Фан Клуб: Валенсија

Џ

Џонтра Волта

Гостин
Да читам сеа, спремаат понуда од 3 мил за позајмица.
Страв ме фаќа ако прифатиме дека ќе неаме време да најдеме замена т.е Бонавентура сеуште е у игра ама уште ништо ново нема.

Најверојатно ништо и од двата трансфера, ќе видиме.
 

MkDon

Valencianista
Член од
22 септември 2008
Мислења
1.580
Поени од реакции
3.007
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Па добар шпиц земавте бе, што. :)

Перманентен трансфер или позајмица?
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358


Бруно е пријател со сите :D
не требаше да си иде Бруно, не за Бараган да игра :facepalm:
има уште еден проблем што Валенсија моментално има ТРИ десни бека, ццц :sleep::sleep:

Па добар шпиц земавте бе, што. :)

Перманентен трансфер или позајмица?
позајмица, ама Валенсија по истекот на позајмицата МОРА да го купи и тоа за 25М! :unsure:
веројатно моментално за тоа се преговара и затоа трансферот иде споро.
добар е Негредо, само што е повреден до ноември и веќе е во години.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
А како тоа да мора, еве баш во моментов известија за тоа, а move with a commitment to buy the player next summer, глупо ебаго. :D
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
А како тоа да мора, еве баш во моментов известија за тоа, а move with a commitment to buy the player next summer, глупо ебаго. :D
глупо е, али јбг... Валенсија е тоа по навика прави глупи потези :D иако моментално немаше многу избор на маркетов ама за 25М можеа/мораа да најдат подобар, не играч што следното лето полни 30 години и да платат 25М :facepalm:
од друга страна проблемот е што Валенсија моментално ги нема тие пари, па мора да ги одложи за следното лето, а и на Сити уште повеќе им одговара поради финансискиот фер-плеј.
и да, Негредо е за пофалба дека он инсистирал за трансфер додека од Сити несакале да го пуштат и веројатно во Валенсија ќе зима многу помала плата т.е. за 2.5М помалку. (y)
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
Последно уредено:

MkDon

Valencianista
Член од
22 септември 2008
Мислења
1.580
Поени од реакции
3.007


Конечно :vozbud::vozbud::vozbud:[DOUBLEPOST=1409647429][/DOUBLEPOST]Медиумска војна: Севиља - Валенсија




:pos::D
 
Последно уредено:
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
според А Бола Енцо би требало да пристигне во Јануари :D
 

MkDon

Valencianista
Член од
22 септември 2008
Мислења
1.580
Поени од реакции
3.007


Не е толку повреден колку што мислевме :D Според првичните информации би требало да се врати на теренот некаде на почетокот на октомври пред мечот со Атлетико на Местаља. :)
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Сеа ми текна, што се деси со Тино Коста? Зошто се откажавте од него?
У Русија мислам дека отиде.
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
Сеа ми текна, што се деси со Тино Коста? Зошто се откажавте од него?
У Русија мислам дека отиде.
од економски план веројатно. :)
добар беше Тино во 4-2-3-1 знаеше да игра и задњи везни и 10ка, а по природа е MC.
Си отиде за 7М, место него дојде Фуего како задњи везни (слободен играч) и Мичел (0.3М)
Валенсија и така имаше добри везњаци (Банега, Тино, Парехо), дојде добра понуда за Тино и од клубот прифатија зошто финансиската ситуација не беше нај-нај. Не беше така лош, голем работник на терен и одличен шутер, затоа имаше и шпекулации летово дека Атлетико го бара како замена за Тиаго (ама остана).

Негредо во Сити заработувал 4.9М годишно, а во Валенсија ќе заработува 3М. (y)
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Одличен играч, мене многу ми се свиѓаше, баш и ми беше чудна одлуката да го дадете, моментално ви треба таков играч.
Ама па од друга страна неможевте да знаете дека Евер така нагло ќе пропадне, каде каде по перспективен фудбалер од Тино ама ете, цигански менталитет.

Многу ми е криво за тој Банега, му ебам тоа глупердата глупава, се надевам сега кај Емери во Севиља ќе си ја врати формата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom