Фан Клуб: Борусија Дортмунд

Член од
5 април 2011
Мислења
1.915
Поени од реакции
924
“Everyone wants to play for the biggest teams and compete in the Champions League, which is why I’m delighted to be joining Bayern Munich in a few years’ time,” Ginter said.

“Dortmund’s a wonderful club, and I’m excited about taking my place in the heart of this team,” he continued. “But I’m even more excited about helping Bayern rip that heart clean out as soon as it looks like we might be getting somewhere.”

Bayern supremo Rummenigge told FFT that they’d been keeping an eyeon Ginter for a while.

“As soon as we heard Dortmund were signing him, we looked him up on Football Manager and Wikipedia,” he said. “This just goes to show how determined we are to develop great players with the willing cooperation of other clubs. Or without the willing cooperation of other clubs, for that matter.”

Rummenigge concluded by telling reporters he was now off to follow Jurgen Klopp around for a bit, “just to see what he’s doing.”
хахаха колку јако!
 

Jaqen H'ghar

Faceless man
Член од
25 март 2009
Мислења
1.077
Поени од реакции
1.271
Игорче некое квалитетно десно крило не ли вадите во скоро ? Ајде што чекате Робен веќе има 30 години. Не бидете без осет.
 
R

red.devil

Гостин
Не се секирај, спрема Шалке. Преубеден сум догодина ќе им го дрпнете Дракслер. :D
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.148
Поени од реакции
21.197
Дракслер засега е преценет. Десно крило Дортмунд има сосема солидно со Куба и Обемајанг. Ќе дојдат и други ко ќе има потреба. ;)
 
Член од
5 мај 2013
Мислења
1.239
Поени од реакции
1.440
Дракслер засега е преценет. Десно крило Дортмунд има сосема солидно со Куба и Обемајанг. Ќе дојдат и други ко ќе има потреба. ;)
Дракслер со повреди и триста глупости претходнава сезона опадна. Пред тоа кинеше. Ако ја врати формата, Дракслер е машина.
 

CrookedYoung93

<3 Echte Liebe <3
Член од
27 април 2013
Мислења
295
Поени од реакции
198
Абе го зиаме шумоликоски..Клоп го прај зверка и освојуваме бајернлига..
 

CrookedYoung93

<3 Echte Liebe <3
Член од
27 април 2013
Мислења
295
Поени од реакции
198
Ете сеа покрај лигата и купот ќе го освоиме =)))
 

CrookedYoung93

<3 Echte Liebe <3
Член од
27 април 2013
Мислења
295
Поени од реакции
198
Што се дешава со ројс околу договорот ?
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.148
Поени од реакции
21.197
Што се дешава со ројс околу договорот ?
Tesko da mu ja odkupat klauzulata, iskreno sansite da ostane posle 2015ta se mali. Ne e nevozmozno no ja ne veruvam deka ke ostane. Samo neka ne odi vo Baern, oti toa ke lici na FC Bayern Dortmund uste toj da pojde.
 
Член од
22 август 2009
Мислења
2.387
Поени од реакции
1.036
Tesko da mu ja odkupat klauzulata, iskreno sansite da ostane posle 2015ta se mali. Ne e nevozmozno no ja ne veruvam deka ke ostane. Samo neka ne odi vo Baern, oti toa ke lici na FC Bayern Dortmund uste toj da pojde.

Сакал или не Баерн 100% ќе проба да го земе, е сеа дали ќе дојде или ќе иде во ПСЖ или ПЛ е прашање(не верувам Реал и Барса да го бараат пошто ги имаат РОналдо,Родригез,Бејл а овие Суарез,Меси и Нејмар)

35 мил за Ројс е грабеж башка германец едноставно мора Баерн да проба со оглед на тоа што играчи ко Квадрадо им бараат по 40+ мил а Ди Марија ќе иде за 60+. Без клаузула Ројс сигурно би идел за накај 60 мил
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.148
Поени од реакции
21.197
Ja sum pesimist poradi negoviot agent, istiot e kako toj od Götze i Kroos pa vidovme deka tuka parite se ekstremno vazen faktor. Dortmund mu nudi na Reus 7m EUR sto bi bila rekordplata za igrac od Dortmund, sigurno bi dale i malce plus (8m) no toa bi bilo maksimumot. Edino Puma ako frli nekoj dinar kako sto pravi Adidas vo Bayern inace nisto.[DOUBLEPOST=1406801869][/DOUBLEPOST]


:icon_mrgr:
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom