Фан Клуб: Валенсија

MkDon

Valencianista
Член од
22 септември 2008
Мислења
1.580
Поени од реакции
3.007
За потсетување, сезонава против Севиља игравме 0-0 на гости, а дома ги тепавме 3-1 . :D
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
Валенсија со вчерашната победа го помина Арсенал на УЕФА ранкинг системот, и сега се наоѓа во топ 8 екипи!


следната сезона Валенсија да настапуваше во ЛШ ќе беше носител на група :(
 

MkDon

Valencianista
Член од
22 септември 2008
Мислења
1.580
Поени од реакции
3.007
Валенсија со вчерашната победа го помина Арсенал на УЕФА ранкинг системот, и сега се наоѓа во топ 8 екипи!


следната сезона Валенсија да настапуваше во ЛШ ќе беше носител на група :(
И оваа сезона да игравме во ЛШ ќе бевме носители, но Севиља не ни дозволи последното коло. Да им вратиме сега на најдобар начин. :D
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.991
Со среќа нека ви е во ЛЕ, не знам зошто али најсимпатична екипа сте ми од четирите :D
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.499
Поени од реакции
80.573
Со среќа нека ви е во ЛЕ, не знам зошто али најсимпатична екипа сте ми од четирите :D
Ај, ај.... ќе бараш да ти лајкнуваме постови во Серија А за Парма... :coffee:


Инаку со Валенсија се гледаме на Јувентус Арена...:sneaky:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.991
Ај, ај.... ќе бараш да ти лајкнуваме постови во Серија А за Парма... :coffee:


Инаку со Валенсија се гледаме на Јувентус Арена...:sneaky:
Нема што да барам лајкови за Парма, квалитетот сам си привлекува лајкови.
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
уште одма беа продадени картите за на Санчез Пизхуан, се гледа каков оптимизам владее кај навивачите. :)
Емери склопи некој коцкици во Севиља се гледа дека играат подобро и без страв.
Ја пред мечов сум 50-50, имам преголема желба да ги избациме Емери и Севиља за тоа што ни го направија лани, ама многу ќе се изнервирам и многу тешко би ми паднало пораз и евентуално испаѓање од Севиља :mad:, и онака Емери од секогаш ме нервирал, а Севиља и Санчез Пизхуан од секогаш сум ги мразел, толку ми е гаден тој клуб чудно едно... уште од кога доминираа во Европа (Куп Уефа) и кога беа есенски шампион една сезона.. и некои порази што не се забораваат како оној 3-0 кога Кике Флорес доби отказ исто и овој од лани, и глупи црвени картони каде наседнуваа Адуриз и Жонас.. стварно имам измешани чуства пред гостувањево на Санчез Пизхуан, иначе последните 13 утакмици завршиле со 10 порази и 3 нерешени :confused:.
Ќе видиме Пици како ќе се постави, уште на почеток ми изгледаше на тренер што знае да игра големи утакмици и највеќе верувам во него.
еве денес со кои први XI испробувал: Guaita, Joao, Fuego, Mathieu, Bernat; Keita, Parejo, Feghouli, Fede, Vargas, Alcácer.
одбраната не е нај-нај и мислам дека Пици не иде да игра на резултат, Фуего испадна дека е одличен играч и дека добро се снаоѓа и како халф. Највеќе ми е страв од Гуаита да не нарпави некоја глупост, ко викендов против Осасуна (кога му ја спушти топката на Риера) и многу други киксеви што знае да направи...
предност исто така е што нема да има шпански судии :)

• Valencia's 13 games against Spanish sides in Europe ended W6 D3 L4 (W4 D1 L1 at home – W2 D2 L2 elsewhere in Spain); these results include the final of the 2000 UEFA Champions League, which Valencia lost 3-0 to Real Madrid CF in Paris.
(единствениот пораз дома е оној од пред три години против Атлетико во полуфиналето)

• Valencia won the 2003/04 UEFA Cup plus two editions of the Inter-Cities Fairs Cup – beating FC Barcelona in the 1962 final and GNK Dinamo Zagreb in the 1963 decider – which was the non-UEFA affiliated precursor to the UEFA Cup and UEFA Europa League. They could thus become the first club to win the tournament in all three of its incarnations.

• Valencia have scored more goals (23), had more attempts off target (82) and won more corners (76) and free-kicks (70) than any other side in this season's UEFA Europa League.

[DOUBLEPOST=1398167592][/DOUBLEPOST]слика од последната победа (09.05.2004) на Санчез Пизхуан (2:0).
 
Последно уредено:

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.991
Се надевам вечер уште еден камбек ќе имате :D (y)
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
Се надевам вечер уште еден камбек ќе имате :D (y)
сите се надеваме :)





Валенсија: Alves, Pereira, Costa, Mathieu, Bernat, Parejo, Keita, Feghouli, Vargas, Piatti, Jonas.
Севиља: Beto; Coke, Pareja, Fazio, Navarro, Mbia, Carriço, Vitolo, Rakitić, Reyes, Bacca.


претседателот на Расинг Клуб од Аргентина потврди дека Родриго Де Пол(19год) ќе биде нов играч на Валенсија. (цена: ~5$ милиони)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom