Фан Клуб: Барселона

B

Beck's

Гостин
Suarez zasluzi gol vecerva. Koga veke mu ja zede od noga topkata za rekordot trebase ropakot Enrike da go ostavi Suarez na igra za da ja pronajde mrezata na vecerasniot natprevar.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.937
Поени од реакции
35.330
Валенсија баш во погоден момент паѓа со формата. Ако играме како вчера ќе бидат лесни 3 бода.
 

Lu5

Som la gent Blaugrana!
Член од
30 ноември 2011
Мислења
4.214
Поени од реакции
7.272
In the USA we name hurricanes by name, if they ever name one Lionel Messi, you better evacuate.
-Ray Hudson.

Толку од мене, се е кажано за Неговото височество.

Само да се потсетиме и на легендата, кој играше голема улога во неговата кариера.

Congratulations my friend, you deserve it... Being part of this story is very rewarding and seeing you today is a great pride, you conquered us all with your humility and talent!!! Congratulations Leo, family and Barcelona, you're awesome!!!
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
Честитки за Меси, собори уште еден рекорд во низата. Нека продолжи да соборува рекорди,
па да не израдува и со уште понекоја титула на Барса. Сега после рекордот може нема да чувствува толкав
притисок, па ќе заигра уште подобро.
 
Член од
7 септември 2010
Мислења
1.166
Поени од реакции
1.262
Покрај тоа што стана најдобар стрелец на сите времиња во Ла Лига,на Меси му фалат уште 7 асистенции за да стане најдобар асистент на сите времиња во лигата.Момнтално има 101 асистенција шест помалку од водечкиот Фиго
(y)
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958


Од каде ви информацијата дека Меси е најдобар стрелец во историјата на Примера? :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom