Фан Клуб: Барселона

Член од
5 април 2012
Мислења
8.120
Поени од реакции
8.909
Какви језиви трансфери правиме тоа е чудо. Се знае ли зошто е скаран со Енрике
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Steta za Vidal, jas da sum vo uprava nema da mu dozvolam na Enrike da go izbrka, tesko deka ke najdeme podobar bek od nego, slab bil vo odbrana "da", demek bez nego odbranava cveta. Ako brkaa taka igraci Alves nemase da izigra ni edna sezona za Barsa, Marselo za Real itn.
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.120
Поени од реакции
8.909
Во каква форма е Бускец, мислам дека неговата позиција треба да ја игра Пиќе
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
На Пако му имаат речено дека ако даде гол ќе му убијат цела фамија. Друго логично објаснување нема...
 

Lu5

Som la gent Blaugrana!
Член од
30 ноември 2011
Мислења
4.214
Поени од реакции
7.272
Како сака да даде гол кога кампува во 16терец цело време, воопшто не учествува во играта. Имам чувство дека јако ни го увалија. Не верувам долго да остани кај нас.

Одлична игра иначе. Госпо си пука.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.955
Поени од реакции
35.491
Позиционирање НУЛА , завршница НУЛА. 2 топки на ногата му ги нацртаа , ги утна. Катастрофа од играч , барем до сега. Нема оправдано ни 1 % од тие 35 милиони.
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.172
Поени од реакции
1.037
Steta za Vidal, jas da sum vo uprava nema da mu dozvolam na Enrike da go izbrka, tesko deka ke najdeme podobar bek od nego, slab bil vo odbrana "da", demek bez nego odbranava cveta. Ako brkaa taka igraci Alves nemase da izigra ni edna sezona za Barsa, Marselo za Real itn.
Ако мене ме прашуваш РОБЕРТО е најдобриот десен бек моментално во свет, како игра дечкото, свака част...

За Пако , дефинитивно лош старт на сезоната. Какви шанси промаши .... Знаеме дека првиот гол во нов тим е најбитен, ама вчера имаше две чисти шанси од кои барем една мораше да реализира.
 
Член од
17 март 2014
Мислења
670
Поени од реакции
917
Сетете се само дека Суарез откако дојде кај нас првите 9 утакмици немаше гол и беше преочаен. Далеку од тоа дека ги ставам во ист кош Луис и Пако, али дечкото има 22 год, има доста покажано досега, вреди да му се даде шанса...
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
И јас мислам време му треба на Пако да се вклопи, има преголема желба да даде гол, баш заради тоа и не успева.
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Вечер со килавава одбрана и со формата на Бускетс ништо чудно и да го сркнеме.
Пеп се знае дека доаѓа да победи и да ја контролира играта. Енриќе нека постави висок пресин од првата минута, доста грешат овие во такви ситуации, впрочем видовме со Тотенхем колку грешки имаа првата и втората линија на Пеп, посебно првата.
Тука ја гледам повеќе нашата шанса, да ги натераме да грешат во изнесувањето на топката преку константен пресинг па преку брзи контри / полу контри да ги напуниме.

Битно за вечер ќе биде да е спремен Роберто, зашто ако не игра он Лучо најверојатно ќе иде на 3-4-3, нешто што ќе биде самоубиство против Сити.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.955
Поени од реакции
35.491
Искрено вечер и со нерешено би бил задоволен. Нека се спрема за викендот против Валенсија во гости , овие почнаа да темпират форма. Оваа во сабота е далеку побитна од таа вечер со Сити.
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.600
Поени од реакции
10.249
Kakvo nereseno be mamata ke mu ja rasplakat na pep vecer, so kolarov stones zabaleta mozi vo epl ama ls malku potesko. Od celtik 3 gola primija. Se osven petarda e razocaruvanje za mene
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Само победа бе, ние сме Барса и против секого се очекува победа, а не против еден мочан пластичен клуб. Триото напред има да ги поремети тие квази дефанзифците, од Коларов, преку Забалета до Стоунс и Отаменди или кој и да игра, очекувам бар 3 комада да им акнеме. Огромен неуспех ќе е да не ги победиме овие дома. Го направивте Сити којзнае колку јак е, а факт е дека англиската лига е чисто срање последниве неколку години.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom