Фан Клуб: Барселона

Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Реално Матје беше подобар од Пике :) Колку само топки исфрли, особено во прво полувреме :bravobe:
 
Член од
10 март 2014
Мислења
1.018
Поени од реакции
1.276
Матје воздушна одбрана батето од Спорт Клуб најслаба карика најслаба карика ко да го слушна Матје.
 
B

Beck's

Гостин
Ne pamtam koga sme dale takov gol ko toj na Mathieu. Poubav mi bese od toj na Suarez, onaka jako so glava krvnicki.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
 

Lu5

Som la gent Blaugrana!
Член од
30 ноември 2011
Мислења
4.214
Поени од реакции
7.272
Браво повеќе од добар, се шо можеше спаси и повеќе од тоа. Она од Бензема како го фати алал му вера. :cuc:

Дани океј. Кај него никогаш не недостасува желба, ама мислам дека толку е од него, цела сезона на мускули ја игра и нема сигурно одиграно како шо треба.

Пике и Матје (y) Со вакви сигурно стопери големи работи се постигнуваат, само да ја задржат формата.

Алба класик, моторче во газот и шибај. Побрз од Бејл е маме му ебем :D

Маске една од полошите утакмици ја одигра, не беше многу сигурен во пренесување на топката, ама во дефанзива никако нема збор.

Иниеста и Ракитиќ ужас. Посебно Иниеста.

Тројцата напред подпросечно. Ова е таа реализација за која зборувам и за која го пцуев Суарез пред некое време, сега за Нејмар важи. НЕ СМЕЕ на вакви утакмици вакви зицери да се промашуваат бе.

Лучо без глупи потези денес. Најјаката 11ка (барем на хартија), и после со одлични и конкретни замени ја зацврсти средината.

А ја вака и утре на колоквиум да се распишам не ќе е лошо. :ban:
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Ne pamtam koga sme dale takov gol ko toj na Mathieu. Poubav mi bese od toj na Suarez, onaka jako so glava krvnicki.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
Од Ел Класикото во Мадрид 2-6, голот на капетанот Пујол.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.962
Поени од реакции
35.541
Една негативна работа шо треба да се спомне. Шо кој кур ми е на туристите на трибините бе? Против факинг Леванте има повеќе галама и атмосфера. Една химна што испејаа на почетокот , и тотална гробница стана , театар.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Една негативна работа шо треба да се спомне. Шо кој кур ми е на туристите на трибините бе? Против факинг Леванте има повеќе галама и атмосфера. Една химна што испејаа на почетокот , и тотална гробница стана , театар.
Општо(не земајќи во предвит шо имаме најслаба атмосфера на сите натпревари), ова беше убедливо најмртвото ел класико во навивање. Против реал штом нема галама со кого? :toe:
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.962
Поени од реакции
35.541
Општо(не земајќи во предвит шо имаме најслаба атмосфера на сите натпревари), ова беше убедливо најмртвото ел класико во навивање. Против реал штом нема галама со кого? :toe:
Да да , значи тотално аут беше , на гробишта има подобра атмосфера. Јасно ми е дека никојпат немало некоја посебна галама али ова денес беше мртвило особено во првото полувреме. Како играта на теренот да се отсликуваше на трибините. Барса и Реал се нај искомерцијализирани клубови , и најмногу туристи одат да се перчат на стадионите и затоа е гробница. Тие 200-300 луѓе што скокаат позади голот се безгласна буква на толкав стадион.
 
B

Beck's

Гостин
Abe sto se cudete, 10000 sigurno kinezi bile koi dosle da go gleat mesi i kiki odblisku

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
 

Lu5

Som la gent Blaugrana!
Член од
30 ноември 2011
Мислења
4.214
Поени од реакции
7.272
Треба почесто на долги топки да играме како оваа на Дани денес, иако не ни е стил Суарез ги обожава.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Меси десен бек играше денес во прво полувреме. Може таму да се проба место Алвес :D
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
Секоја победа над Реал ми е мила, ја разубавува сезоната. :)
Инаку, какво голманиште имаме, капа долу за него!
Коментаторот на спорт клуб го урочи Матје во позитивна смисла, најслабата карика изигра одличен натпревар.
Нејмар последните натпревари повеќе се грижи за фризурата отколку за давање голови, промашува и тоа што не може да се промаши.
Каква среќа имавме во 1 полувреме, играа катастрофалнмо последните 20 минути. Толку лошо изигра и Реал во последните 20 минути,
за чудо не тргна Барса по одлучувачки гол, нешто што одамна го немам видено.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom