Фан Клуб: Борусија Дортмунд

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Штета што Леванголски си замина иначе повторно ќе праеа ршум со Кагава,страшно беа воиграни и скоро 70% од головите на Левандовски беа од асистенциите на Кагава..вака баш ме интересиран со Микартјан и Абомоифуебуиехфјанг како ќе се вклопат
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.181
Поени од реакции
21.305
Штета што Леванголски си замина иначе повторно ќе праеа ршум со Кагава,страшно беа воиграни и скоро 70% од головите на Левандовски беа од асистенциите на Кагава..вака баш ме интересиран со Микартјан и Абомоифуебуиехфјанг како ќе се вклопат
Lewa pokraj site vonredni kvaliteti sto gi imase, bese dominanten vo dosegasniot sistem na Dortmund. Mnogu raboti od nego zavisea kako eden od retkite pokreativni igraci da recam. Toa ja pravese igrata na Dortmund ne bi rekol ednodimenzionalna no taka nekako. Toa znacese deka relativno lesno mozese da se blokira igrata na Dortmund, vidovme toa cesto lani. So negovoto zaminuvajne se otvori sansa da se promeni sistemot, koj zasega mi izgleda potecna a i ne zavisit samo od eden igrac. I Ramos i Immobile, pa i Aubemayang, mozat da se polnat so asistencii od Kagawa, posebno Immobile kako finiser ke koristi od nego. Mislam ofanzivata na Dortmund e ekstremno dobra i otvara mnogu opcii:

-----------------------Weidenfeller----------------------------
--Piszeck---Hummels---Sokratis---Durm---------------
------------Bender-----------Gündogan---------------------
-----Miki-----------------Kagawa--------------Reus--------
-------------------------Immobile------------------------------

Plus tuka se Sahin, Aubemayang, Kuba, Ramos...[DOUBLEPOST=1409584464][/DOUBLEPOST]
[DOUBLEPOST=1409584680][/DOUBLEPOST]https://www.facebook.com/media/set/?set=a.972401602771820.1073742006.134904013188254&type=1

Првиот тренинг на Кагава.

Еве го и со царот


Како изчезнатиот син да му се вратил :D
 
Последно уредено:
Член од
19 март 2011
Мислења
12.763
Поени од реакции
14.028
https://vine.co/v/OBtDWP7h3pY

Ke mora pocesto da ve gleam definitivno edvaj cekam da go vidam stariot Kagawa kako deli killer topki do napagacite. Steta sto samo na 4-5 utakmici go vidov toa od nego za ovie dve sezoni, go utepaa covekot po setanje od pozicija na pozicija sekade igrase osven na negovata najdobra.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
колку е среќен Клоп со тој негов психопатски осмех ала Џокер :D
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.181
Поени од реакции
21.305
Kagawaaaaa! Ke pukne Westfalen denes!

Gesendet von meinem GT-I9195 mit Tapatalk
 

CrookedYoung93

<3 Echte Liebe <3
Член од
27 април 2013
Мислења
295
Поени од реакции
198
Кога Јирген Клоп дава изјава за медиумите, скоро никогаш не е стереотипна „ќе дадеме се за да победиме“. Исклучок не беше ниту онаа синоќешната, кога тренерот на Борусија Дортмунд беше спореден со неговиот вечерашен ривал Арсен Венгер, најмногу поради директниот и офанзивен стил на игра што го практикуваат двајцата трофејни стручњаци. Прашањето беше сосема вообичаено, но истото не може да се каже и за одговорот на Клоп.



Ако барате сличност меѓу нас, можам да кажам дека двајцата сме симпатични. Сепак, јас не можам со Венгер, тој знае да зборува на повеќе јазици, а згора на тоа пие вино, додека јас цело време сум на пиво“ – со насмевка прокоментира Клоп, релаксирајќи ја барем за момент атмосферата во пресрет на дуелот со големиот ривал во ЛШ.



Стручњакот на „милионерите“ веднаш потоа даде и сериозен одговор на прашањето, со кој потврди дека навистина има високо мислење за својот вечерашен ривал.



Арсен Венгер е исклучителен тренер, кој има освоено многу трофеи во кариерата. Тој има сопствен стил, со кој го развива Арсенал како клуб. Искрено, многу, многу сум далеку за да бидам споредуван со Арсен, тој е неверојатен фудбалски стручњак“ – истакна Клоп.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.181
Поени од реакции
21.305
Fakt na denot:

Klopp ima pozitivna bilanca vo licnite natprevari protiv Guardiola, Mourinho, Wenger i Heynckes a izednacena e so Ancelotti. Negativna bilanca nema protiv nieden od top-trenerite.[DOUBLEPOST=1410976033][/DOUBLEPOST]
Хајлајтс. Имобиле каков цар :cuc: и секако бакнеж после голот за Мики, Италијанска работа. :ROFLMAO:
 
Последно уредено:

CrookedYoung93

<3 Echte Liebe <3
Член од
27 април 2013
Мислења
295
Поени од реакции
198
Ќуф оти Гундоган ќе играл на натпреварот што иде,тоес против Штудгарт..колку е точно ? едвај чекам да го видам !
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.181
Поени од реакции
21.305
Gundogan uste nekoja nedela se vraka, inace malce rastiman e bendot, ama so Schalke greska imase i Klopp.

Hummels sekako e vazen igrac i ako resi posle povreda da go igra, togas trebase Subotic da go vadi a ne Sokratis koj momentalno e najdobar bek. Isto taka Ginter ne na 6ka tuku Jojic. Se gleda deka defanzivno primame glupi golovi i nekako mentalno igracite se spori. Piszcek ne e uste vo forma, mislam Durm mora da bide alternativa na desno a levo Schmelzer da igra, posebno so Grosskreutz se idealen paket. Kjiro i Ramos mi se dopagjaat no Ramos so glupa greska. Isto taka mislam deka trebase Kagawa da igra mesto Ramos a Immobile da prima topki ama toa e. Pak povredite ostavaat tragi. Ko ke vidam deka Gundogan, Kehl, Sahin, Reus, Miki, Kuba se vo aut a sepak Dortmund ima dobar tim na teren, mi dava nadez. Sega bitno e vo LS oti bez pobeda i pobedata nad Arsenal ke bide bezvredna.
 

CrookedYoung93

<3 Echte Liebe <3
Член од
27 април 2013
Мислења
295
Поени од реакции
198
"I won't leave Dortmund for more money"

"It's nice to hear that big clubs like that are interested in you, I take that as a compliment."

"But it doesn't influence me in any way. We earn enough here in Dortmund."

"There will always be someone who can pay more than BVB. But Dortmund have made a lot of progress during my time here."

- Mats Hummels.[DOUBLEPOST=1412105120][/DOUBLEPOST]Ројс одбил да продолжи договор..
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom