Фан Клуб: Борусија Дортмунд

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.187
Поени од реакции
21.329
Криза е, што да се прави? Ќе биде подобро, прашајне на време. Ројс, Мики и Гундо се вратија после долга повреда, не е изговор ама ментално нешто моментално не им штима. Какви грешки се прават...
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Ама нигде те нема кога е криза....:D

А ние да бевме у криза низ нос ќе ни ја извадеше:D
 
Член од
14 март 2013
Мислења
2.875
Поени од реакции
8.678
Сериозно малку, позицијата на Клоп не е загрозена?
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.187
Поени од реакции
21.329
Ама нигде те нема кога е криза....:D

А ние да бевме у криза низ нос ќе ни ја извадеше:D
Dva godini po red ve tolcevme pa ne si pravev seir ;) Inace nie zasega sme zagreota, ne e vo red uste da udirate po nas, vi blagodaram za humanosta ;).

Inace slabo sum ovde oti nemam mnogu vreme ovoj period.[DOUBLEPOST=1413792499][/DOUBLEPOST]
Сериозно малку, позицијата на Клоп не е загрозена?
0,0000%. Ako saka Klopp, upravata uste denes ke mu dade dozivoten dogovor. Toa sto Klopp go napravi od Dortmund e vondredno i nepovtorlivo. Toj uste sega e klubska legenda. Ima po nekoj "fanovi" po internetov koj baraat da si odi, ali toa se najcesto novopeceni fanovi. Nikoj sto gi ima pominato kriznite godini kako fan ni na son ne bara Klopp da si odi, posebno sto toa samo ke gi zgolemi problemite. Citav nekade komentar, deka Klop dosega nemal golem klub i dosol od Mainz pa nemal iskustvo so golemi klubovi. Ja pak si mislam deka takvite lugje se mentalno ogrniceni posto Klopp go napravi Dortmund "ekstremno golem klub" vo Evropskiot fudbal, barem poslednite 2-3 godni, i nema potreba od somnezi. Inace Klopp e prv koj stava sve pod prasalnik, ne e toj trener koj se odmara na uspesite i da bideme realni, posle 6 godini Klopp redno e da ima prva kriza. I drugi Evropski giganti go imat doziveano toa (da ne spomnuvam iminja). I sekako Klopp bi bil prv da dade ostavka ako misli, deka nema smisla pokje da prodolzi no toj e daleku od toa.
 
Последно уредено:

CrookedYoung93

<3 Echte Liebe <3
Член од
27 април 2013
Мислења
295
Поени од реакции
198
Незнам зашто уопште даваш на пластични фанови објаснување,кој сака да ја види состојбата на клубот ќе ја види,се гледа дека се иде само од инат и провоцирање.У сите поголеми лиги се чекаат по 3 - 4 дербиња,само у германијава едно дерби и тоа нема да биде како што треба у брзо време.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Незнам зашто уопште даваш на пластични фанови објаснување,кој сака да ја види состојбата на клубот ќе ја види,се гледа дека се иде само од инат и провоцирање.У сите поголеми лиги се чекаат по 3 - 4 дербиња,само у германијава едно дерби и тоа нема да биде како што треба у брзо време.
Немој да ми кажиш дека Баерн се криви за слабата игра на Дортмунд и другите екипи, тоа е најголема глупост што ја имам слушнато. Као демек Гетце и Лева ќе останеа у Дортмунд ако не беше Баерн.
 

CrookedYoung93

<3 Echte Liebe <3
Член од
27 април 2013
Мислења
295
Поени од реакции
198
Немој да ми кажиш дека Баерн се криви за слабата игра на Дортмунд и другите екипи, тоа е најголема глупост што ја имам слушнато. Као демек Гетце и Лева ќе останеа у Дортмунд ако не беше Баерн.
Ќе ни ги земете и дресовите за неколку сезони.[DOUBLEPOST=1414013931][/DOUBLEPOST]Олеле галатасарај.
 
Последно уредено:

CrookedYoung93

<3 Echte Liebe <3
Член од
27 април 2013
Мислења
295
Поени од реакции
198
Fact: The last time Dortmund won their opening three games in the Champions League was in 1996/97, when the club went on to lift the trophy.[DOUBLEPOST=1414142588][/DOUBLEPOST]"We scored beautiful goals and that made it easier. For us it was important to stay on course in the Champions League. And now we have to get back on track in the Bundesliga after five really bad matches in the league."[DOUBLEPOST=1414142627][/DOUBLEPOST]
Fact: The last time Dortmund won their opening three games in the Champions League was in 1996/97, when the club went on to lift the trophy.[DOUBLEPOST=1414142588][/DOUBLEPOST]"We scored beautiful goals and that made it easier. For us it was important to stay on course in the Champions League. And now we have to get back on track in the Bundesliga after five really bad matches in the league.- Hummels"
 
Последно уредено:

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
2 победи на 8 утакмици. 4 порази на последните 5 утакмици и се наоѓаат на фантастичното 14то место. Пораз дома од факинг Хановер, можеби најслабиот гостин во Бундеслигата. Треба да се преиспитат некои работи очигледно.

А во ЛШ лом, човек да помисли оти сте најместачката екипа во Германија. xD
 

Kajgana Shop

На врв Bottom