andre Gomes and Rodrigo Moreno, having set up their transfer the previous January window, there's a good relationship between the clubs following Peter Lim's takeover at Valencia.

The Portuguese newspaper could be a little out on their claim that the trip confirms the British reports. Manchester United being present is certainly interesting but it confirms nothing, the Premier League club must have watched more than 50 Benfica games over the past three years and each time people guess who the target could be. Ezequiel Garay was the name most often linked last year and Nicolas Gaitan has had more than his fair share of reports of Manchester United interest.

Enzo Perez is the latest candidate. Nevertheless, A Bola think it's a decent possibility Manchester United are on a hijack mission.

Reports in the summer from Portugal said that neither club were prepared to pay Perez's €30m buyout clause and wanted a discount on that.
плус прашање е дали Валенсија оваа зима ќе може да донесе засилувања, дека лимитот поставен од LFP е веќе исполнет и Валенсија на плати годишно троши €73М.
Не верувам дека од LFP ќе го зголемат салари капот како што направија со Атлетико, Тебас јавно има кажано дека е против Лим (и Валенсија).
 

MkDon

Valencianista
Член од
22 септември 2008
Мислења
1.580
Поени од реакции
3.007
вчера Бенфика - Монако ја гледале скаути од 26 клуба (се надевам дека од Валенсија го пратат Талиска :)), од Манчестер го прателе Енцо и постоји можност да и го “украдат“ на Валенсија, ова е според А Бола, а А Бола не пишува глупости.

Manchester United sent rep on Tuesday night to hijack €30m transfer


плус прашање е дали Валенсија оваа зима ќе може да донесе засилувања, дека лимитот поставен од LFP е веќе исполнет и Валенсија на плати годишно троши €73М.
Не верувам дека од LFP ќе го зголемат салари капот како што направија со Атлетико, Тебас јавно има кажано дека е против Лим (и Валенсија).
Веќе речиси сигурно е дека Переира и Сукулини ќе си одат во јануари, што може да направи простор за нов играч, т.е. Енцо. Еве и од Супердепорте повторно го ставија на насловна.

Плус изјавата на Алберто Сантамарија од вчера:

SillasGol @SillasGol · 12 h
"Con Peter Lim aquí y si el jugador sale a mercado, estoy convencido de que el 1 de enero Enzo Pérez será jugador del VCF" @AlbertoSantama
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
Веќе речиси сигурно е дека Переира и Сукулини ќе си одат во јануари, што може да направи простор за нов играч, т.е. Енцо. Еве и од Супердепорте повторно го ставија на насловна.

Плус изјавата на Алберто Сантамарија од вчера:

SillasGol @SillasGol · 12 h
"Con Peter Lim aquí y si el jugador sale a mercado, estoy convencido de que el 1 de enero Enzo Pérez será jugador del VCF" @AlbertoSantama
видов тоа, али искрено не ми се многу за верување Супердепорте, со многу оптимизам ги пренесуваат сите новости кога се во прашање засилувањата (Дос Сантос, ван дер Вил, Гамеиро, Кујате итн.), а овој AlbertoSantama е тој истиот што пренесе дека Џексон Мартинез 100% ќе потпише за Валенсија.
Во јануари готово сите преносоа дека Лим има договор со Бенфика за Енцо (25М), Бенфика не стоеше до овој договор, а исто така пишуваа дека Питер Лим се има договорено и со Енцо кој ќе заработува 2.2 до 2.5М во Валенсија. Ја лично повеќе им верувам на А Бола и О Јого кога се во прашање играчите што играат во Португалија. Иначе Манчестер во било кој момент може да му понуди на Енцо 4М+ што е многу повеќе од она што може да го понуди Валенсија, ако Енцо си стои до договорот тогаш таа плата од 2.2М не би требало да биде проблем дека толку заработуваат Переира(1.6) и Сукулини(0.6).
иначе наидов на коментари дека Енцо веќе не е истиот играч што бил до пред летово, демек со паметот бил на друго место, 29 години полни во фебруар и се над 25М е многу .. премногу. (плус ако е вон форма)
Ја сум за тоа да се продолжи соработката со Сампдорија, еве Мустафи искочи екстра засилувања за мали пари и игра за прилично мала плата (1.2М), исто може да биде случај и со Сориано или Обианг, кои сигурно се ~0.5М годишно во Сампдорија, од Сампдорија не би барале некое преголемо оштетување како Бенфика и сигурно повеќе сакаат да ги продадат играчите надвор од Италија, наместо на нивните ривали за Европа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom