Фан Клуб: Барселона

Член од
20 април 2009
Мислења
991
Поени од реакции
944
Nike почна со производство на новите дресови за следната сезона..Првпат после 10 години, ќе бидат без спонзор, а доколку ова прашање не се реши до почетокот на сезоната така и ќе останат.

 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Besides Saul, deal with Atletico on Villa included first options on Javier Manquillo (21, now on loan at Marseille) and Oliver (21). [sport]
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.054
Поени од реакции
3.836
Robert Férnandez, sportski direktor Barçe, sutra će prisustvovati polufinalnoj utakmici između Villarreala i Liverpoola na El Madrigalu kako bi pratio igrače koji su potencijalne mete na ljeto. Osim Denisa Suáreza, o kojem smo već pisali i koji će vjerovatno doći u Barçu na ljeto, Robert će pratiti lijevog beka Adriána Marína, stopera Erica Baillyja i napadača Cédrica Bakambua. Férnandez bi mogao pratiti i Philippea Coutinha iz Liverpoola, koji je nekad bio želja, ali trenutno nije prioritet.

Ова е од средата..

Се шпекулира дека за опција во нападот е и Лаказет, пошо може да игра и како крило и како 9ка.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Ако има шанса да се донесат Денис Суарез или Саул Нигез, не треба да ја испуштат приликата.

Лаказет би бил добар избор за резервен напаѓач. Не само што може да игра и на крило и централно, туку и реално веќе не е така популарен како лани, па и цената мислам не би била многу висока. А и тешко дека некој како Лаказет би ја одбил Барса, макар и да влегува од клупа. Лион и онака е тим без некои посебни амбиции, ќе поминат години додека некој ќе може да му парира на ПСЖ во Франција.
 
P

pepito*

Гостин
Секој нормален клуб што има прва опција на играч како Саул ќе ја искористи одма, ние ќе сме се ориентирале на други позиции. :cuc: И Кевин Гамеиро ќе го земаме. :гомце: Топ играч, да не ме сфатите погрешно, ама многу пари за 28 годишен играч што ќе биде замена. :aplauz:
 

Lu5

Som la gent Blaugrana!
Член од
30 ноември 2011
Мислења
4.214
Поени од реакции
7.272
Вчера починал долгогодишниот спикер на Камп Ноу, Мануел Вих.
RIP
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.564
Поени од реакции
13.894
Секој нормален клуб што има прва опција на играч како Саул ќе ја искористи одма, ние ќе сме се ориентирале на други позиции. :cuc: И Кевин Гамеиро ќе го земаме. :гомце: Топ играч, да не ме сфатите погрешно, ама многу пари за 28 годишен играч што ќе биде замена. :aplauz:
Познавајќи ја управава тешко ќе им биде и Величе Шумуликовски да го донесат :ROFLMAO:
 
Член од
20 април 2009
Мислења
991
Поени од реакции
944
Годинава приоритети биле лев бек, централен одбранбен и напаѓач. Се претпоставува дека дури 6 играчи од одбраната ќе заминат..Вермален, Даглас, Адријано, Бартра, Алвес и Маске, плус од нападот Мунир и Сандро. Маскерано веќе одбил неколку понуди, но по се изгледа ќе загризе за Јуве, што навистина ми е жал..На располагање се 60 милиони за трансфери, плус парите од играчите што ќе се продадат. За листата на игачи кои се поврзуваат со Барса не би сакал да шпекулирам, затоа што навистина е долга.. Како и да е не очекува еден бурен трансфер период..Треба свежина во тимот.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Маскерано не мрда бе. Не верувајте во се што се пишува низ разни медиуми.
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.383
Поени од реакции
7.305
Каков бродолом ни се случува во кошаркарскиот и ракометниот клуб , само да не ја оплескаат и фудбалерите . :)
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.730
Поени од реакции
9.770
Како ја укакаа работата сега ќе се тресеме секое коло. Имам лошо претчувство, може да ја изгубиме титулата вечерва :(
 
Член од
20 април 2009
Мислења
991
Поени од реакции
944
Притисокот е огромен, ама мора малку оптимизам! Одиме јако до трите бода! VISCA BARCA
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Одлично играат. Уште едно вакво полувреме и чао довиџења.
 
Член од
30 октомври 2011
Мислења
60
Поени од реакции
32
Се почна со оние 2:2 против вилјареал шанса што ја прокоцкаа од 2:0 сега се ке беше друго ама тоа е јебига зошто да биле лесно кога може комплицирано да биде до крај


Sent from my iPad using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom