Фан Клуб: Барселона

Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.281
Пукна скандалот, е сега ќе биде весело.


Catalan Esport3 will "expose the truth regarding the Vermaelen case"(why he hasn't played yet)

Medical staff recommended that Vermaelen should undergo surgery before signing, but sports director Zubizarreta decided against it.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.505
Поени од реакции
62.324
Суарез ке игра на пријателскава или е во Барселона?
 

Lu5

Som la gent Blaugrana!
Член од
30 ноември 2011
Мислења
4.214
Поени од реакции
7.272
Suarez: "Rekao sam Neymaru i Leu da ću se truditi odvlačiti defanzivce, kako bi njih dvojica imali više prostora na poziciji centarfora. To sam isto radio i u Liverpoolu."

"Od mog dolaska u Barcelonu u najboljim sam odnosima sa Mascheranom, Messijem i Iniestom."

Меси на Халиловиќ му го дал дресот сношти. (y)
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.582
Поени од реакции
13.217
Браво за Суарез. Секој шпиц сонува да биде играч што ги одвлекува дефанзивците додека другите даваат голови.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ob1
Член од
20 јули 2011
Мислења
576
Поени од реакции
203
Нека си оди, со неговото его и себичење да ги помине сите рекроди ми се сере. Фала и го ценам тоа што направи за Барселона, ама овие 2-3 год ја претера
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.120
Поени од реакции
8.909
Be Afraid Sevilla

Official: Barcelona midfielder Sergi Roberto, who had a thigh muscle injury, has been given the medical green light #fcblive
 
Член од
20 април 2009
Мислења
991
Поени од реакции
944
Можеби и размислува за заминување...Нешто што за нас би изгледало како крај на светот...(n)
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.109
Поени од реакции
20.948
Не е веќе тој стариот, како што спомна некој од промашениот пенал против Челзи 2012та како да почна да паѓа Меси.
Сепак е сеуште многу битна алка во тимот, може и најбитна.
 
Член од
20 април 2009
Мислења
991
Поени од реакции
944
Многу новинарско помпање има во оваа приказна..по не знам кој пат..А ако замине и тоа не би ме зачудило..Многу играчи ни заминале преку ноќ..Ривалдо, Роналдо, Роналдињо, Ето...Одамна се знае дека тој е главен во клубот..е сега колку добро делува за клубот таа негова улога треба допрва да се види...Ако замине можам да го замислам во дресот на Баерн. Челзи или Јунајтед...Мислам дека тие можат да си го дозволат тоа..Факт е дека нешто не е задоволен, дали од Лучо, дали од управата, дали од играчите. Но факт е дека 2 години чекаме да блесне како некогаш, а се што гледаме се само искри..Столб е на тимот, главна ѕвезда, но многу пати сме рушеле во темелите, па повторно градевме уметнички дела...Моја желба е никогаш да не замине од Барса, и да биде запамтен само како наш играч, но одамна се разочарав во модерниот фудбал кога дознав дека играчи како Пујол, Чави, Џерард, Тоти, Дел Пиеро повеќе не постојат....
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Малце извртени се и некој зборови. Си кажа човекот дека што е до него он би останал до крај на кариерата во Барса, но нели, не зависи само и само од него, како што спомна, работите брзо се менуваат во фудбалот и неможеш со сигурност да знаеш што те чека утре. Многу фактори си играат улога.

Според мене, ако Меси замине тоа ќе биде само заради управата. Ако ви текнува лани или преклани беше, не ми текнува убаво, Меси влезе во отворен конфликт со еден од директорите на Клубот, но сето тоа брзо се "смири", за во јавноста нели да не се крева голема помпа.

Ако се деси некако Лапорта повторно да застане на чело на клубот, Меси ќе остане до крај на Кампот. За тоа глава ставам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom