Фан Клуб: Борусија Дортмунд

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.961
Поени од реакции
25.275
Ројс поради повредата го пропушта првиот дел од сезоната и групната фаза ЛШ.[DOUBLEPOST=1465914955][/DOUBLEPOST]BVB midfielder Marco Reus is currently on holiday recovering from a small laceration to his adductor as well as a slight inflammation of the pubic bone, which was already known.

The 27-year-old has certainly not suffered any tendon or pubic bone damages ruling him out of the remainder of 2016, as some rumours have been suggesting today. Injuries of this type have not been diagnosed by the club doctor or the doctors working with the national team.

Reus, who made 43 appearances in all competitions for BVB last season, scoring 23 goals and setting up a further eight in the process, is expected to make a full return to fitness by mid-August if the healing process continues as planned.

Сепак грешка на медиумите. Ќе биде фит од септември.
 
Последно уредено:

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.184
Поени од реакции
21.311
Se nadevam deka e taka ama podobro neka ozdrave kolku sto moze podobro pa neka se razigraat novite deca malce.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.961
Поени од реакции
25.275

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.184
Поени од реакции
21.311
35-40м и со здравје. Мики во Манчестер скроз ќе се изгуби.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.651
Поени од реакции
9.230
35-40м и со здравје. Мики во Манчестер скроз ќе се изгуби.
Брат во лоша преговарачка позиција се доведовте кога на директен ривал го дадовте капитенот и еден од надобрите поединци на една година од договорот за 30м со што и покрај тоа што ние се расфрлавме низ годиниве нема да ме чуди да се ценкаме и максимумот да биди 30.

Како и да е, не е лош Мики, само која му е најдобра позиција засега кај вас??

Sent from my SM-A310F using Tapatalk
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.184
Поени од реакции
21.311
Брат во лоша преговарачка позиција се доведовте кога на директен ривал го дадовте капитенот и еден од надобрите поединци на една година од договорот за 30м со што и покрај тоа што ние се расфрлавме низ годиниве нема да ме чуди да се ценкаме и максимумот да биди 30.

Како и да е, не е лош Мики, само која му е најдобра позиција засега кај вас??

Sent from my SM-A310F using Tapatalk
Hummels zamina za 38m Eur i ne gledam oti Miki da odi za pomalce. Dortmund nema da go dava, barem tqka izjavija oti manchester nudi samo 24m eur. Pored mene toa e samo za da iznudat poveke pari. No sve e mozno Dortmund so Lewa pokaza deka se spremni da go cuvaat igracot. No stojam na toa deka Miki ke se izgubi vo Manchester. Psihicki e dosta labilen i se plasi duri penali da sutira vo finalinja. Ne znam kako ke mu pomogne na Manchester. Desno ofanzivno igrase lani.

Gesendet von meinem SM-G925F mit Tapatalk
 
B

BooBojan

Гостин
Нaвистинa не зaслужувa Дoртмунд вaквa неблaгoдaрнoст oд нивните игрaчи, нo се нaдевaм декa дoгoдинa ќе бидaт уште пoдoбри.
Мoжеби Јунaјтед немa дa гo купи, нo знaејќи гo Мурињo декa игрaчи сo дoбрa техникa и игрaчи кoи секoгaш трчaaт и дaвaaт се oд себе дoстa цени, немa дa ме чуди дa дaде 30 милиoни, и реaлнo вo oвoј свет и нa вaкoв трaнсфер пaзaр вреди тoлку.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.184
Поени од реакции
21.311
Нaвистинa не зaслужувa Дoртмунд вaквa неблaгoдaрнoст oд нивните игрaчи, нo се нaдевaм декa дoгoдинa ќе бидaт уште пoдoбри.
Мoжеби Јунaјтед немa дa гo купи, нo знaејќи гo Мурињo декa игрaчи сo дoбрa техникa и игрaчи кoи секoгaш трчaaт и дaвaaт се oд себе дoстa цени, немa дa ме чуди дa дaде 30 милиoни, и реaлнo вo oвoј свет и нa вaкoв трaнсфер пaзaр вреди тoлку.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
Malku se za najdobriot igrac vo Bundesligata od lanskata godina. 35m EUR plus bonusi se ok, moze da se najde zamena. Na kraj na site ke im odgovara takvo resenije.
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
ПСЖ загреани за Вајгл.Шпорт Билд шпекулираат дека се работи за сума од 40 милиони.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.500
Поени од реакции
6.128
Мики има уште една година договор така ? Ако е така, за околу 30м би требало да се договорат.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.184
Поени од реакции
21.311
ПСЖ загреани за Вајгл.Шпорт Билд шпекулираат дека се работи за сума од 40 милиони.
Читав, ништо конкретно. Дортмунд нема да го даде и сака да продолжи. Договор има до 2019.[DOUBLEPOST=1466028422][/DOUBLEPOST]
Мики има уште една година договор така ? Ако е така, за околу 30м би требало да се договорат.
Не би рекол. 35м се на место во денешно време.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.961
Поени од реакции
25.275
Според Билд од Јунајтед веќе ги контактирале Дортмунд за Мики, но не сакаат да го продадат. Не ми е јасно зошто сакаат насила да задржат играч :toe:, но мислам дека ќе попуштат на крај и ќе го продадат.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.184
Поени од реакции
21.311
36m? Нема шанси. Дека нуделе 24м е можно, не викам не.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.184
Поени од реакции
21.311
Дортмунд му бара 42м ЕУР за Мики и Манчестер приближно ќе ја плати сумата. Раиола користи шанса покрај Ибра и Погба да го вметне Мики во Манчестер, значи не е топ таргет. Затоа првата понуда била само 24м ЕУР.

Можна замена: Геце. Цена: 20-25м ЕУР. Тухел го сака Ширле ама Цорк и Вацке не, што е разбирливо.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom