Фан Клуб: Валенсија

Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
Воро ќе спасува уште еднаш ? :)



COPE: Layhoon want a non-Mendes manager.
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
можно е Фил Невил да биде на клупа против Барселона. Трагедија.
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358


o_O

како беа вчера вечерта коефициентите за нов тренер:


дефинитивно Лим го избрал тренерот, а не Мендес. Така да ако и Гери биде разочарување сезонава, сигурно навивачите ќе затропаат и на вратата на Лим. Лим досега во Валенсија донесе само еден тренер - Фил, кој не донесе ништо ново за разлика од Катро и беше само уназадување на екипата.
+ голем маркетиншки потег
+ аналитичар и познавач на фудбалот
- нема водено друг клуб
- незнае Шпански
- не ја познава лигата
- нема појма за клубот и културата

не е нешто сјајен потегов т.е. далеку од сјајен. Страв ми е да не заврши Валенсија како некоја комедија од браќата Коен т.е. Невил или па можда Невил ќе биде фудбалскиот Стив Кер.
 

MkDon

Valencianista
Член од
22 септември 2008
Мислења
1.580
Поени од реакции
3.007


o_O

како беа вчера вечерта коефициентите за нов тренер:


дефинитивно Лим го избрал тренерот, а не Мендес. Така да ако и Гери биде разочарување сезонава, сигурно навивачите ќе затропаат и на вратата на Лим. Лим досега во Валенсија донесе само еден тренер - Фил, кој не донесе ништо ново за разлика од Катро и беше само уназадување на екипата.
+ голем маркетиншки потег
+ аналитичар и познавач на фудбалот
- нема водено друг клуб
- незнае Шпански
- не ја познава лигата
- нема појма за клубот и културата

не е нешто сјајен потегов т.е. далеку од сјајен. Страв ми е да не заврши Валенсија како некоја комедија од браќата Коен т.е. Невил или па можда Невил ќе биде фудбалскиот Стив Кер.
Lim pone al frente del club un entrenador de su máxima confianza, que conoce bien, con el que puede hablar y que viene avalada por Phil Neville también.

En el club creen que esto es una etapa de transición hasta verano y se habian barajado también dejar a Voro hasta final de temporada, pero la idea es que Neville acabe la temporada y en verano se pueda contratar a algunos de los muchos entrenadores "peces gordos" que quedarán libres.

Не дека шпанските новинари имаат појма што се случува во моментов, но можно е сето ова да е „транзициска“ етапа до јуни.
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.392
Поени од реакции
7.325
Гери Невил да дојде во Шпанија за да биде транзициска етапа како тренер на Валенсија не верувам .
 

MkDon

Valencianista
Член од
22 септември 2008
Мислења
1.580
Поени од реакции
3.007
Гери Невил да дојде во Шпанија за да биде транзициска етапа како тренер на Валенсија не верувам .
Договорот му е до 30 јуни 2016, брат му е помошен тренер, пријател е на Питер Лим и плус ќе има шанса да се испроба како тренер на врвна екипа. Зошто да не?
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
А па Гери Невил тренериштето, испод чест му е да води тим како Валенсија пола сезона.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
А па Гери Невил тренериштето, испод чест му е да води тим како Валенсија пола сезона.
Па не му е де, затоа прифати. Win win ситуеишн, ако испадне нов Робсон во добивка се, ако не, на лето ке бараат подобар.

Салфорд битно цути.
 

MkDon

Valencianista
Член од
22 септември 2008
Мислења
1.580
Поени од реакции
3.007

Акредитирани 80 светски медуми и пренос во живо на Скај Спортс од првата прес-конференција на Невил. Од маркетиншки аспект, потегот е бомба (што милуваше да каже Нуно :D).
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.654
Поени од реакции
9.235
Епа сега ради потегов со Гери си добивате уште повеќе фанови во вашиов фан клуб :icon_mrgr:. Искрено ќе ми биде мило доколку токму Гери успее да се адаптира како што треба и да има добри резултати со Валенсија.
 

tander123

God save the queen!
Член од
5 октомври 2015
Мислења
715
Поени од реакции
363
Сега е прес-конференцијата на Невил, еве ги побитните работи
- Фил Невил ќе му биде помошник и Ангуло
-бил многу возбуден што бил во Валенсија
-ја поштувал и ја разбирал одговорноста која ја зедел како назначен нов тренер

http://ichef.bbci.co.uk/live-experience/cps/512/amz/vivo/live/images/2015/12/3/98de8271-388f-49c0-b0d1-1d677d23cf0c.jpg

Speaking about former Valencia player Angulo, Neville says: "I'm delighted to announce that he's accepted the invitation to become a coach. I spoke to many people in Valencia, and the respect he's had from everybody is incredibly important."

Во превод бил задоволен што Ангуло ја прифатил поканата да стане тренер помошник. Дека зборувал со многу луѓе во Валенсија и дека респектот што го имал Ангуло кај сите било неверојатно важно.

ЕДИТ-
Gary Neville is asked what he told the players when he visited the training ground this morning.

"I went to the training ground this morning and met with the players and staff, it was very simple, I didn't want to confuse them," he says.

"They've an incredible important match on Saturday against Barcelona. It was just to say that I'm happy to be here and that I will give them my all for them and I will give my best and I expect the same in return from them."

Кога бил прашан за тоа што им рекол на фудбалерите утрово, тој одговорил "јас отидов во тренинг кампот утрово се запознав со играчите и останатите луѓе од клубот(физеотерапетите, лекарите), беше премногу едноставно, не сакав да ги збунувам. Оваа е неверојатно важен натпревар против Барселона".
Потоа изјавил како што пишав предходно дека бил многу среќен во Валенсија и дека ќе дадел се за нив и дека ќе го даде најдоброто од него и за возврт го очекувал истото од нив.

Во тек е сеуште пресот кој разбира англиски еве ги квотите од Невил
http://www.bbc.co.uk/sport/live/34413693
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom