Фан Клуб: Валенсија

MkDon

Valencianista
Член од
22 септември 2008
Мислења
1.580
Поени од реакции
3.007
само да не испадне Бенфика како Баерн да го положи поправниот после година дена ... o_O
за клетвата викаат дека екипата/играчите кои ќе го допрат трофејот пред утакмицата ги следи проклетство.
така имаше муабети за финалето Валенсија - Реал Мадрид, дека сите играчи на Валенсија го допреле трофејот а од Реал никој и заради тоа победиле :eek:
(да не испадне дека имам негативно мислење, баш напротив голем оптимиста сум дека оваа сезона може да ја завршиме со трофеј)
АМУНТ!
http://www.dailymail.co.uk/sport/football/article-2325408/The-Bela-Guttman-curse-continues-haunt-Benfica-Europa-League-final.html

На оваа клетва мислев јас. :)
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.243
Поени од реакции
22.439
интересно.
немав слушнато за ова. :)
де бе !??!? лани кога изгубија од Челзи во Лига Европа(финале),во домашниот куп од Пакош Фереира (финале)и од Порто на последниот натпревар за титула (3 бода им требаа на Порто на Бенфика само 1 ) ова стана актуелно . А пази сите три утакмици се одиграа за недела ипол . Наводно тој Маџарот кога освоил 2 лига на шампиони по ред во шеесетите ,побарал покачување на платата. Управата го одбила и тој дал отказ и ги проколнал 100 години да губат во финале :icon_lol:
Ја па тоа за Валенсија - Реал не го знаев :)
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
де бе !??!? лани кога изгубија од Челзи во Лига Европа(финале),во домашниот куп од Пакош Фереира (финале)и од Порто на последниот натпревар за титула (3 бода им требаа на Порто на Бенфика само 1 ) ова стана актуелно . А пази сите три утакмици се одиграа за недела ипол . Наводно тој Маџарот кога освоил 2 лига на шампиони по ред во шеесетите ,побарал покачување на платата. Управата го одбила и тој дал отказ и ги проколнал 100 години да губат во финале :icon_lol:
Ја па тоа за Валенсија - Реал не го знаев :)
сум пропуштил ова за Бенфика :свиркам:
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
утре од 21:00 уште едно дерби против Реал Сосиедад на Аноета... па следното коло локалното дерби Валенсија - Виљареал.
ако не земеме повеќе од 3 бода во овие две утакмици може да значи ... (тешко ми е да кажам) крај на трката за 7 место, а Севиља ги дочекува Ваљадолид.
Сосиедад се во лоша форма и имаат два пораза по ред (од Севиља и Рајо), ама затоа последните 5 дуела меѓу Реал Сосиедад и Валенсија сите завршиле со победа на тимот од Сан Себастијан :confused: капак на све ова е што лани не победија во трката за 4то место.
Валенсија - Сосиедад 1:2
Сосиедад - Валенсија 4:2
Валенсија - Сосиедад 2:5
Сосиедад - Валенсија 1:0
Валенсија - Сосиедад 0:1
 
Член од
29 јануари 2010
Мислења
1.619
Поени од реакции
1.551
^ Сега е вистинско време да се сруши таа лоша серија :) Убеден сум во тоа.
 

MkDon

Valencianista
Член од
22 септември 2008
Мислења
1.580
Поени од реакции
3.007
Мене ме изненади Серхио Каналес, кој испадна доста неблагодарен. Не се покажа баш нешто на Местаља, два пати се повредуваше и отсуствуваше по 6 месеци, сите го поддржуваа, а овој побара да си оди и плус се фали сега, ако постигнал гол вечер против Валенсија ќе го прославувал :tapp:
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
Мене ме изненади Серхио Каналес, кој испадна доста неблагодарен. Не се покажа баш нешто на Местаља, два пати се повредуваше и отсуствуваше по 6 месеци, сите го поддржуваа, а овој побара да си оди и плус се фали сега, ако постигнал гол вечер против Валенсија ќе го прославувал :tapp:
клошар а 10 милиони платен играч, толку трпение со него, никогаш не беше исвиркан од навивачите, доби и од Пици шанса и промаши два зицери (Селта и Еспањол) да беше малце по стабилен психички, да беше прибран и да постигнеше голови од тие шанси може ќе бевме во каква таква трка за ЛШ...
Лојалност нула, со ништо не заслужи неговиот повраток на терените да се чека како оној на Висенте, и сам како кукавица побара да отиде на позајмица, ама и Пици убаво му одговорил на пресот.
иначе тимот на Емери или циганите водат 2-0 .... 7 место е се подалеку и подалеку (ако не победиме).
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
Севиља ни избега сега за 8 бода, а Сосиедад за 10 :(, има уште 10 кола и 30 бода се у игра ама имаат солидна предност и не верувам дека ќе ја испуштат...
тоа е тоа, поздрав со песната од Миле КитиЧ :ROFLMAO:



педерчето Каналес после утакмицата, нека пази друг пат што ќе изјави да не му кршиме нозе ...хаха





па од една страна добро е, сега знаеме на што сме и идеме со сите сили по Лига Европа и со малце среќа може да се случи најдоброто!! (y)
АМУНТ!
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
Базеееел!! :cool:
и тоа првата се игра во Швајцарија! неможеше подобро, можда АЗ Алкмар... (?!)
(y)
во нок-аут фазава Валенсија уште нема примено гол, a Пици ми изгледа на тренер кој знае да игра вакви утакмици ;)
не би било лошо после да вкрстиме со Порто - Севиља, Бенфика ми изгледа најсериозен тим и може да ги избацат Јувентус, сепак може не би било лошо и со Јуве да се игра во полуфинале и во случај да поминеме би избегнале сценарио да бидеме гости во финалето... ама тоа ништо не гарантира, притисокот би бил на нив, а Челзи од пред некоја сезона е добар пример за тоа....

ај прво Базел па ќе му ја мислиме за понатаму што како. :)

иначе Мауро Зарате се поблиску до Валенсија.
Вестите за продажбата на клубот се стишаа малце, а понудите ќе се примаат до 24 март (ако не смениле пак нешто) ама не би требало. (y)

иако сезонава почна лошо т.е. многу лошо и ми личеше на сезона за заборав, сега ми е една од највозбудливите во последниве неколку години ;)
 

MkDon

Valencianista
Член од
22 септември 2008
Мислења
1.580
Поени од реакции
3.007
Нема вкрстување мислам, пак ќе има ждрепка за 1/2 финалето.
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358

Kajgana Shop

На врв Bottom