Фан Клуб: Барселона

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.859
Поени од реакции
34.894
Па и вториот гол колку наивен беше , незнам ни дали ја закачи овој со главата и од тука Браво се излажа. За првиот гол Пике закочи пред овој да убаци за шут , наместо да проба да блокира.

Комшиките утре нерешено вадат , ќе биде покољ оваа сезона.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Pique: "Not scoring after Neymar hit the post? I didn"t know if I was offside or not, so I preferred not to touch it. Apparently I wasn't."

@Iceboy
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
А меѓувреме Виљареал пак ќе тепа и ќе избега на плус четири. Незгодни се годинава, ако продолжат овака има шанси да бидат Атлетико од пред две години.[DOUBLEPOST=1443891009][/DOUBLEPOST]
Pique: "Not scoring after Neymar hit the post? I didn"t know if I was offside or not, so I preferred not to touch it. Apparently I wasn't."

@Iceboy
Ми пиша на фејсбук на полувреме, затоа знаев :)
 
Член од
20 јули 2011
Мислења
576
Поени од реакции
203
Мислам сезонава ќе бидеме, проколнати, Не иде од старт нешто. Нешто тука не бива и не бива.
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.120
Поени од реакции
8.909
Кога ќе се нервирате за некоја одлука во животот, нека ви текне на Педро и ќе ви помине :)
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
But but we have Sergi Roberto...
Не бе, не ми се верува до толку да се неписмени овие одговорниве за трансфери. Продадоа све живо, а знаат дека нема никој да купат. Па остави ги бе најдобрите до Јануари, па после нека кршат глава. Аматери!
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.120
Поени од реакции
8.909
Колку пати ќе го стават Матје на бек и Маскерано во средина за да видат дека така не бива.

Мораше да го задржат Денис Суарез, не сум сигурен само дали можеше да игра до јануари
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.859
Поени од реакции
34.894
Халилович продаден ли е, или на позајмица е?

Можда испогрешија со позајмиците , али тешко дека некој очекуваше пола тим да се повреди. Енрике со 2 раце би го прифатил Халилович сега во прв тим.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Халилович продаден ли е, или на позајмица е?

Можда испогрешија со позајмиците , али тешко дека некој очекуваше пола тим да се повреди. Енрике со 2 раце би го прифатил Халилович сега во прв тим.
Позајмица на една година. И ај не зезајте Халиловиќ требаше да игра со мртвилана у Барса Б, кој од кој подрво е, гол не можат да дадат кутрите. Суарез ако се вратеше ќе дремеше на клупа, овака барем игра колку толку.
Шо вика Дел Бој, кој очекуваше дека оволку многу повреди ќе ги заредат у месец и нешо откако е почната сезонава.
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.120
Поени од реакции
8.909
Очигледно не ја знаете поговорката hope for the best, prepare for the worst.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom