Фан Клуб: Борусија Дортмунд

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.184
Поени од реакции
21.313
По мене ова отвара голема можност Геце да се врати во Дортмунд. Штета, баш го сакав во Ливерпул..
Жалосно е што предавстовото на Геце изгледа како ситница према тоа на Хумелс. Не верувам и не сакам Геце да се врати иако мислам дека под Тухел ќе стане пак врв.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.410
Поени од реакции
42.664
:pos:
Свесен си дека Хумелс има повеќе играно фудбал во Баерн него во Дортмунд?
Како еден настап е повеќе од 250 настапи објасни ми ако може? И што кур си се фатил за се што ќе пишам на темава? Ај прочитај ми го пак постот, па пробај да го разбереш. Еве Ројс нека е, Михтријан или било кој. Муабетот ми е дека Баерн ја користи секоја прилика да го понижи тимот на Дортмунд. Им земаа 2 титули и им враќаат сега на секое поле. Треба да пресече некој од раководството на Дортмунд и да го закова Хумелс на клупа цела сезона. Така бар ќе им прати порака на своите играчи. Со Левандовски да се случеше истото пред 2 сезони можеби немаше да му текне на Матс година пред истекот на договорот дека сака да доаѓа кај вас. Па и капитен го правеа. лани.

Остај го фанот на Јунајтед кој во наптреварот од ЛЕ помеѓу Ливерпул и Дортмунд навиваше за Ливерпул и се радуваше за елиминацијата на Дортмунд.
Стварно не им обраќајте внимание на останатите фанови. Што сакаат нека пишуваат.
:D

Го кажав моето мислење за Европа Лигата. Второкласен, скоро беззначаен трофеј за големите екипи. (екипите што треба да го напаѓаат ЛШ трофејот) Знам дека Дортмунд само тој го немат освоено, и им значеше на фановите, ама мене лично ништо немаше да ми значи, бидејќи сум само обичен поддржувач на Борусија.


Едит: Е да, и уште нешто. Почнува да ми станува мило што Баерн го победи Дортмунд во финалето 2013. Геце, Левандовски и Хумелс ја изгубија титулата токму од Баерн, и ќе ми биде ептен ќејф ако истиот тим не дојде до неа додека они играат таму.
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Како еден настап е повеќе од 250 настапи објасни ми ако може? И што кур си се фатил за се што ќе пишам на темава? Ај прочитај ми го пак постот, па пробај да го разбереш. Еве Ројс нека е, Михтријан или било кој. Муабетот ми е дека Баерн ја користи секоја прилика да го понижи тимот на Дортмунд. Им земаа 2 титули и им враќаат сега на секое поле. Треба да пресече некој од раководството на Дортмунд и да го закова Хумелс на клупа цела сезона. Така бар ќе им прати порака на своите играчи. Со Левандовски да се случеше истото пред 2 сезони можеби немаше да му текне на Матс година пред истекот на договорот дека сака да доаѓа кај вас. Па и капитен го правеа. лани.


:D

Го кажав моето мислење за Европа Лигата. Второкласен, скоро беззначаен трофеј за големите екипи. (екипите што треба да го напаѓаат ЛШ трофејот) Знам дека Дортмунд само тој го немат освоено, и им значеше на фановите, ама мене лично ништо немаше да ми значи, бидејќи сум само обичен поддржувач на Борусија.


Едит: Е да, и уште нешто. Почнува да ми станува мило што Баерн го победи Дортмунд во финалето 2013. Геце, Левандовски и Хумелс ја изгубија титулата токму од Баерн, и ќе ми биде ептен ќејф ако истиот тим не дојде до неа додека они играат таму.
1.Како е Баерн и неговото раководство криво што ќе си иде Хумелс а не е криво раководството на Дортмунд??? Впрочем исти пари и двата клуба му нудат у моментов.

2.Зашто трансферот негов у Баерн е погрешен а немаше да е погрешен ако отидеше у Јунајтед?

3.Како тоа Баерн ја ослабува лигата постојано а Реал и Барса кои истотака ги зимаат увек најдобрите шпански играчи од лигата ја праат лигата интересна и силна?
Гиндоган ќе иде у Сити-треба сеа да речеме дека Сити ја уништува Бундес или сите ќе триете руки пошто доаѓа у Англија?

4.Зашто е Баерн крив што има и спортска и финансиска моќ да привлече и задржи играчи во клубот кои се квалитетни а никој не ја спомнува улогата на лигата која неможе да обезбеди ни 50 посто од тоа што англиската го заработува од своите утакмици и преноси?
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.410
Поени од реакции
42.664
1.Како е Баерн и неговото раководство криво што ќе си иде Хумелс а не е криво раководството на Дортмунд??? Впрочем исти пари и двата клуба му нудат у моментов.

2.Зашто трансферот негов у Баерн е погрешен а немаше да е погрешен ако отидеше у Јунајтед?

3.Како тоа Баерн ја ослабува лигата постојано а Реал и Барса кои истотака ги зимаат увек најдобрите шпански играчи од лигата ја праат лигата интересна и силна?
Гиндоган ќе иде у Сити-треба сеа да речеме дека Сити ја уништува Бундес или сите ќе триете руки пошто доаѓа у Англија?

4.Зашто е Баерн крив што има и спортска и финансиска моќ да привлече и задржи играчи во клубот кои се квалитетни а никој не ја спомнува улогата на лигата која неможе да обезбеди ни 50 посто од тоа што англиската го заработува од своите утакмици и преноси?
Не ме сфати, раководството на Баерн си го води клубот како што најмногу му одговра, мене баш ми е криво што раководството на Дортмунд спие и не преземе некои поригорозни мерки. Ако продолжат вака да ги пуштаат играчите во Баерн утре ќе му текне и на Ројс, за некоја година на Вајгл итн..

Ова со Гиндоган и Сити нема врска реално. Голем тим продава еден играч во сто години на главниот конкурент. :) Дортмунд ако сака да стане голем тим мора да стави крај на ваквите трансфери, оти 3 клучни играчи во 3 години е ПРЕМНОГУ.


И зошто на Матс не му текна лани кога го правеа капитен дека сака да игра во Баерн? Со кое лице прифати мене не ми е јасно? :)
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Не ме сфати, раководството на Баерн си го води клубот како што најмногу му одговра, мене баш ми е криво што раководството на Дортмунд спие и не преземе некои поригорозни мерки. Ако продолжат вака да ги пуштаат играчите во Баерн утре ќе му текне и на Ројс, за некоја година на Вајгл итн..

Ова со Гиндоган и Сити нема врска реално. Голем тим продава еден играч во сто години на главниот конкурент. :) Дортмунд ако сака да стане голем тим мора да стави крај на ваквите трансфери, оти 3 клучни играчи во 3 години е ПРЕМНОГУ.


И зошто на Матс не му текна лани кога го правеа капитен дека сака да игра во Баерн? Со кое лице прифати мене не ми е јасно? :)
Дортмунд денес даде официјална изјава у која вика дека Хумелс сам има побарано трансфер во Баерн...
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.410
Поени од реакции
42.664
Дортмунд денес даде официјална изјава у која вика дека Хумелс сам има побарано трансфер во Баерн...
Знам де, затоа прашувам зошто не му текна лани дека сака да оди во Баерн.. :)
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Знам де, затоа прашувам зошто не му текна лани дека сака да оди во Баерн.. :)
Лани немаше конретен интерес од Баерн.

Вероватно добиле некој сигнал дека се размислува дали да потпише нов договор со Дортмунд или да прифати понуда од друг клуб и тогаш ускочиле со сериозен интерес.

Можно е и да влијае одреден доза на разочарување од фактот што топ играчи како Гиндоган и Микитарјан се размислуваат да заминат(Гиндоган сигурно ќе си оди) и сето тоа напраило да се реши сеа за Баерн.

Ете ни Гиндоган ни Микитарјан не ги бара Баерн и нема да ги земе,други екипи од Европа ќе ги земат.Ваљда не и за тоа Баерн крив?

Нека си седнат у Дортмунд да размислат што како.Не е дека немаат пари,на Хумелс му нудат ист договор ко Баерн.На друго место е проблемот.
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
"The player Mats Julian Hummels has told Borussia Dortmund GmbH & Co. KGaA that he wishes to transfer to Bayern München next season. Dortmund's board of directors decided that this transfer depends on if Bayern makes an offer that is according to the players extraordinary abilities and worth off the pitch [which means, a big one]. To date, Bayern München hasn't made an offer at all. We would like to add that the player, just like every other player of Borussia Dortmund, does not have an exit clause and is bound to the club until the 30th of Juny 2017."


According to Bild BVB wants 38 million for Hummels, or Gotze + sum

Ако не разбирате(а се правите дека не разбирате) Хумелс сам се нуди на Баерн.Понуда се уште нема,а Баерн ваква шанса нема да пропушти.Ако не се договарат,ќе дојде за 0 евра после една година и тоа е тоа.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.184
Поени од реакции
21.313
Каков лигуш е Хумелс. За Геце викаше дека титулите во Дортмунд повеќе му вредат него поклонетите во Баерн. За тоа дека Дортмунд од 2013 до денес има изгубено повеќе финалиња и тој е виновен исто така дека одпаднаа од Ливерпул. Демек во Баерн ќе освоил ЛШ, ахам сигурно, како што освоиле Геце и Левандовски. Ако му е дојдено до некоја национална титула плус тогаш стварно има набиено тешки комплекси.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.589
Поени од реакции
81.185
Дортмунд се повеќе наликува на Арсенал од периодот пред 5 години кога им заминуваа сите играчи... Лева, Геце, предходно Кагава, годинава најверојатно покрај Матс во пакет ќе идат и Гундоган и Мкхтиријан, а нема да ме чуди за сезона или две и Ројс да побара да си оди. Од оние најстарите останаа само Вајденфелер, Шмелцер и Суботиќ. Ај можеби играчите сакале да си одат, ама лузерското во тоа е што ги дава во најсилниот конкурент... вака правеше и Арсенал кога ги раздаваше фудбалерите на Сити, Челзи, Јунајтед итн.
По се изгледа челнициве на Дортмунд се луѓе без свое "јас". Ептен лесно ги пуштаат фудбалериве да го напуштаат клубот. Ако вака продолжат со давањето тешко дека воопшто ќе можат да го одржат чекорот со Баерн во иднина (и сега тоа тешко го прават)
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
^ко што прочитав Суботиќ ќе идел во Ливерпул
Дортмунд ги бива за наоѓање играчи ама врска немаат од продавање, и Кагава го шитнаа за под цена на богатите енглези, сами се криви кога не им даваат долгогодишни договори на играчите со време
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Баш ме интересира како ќе реагираат фановите за Хумелс на следниот натпревар против Волфзбург .. @Igorcemk шо состав ќе извај Тухел?
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Грдно сум разочаран од Хумелс после ова.Му врти грб на клубот кој го направи играч,кој му даде шанса да покаже дека вреди.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.184
Поени од реакции
21.313
Баш ме интересира како ќе реагираат фановите за Хумелс на следниот натпревар против Волфзбург .. @Igorcemk шо состав ќе извај Тухел?
Ако има трошка чест останато во него нема да игра повеќе а не пак капитен да биде. Тухел се надева нема да го става повеќе, не е Клоп. Клоп сигурно би го играл кај Тухел не сум баш сигурен.

Иначе проблемот со Тухел е, дека оди во Баерн. Ништо друго. Да одеше во Барса или Реал и да понудеа 30м, фановите ќе имаа разбирање.

Иначе фановите не знам како ќе реагираат, по Интернетов и форумиве не да се гневни, го сметаат заминувањето на Геце за багатела према ова.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Мислам дека беспотребно ги обвинувате Баерн, барем повеќемината. Ставете се во нивна кожа, кој не би сакал две муви со еден удар, земаш еден од најдобрите стопери + го ослабнуваш конкурентот? Цигански, нецигански, тоа е.

Најкриво е раководството на Дортмунд за сите овие трансфери, секоја чест за тоа што го вратија клубот каде што беше порано но според мене имаат премногу пријателски настроени односи со играчите. На играчите треба да им вметнеш и страв, да им дадеш до знаење каде е границата. Капитен, некој гинел за клубот, некој играл повреден, тоа се Мајка Тереза фрази за да се намали шокот кај фан базата. На што личеше она вчера, немав време да пишам, на веб сајтот на Дортмунд фино лепо си стои дека капитенот сака во Баерн да иде? Море каква исповед на веб сајт, земи таму за уши и во резервите прати го па нека оди како слободен играч ако сака, на веб сајт ќе му ставаш изјава. Може да се смеете колку сакате ама вакво нешто во Англија да се случи, од вчера до сега (14 часот) Хумелс без кола и без куќа ќе останеше. Еден Хајнце посака во Ливерпул да оди Фергусон го прати во резервите па им го прати на Реал, не па капитенот на екипата.

Пак ќе кажам секоја чест за управата на Дортмунд но овој мек однос што го негуваат со играчите, колку добри, носи толку и лоши работи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom