Фан Клуб: Валенсија

MkDon

Valencianista
Член од
22 септември 2008
Мислења
1.580
Поени од реакции
3.007


Плус Родриго, Андре и Фегули со по 3 гола, Отаменди со 2, и Орбан, Бараган, Фуего и Гаја по 1 гол.



Убаво изгледа табелата :cool:
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
Лео Кориа (Реал Мадрид) од летово ќе се пресели во Валенсија.

наводно голем талент, а од поодамна го споредуваат со Меси.:misticen:
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
па и да и не..
во 4-3-3 нема каде да игра Мата, Пиати е многу подобар од него, Нуно да играше 4-2-3-1 добро ќе му доеше Мата, иако со Нуно и формациите никогаш не се знае ама мислам дека 4-2-3-1 не му е една од омилените.
незнам кој му ја “украде“ продорноста и брзината на Мата што ја имаше :D или последниве години има тренери што незнаат да го извадат најдоброто од него. Стварно, се сеќаваш ли какви продори правеше по лева страна? додека уште е ладнокрвен и добар финишер.
подобро да го вратиме, отколку пример да отиде во Атлетико. Иако мислам дека ќе биде проблем да се мотивира Мата зошто он е играч што освоил се во кариерата. Мислам дека Нуно е одличен мотиватор, еден од најдобрите.
така да, сум за да се врати во Валенсија, ама немам преголеми очекувања од него.

германски Билд напишал дека Валенсија и Атлетико го прателе Гонзало Кастро, кој има договор до 2016, а изјавил дека планира да ја смени средината.
го немам многу гледано, знам дека порано го фалеа дека е талент ова она, па едно време се изгуби (веројатно не играл како што сите очекуваат), мислам дека играше десен бек, па сега у средина е префрлен.. можеби за десен бек го планираат и така нема многу добри десни бекови на маркетов (Дармиан, ама он изјавил дека сака да остане во Италија) @Uli Hoeneß

п.с.


уште 4 години до 100ка!
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.963
Поени од реакции
25.276
На почетокот на кариерата играше како десен бек, потоа и како десно офанзивно крило, но последните сезони најчесто игра во дефанзивната средина. Ако ги гледаше натпреварите на Леверкузен со Атлетико заедно со Бендер и Спахиќ беа најдобри. Мене ми се допаѓа играчот. Сега е и во најдобрите фудбалски години (27), а може да игра на повеќе позиции. Татко му е Шпанец па не ме изненадува да се пресели летото во Атлетико или Валенсија, но некако според медиумите како Симеоне да е позагреан за него.
 

MkDon

Valencianista
Член од
22 септември 2008
Мислења
1.580
Поени од реакции
3.007
па и да и не..
во 4-3-3 нема каде да игра Мата, Пиати е многу подобар од него, Нуно да играше 4-2-3-1 добро ќе му доеше Мата, иако со Нуно и формациите никогаш не се знае ама мислам дека 4-2-3-1 не му е една од омилените.
незнам кој му ја “украде“ продорноста и брзината на Мата што ја имаше :D или последниве години има тренери што незнаат да го извадат најдоброто од него. Стварно, се сеќаваш ли какви продори правеше по лева страна? додека уште е ладнокрвен и добар финишер.
подобро да го вратиме, отколку пример да отиде во Атлетико. Иако мислам дека ќе биде проблем да се мотивира Мата зошто он е играч што освоил се во кариерата. Мислам дека Нуно е одличен мотиватор, еден од најдобрите.
така да, сум за да се врати во Валенсија, ама немам преголеми очекувања од него.

германски Билд напишал дека Валенсија и Атлетико го прателе Гонзало Кастро, кој има договор до 2016, а изјавил дека планира да ја смени средината.
го немам многу гледано, знам дека порано го фалеа дека е талент ова она, па едно време се изгуби (веројатно не играл како што сите очекуваат), мислам дека играше десен бек, па сега у средина е префрлен.. можеби за десен бек го планираат и така нема многу добри десни бекови на маркетов (Дармиан, ама он изјавил дека сака да остане во Италија) @Uli Hoeneß

п.с.


уште 4 години до 100ка!
Салво се вратил од Манчестер со нов план за експанзија на клубот, кој меѓу другото вклучува и играч кој би бил симбол на клубот, со кого би се идентификувале навивачите и ќе продава најмногу дресови. Значи освен на потенцирање на марката на клубот, ќе се потенцираат и таквите играчи. Така да летово очекувам да се случи голем трансфер иако незнам дали Мата би бил таков играч.

Инаку нека му е среќен роденденот на клубот!
Оваа честитка е од мене :cool:

 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
Салво се вратил од Манчестер со нов план за експанзија на клубот, кој меѓу другото вклучува и играч кој би бил симбол на клубот, со кого би се идентификувале навивачите и ќе продава најмногу дресови. Значи освен на потенцирање на марката на клубот, ќе се потенцираат и таквите играчи. Така да летово очекувам да се случи голем трансфер иако незнам дали Мата би бил таков играч.

Инаку нека му е среќен роденденот на клубот!
Оваа честитка е од мене :cool:

само да не е Фалкао :semolam:

ја сум повеќе за да се купи ѕвезда која е во успон, како што е Вието (има клаузула од 20М) и заедно да растне со овој тим на Валенсија, па несомнено за некоја година може да стане симбол на клубот.
 

MkDon

Valencianista
Член од
22 септември 2008
Мислења
1.580
Поени од реакции
3.007
само да не е Фалкао :semolam:

ја сум повеќе за да се купи ѕвезда која е во успон, како што е Вието (има клаузула од 20М) и заедно да растне со овој тим на Валенсија, па несомнено за некоја година може да стане симбол на клубот.
Ех тој Вието за малку ќе беше наш...Пропуст на управата, но можеби немаше да блесне како што го направи тоа во Виљареал. Сега тешко да го купиме од овие.

p.s. Изгледа Дел Боске утре ќе ги повика Парехо и Гаја! (y)
 
Последно уредено:
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
Ех тој Вието за малку ќе беше наш...Пропуст на управата, но можеби немаше да блесне како што го направи тоа во Виљареал. Сега тешко да го купиме од овие.

p.s. Изгледа Дел Боске утре ќе ги повика Парехо и Гаја! (y)
плаќаш клаузула и никој не ги прашува Виљареал :D 20М за таков играч не се многу.

ништо од Парехо и Гаја... Бркот е клошар и дур е он на кормилото тешко дека ќе има играчи од Валенсија.

ми фалат времињата кога пола тим на Шпанија беше од Валенсија :(


ждребов за ЛШ и ЛЕ ми се допаѓа.
Атлетико - Реал нека се испокољаат, а Севиља ќе треба да патува дури до Русија.[DOUBLEPOST=1426860777][/DOUBLEPOST]
Лео Кориа (Реал Мадрид) од летово ќе се пресели во Валенсија.

наводно голем талент, а од поодамна го споредуваат со Меси.:misticen:
Лео дојде во Валенсија, во трката за него Валенсија ги “победи“ Јувентус, Сити и Барселона.
 
Последно уредено:

MkDon

Valencianista
Член од
22 септември 2008
Мислења
1.580
Поени од реакции
3.007
Допрен од зверот :D



:oleee:
 

MkDon

Valencianista
Член од
22 септември 2008
Мислења
1.580
Поени од реакции
3.007
Малиот Лео веќе стрела за Валенсија :)

 

MkDon

Valencianista
Член од
22 септември 2008
Мислења
1.580
Поени од реакции
3.007
Хаха Мустафи со микрофонот у џеб :pos: Требало да остават да видиме малце како играат иако не ми изгледаат баш добри барем на Фифа :D btw Рубен Везо сам си доби црвен :ROFLMAO:
 

MkDon

Valencianista
Член од
22 септември 2008
Мислења
1.580
Поени од реакции
3.007
Вива Архентина, Португал и Еспања најмногу во моментов :D

Инаку Валенсија до крајот на оваа сезона може да сруши дури 6 клупски рекорди во следните 10 кола:

Освоени бодови: 77 бода сезона 2003-04, сега има 60.
Вкупно победи: 23 победи во 2004, сега 18.
Победи на Местаља: 15 во 1982, сега 12.
Најмалку порази: 5 во 2002, сега 4.
Примени голови: 27 во 2002 и 2004, сега 22.
Постигнати голови: 71 во 2004, сега 52.

Се надевам да срушат барем 4 ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom