Фан Клуб: Барселона

Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.281
Две мои размислувања околу Меси.
Прво мислам дека е фора да се скрене целиот тој медиумски притисок околу даноците и она пишување на медиумите дека секоја сезона мора да е најдобар.
Второто ми е дека е џокер на Лапорта во обид да дојде пак на чело на Барса. Лапорта нема резултати во политиката иако премногу очекуваше на тоа поле и не е толку ценет како што е ценет и има резултат и рејтинг кај фановите. Се знае дека ликот кој не може да го седне Меси на маса кај фановите губи, додека ликот кој може да влијае на него добива.
Да не заборавиме дека Меси и Нејмар се единствените сигурни играчи од проектот Барса 2020.
Многу лесно ми се откажувате од него. Барем јас замена за него не гледам во моментов.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.937
Поени од реакции
35.330
Стотици милиони евра се изливале од џебот на Меси по адвокати , и затоа било негово можно заминување од Шпанија. Стотици милиони евра по адвокати. :pos::pos::pos::pos::pos:

Овој Филе начисто е отиден. :pos:
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.281
Стотици милиони евра се изливале од џебот на Меси по адвокати , и затоа било негово можно заминување од Шпанија. Стотици милиони евра по адвокати. :pos::pos::pos::pos::pos:

Овој Филе начисто е отиден. :pos:
Филе ко да му е сметководител. :icon_mrgr:
 
Член од
20 април 2009
Мислења
991
Поени од реакции
944
Текстот за Меси, Филе го започна во стилот ПИСКОТНИЦИ СЕ СЛУШААТ ОД ГАЛИЧНИК ДО РЕКА...Живи патетики од новинар е човекот, иако има респект од мене дека е во тек со сите настани и случувања, едноставно претерува.... :facepalm:
 

Lu5

Som la gent Blaugrana!
Член од
30 ноември 2011
Мислења
4.214
Поени од реакции
7.272
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.651
Поени од реакции
9.229
Некој поупатен ако може да кажи што е целава фама околу Меси? Сериозно може да ве напушти или не
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Напумпана е целава работа поради една изјава. Не ја гледам разликата од претходните и оваа. Али еве, мора да се пишува...

Има изјавено тој многупати дека нема да го напушти клубот доколку клубот не реши да го продаде. Челниците се невидени говеда, али не се до толку малоумни да помислат на таква опција. А и како што спомна некој погоре ако Лапорта реши да се кандидира за претседател (што е многу веројатно), тогаш очекувајте Меси да замине како слободен играч на 37 години.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.109
Поени од реакции
20.945
Која и да е управа, ако се согласи да го продаде Меси, си потпишува самоубиство и наредните избори ќе ги загуби во стилот на македонската опозиција.
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.281
А што мислите за ова?
Чави да биде некогаш (во не толку далечна иднина) тренер на Барса?
http://tocka.com.mk/2/143192/legendata-na-barsa-ke-go-nasledi-luis-enrike-cavi-i-laporta-imaat-golem-plan
Ништо чудно. До сега има дадено неколку изјави дека се гледа како тренер на Барса. Реално он ја познава душата на клубот и он е идеален лик за таа позиција. Ако памтиш имаше инфо дека кога Роура го водеше тимот барал совети од Чави, посебно за оној натпревар против Милан во ЛШ кој го добивме дома 4:0.
Мене ми беше желба Пујол да го видам како тренер но за жал он не се гледа на тоа место.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Море Примера освоивме ради неговите голови, Ибра кога не знаеше да погоди...арен беше тогаш.
П.С. За муабетов за Меси од претходно...абе за овакви ко вас треба Бендтнер да ви е главна ѕвезда у тимот шо навивате, втора ѕвезда да е Бонера, а Серхи Роберто капитен.
 
Последно уредено:
P

pepito*

Гостин

Вчера за прв пат во сезонава на тренинг му беа на располагање на Енрике сите 23 играчи што се дел од првиот тим. Ова е добар момент пред три тешки утакмици - Севиља, ПСЖ, Валенсија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom