Фан Клуб: Барселона

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Овој погоре ти е дефиниција за роди ме мајко со ксмет и фрли ме на буниште.[DOUBLEPOST=1464306407][/DOUBLEPOST]Инаку, очигледно ова ќе е дресот за наредната сезона...
 
Последно уредено:
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.172
Поени од реакции
1.037
Нека ни е честито дуплата круна. Јас сум презадоволен од сезоната, неможеме секоја година да освојуваме ЛШ. Во врска со ,, заминувањето" на Маскерано и Алвес, мислам дека и со двата играчи ситуацијата е напумпана од медиумска страна. Јас мислам дека Алвес останува 100%, а исто сакам и Маскерано да остане во тимот, бидејќи ни е многу битен играч. Ако земеме асален стопер, Маскерано може да ротира со Бускетс и по потреба да игра во одбранбената линија. Злато вреден играч е!
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.564
Поени од реакции
13.893
Маскерано останува најверојатно, малце е потешка ситуацијата со Алвес, но има шанса и тој да остане.

Javier Mascherano: "Od dana kada sam stigao u Kataloniju pa sve do danas, uvijek sam imao podršku kluba. Ne znam kada ću napustiti Barçu, može to biti sad, a može za dvije ili tri godine."

"Svoju prirodnu poziciju sam zamijenio s pozicijom štopera samo jer je u pitanju Barça. Istina, volio bih da sam više vremena proveo na sredini terena ali to nikada neće biti razlog mog eventualnog odlaska. Teško je napustiti klub kao što je Barcelona jer tu nije samo u pitanju ugovor i novac, postoje tu razne druge stvari."

"Moj odlazak iz Barcelone je za sad samo glasina, ali ne mogu izjaviti da se jednog dana neće desiti, jer sam svjestan da neću uvijek moći pružiti svoj maksimum za ovaj tim."
 
Член од
20 април 2009
Мислења
991
Поени од реакции
944
Изгледа ова е нормален процес..И Алвес и Маскерано освоија многу титули..Долги години се прва опција..Годините ги стигаат и не знам дали можат да одговорат на се поголемите барања и очекувања. Дека фудбалски мајстори се, тоа нема збор, но мислам се заситија од истата средина..Од друга страна добро е и да се подмлади тимот, и да се мисли на иднината..Како и да е двата за мене ќе останат легенди на овој клуб..Слушам ќе тргнеле по Белерин..Ако успеат да го добијат (што мислам е невозможно) ќе биде топ.Дечкото е закон
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
За Барселона многу подобро би било сега да ги продадат Алвеш и Маскерано кои веќе имаат по 32-33 години и кои сеуште држат мала цена и да се помлади тимот на тие две влијателни позиции бидејќи скоро цел тим е над 28 години и треба од некаде да се почни.
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.120
Поени од реакции
8.909
За Барселона многу подобро би било сега да ги продадат Алвеш и Маскерано кои веќе имаат по 32-33 години и кои сеуште држат мала цена и да се помлади тимот на тие две влијателни позиции бидејќи скоро цел тим е над 28 години и треба од некаде да се почни.
Проблемот е што нема да ги продадат, Алвес веројатно ќе замине на слободен трансфер за Маскерано не знам.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.107
Поени од реакции
20.945
На Бартра откупната клаузула му паднала од 40 на 8 милиони, затоа што не ги одиграл минималниот број натпревари предвидени во договорот.
Значи, ќе си оди и овој за кило семки.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
На Бартра откупната клаузула му паднала од 40 на 8 милиони, затоа што не ги одиграл минималниот број натпревари предвидени во договорот.
Значи, ќе си оди и овој за кило семки.
Па горе-доле, кило семки и вреди.
Не зезај кој би платил повеќе од 10 милиона за некој шо нема влезено да игра, а и кога влегува има среќа што го има Маскерано/Пике до него па му ги поправаат глупостите.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.054
Поени од реакции
3.836
Изгледа нашиве понудиле 32 милиони за Стоунс, а Евертон барале 52. За 40 + бонуси мислам дека ќе ја наредиме, нели Делофеу им го дадовме на позајмица.
А може и Барта или Сандро да им ги увалиме. :)
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
Antonio Valencia? Што знам, мислам дека не би бил лоша замена за Алвес за година-две, читам мурињо сакал да се отфикари од него, иако е киксер, има сила у тој човек и офанзивно не е лош, башка и ефтин. Само Мата не од таму!!

Појма немам дали некогаш е воопшто поврзан со нас, чисто како размислување.
 
Член од
17 март 2014
Мислења
670
Поени од реакции
917
^
Се надевам дека не си сериозен....
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Lu5

Kajgana Shop

На врв Bottom