Фан Клуб: Барселона

Lu5

Som la gent Blaugrana!
Член од
30 ноември 2011
Мислења
4.214
Поени од реакции
7.272
Има една група на фб "Патување во Барселона во живо на Камп Ноу" , има некој одено преку нив? За со ПСЖ во декември има ангажмани повратна Скопје - Барселона - Скопје , 3 вечери сместување и плус карта за натпреварот за првиот прстен , близу корнерот но од повисоко за 360 евра. Ако има заинтересирани од фан клубот може да направиме екскурзија , само колку се веродостојни овие на фб. Го прашав тој дали се туристичка агенција , и ми дадоа само број да се јавам.

Има и за со Севилја за 250 евра , но на третиот прстен.
Да имам јас 360 евра со автостоп одам и 2 месеци утакмици ќе гледам таму бе. :D


 
Последно уредено:

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.937
Поени од реакции
35.330
Да имам јас 360 евра со автостоп одам и 2 месеци утакмици ќе гледам таму бе. :D
10 луѓе прашав и сите ми дадоа сличен одговор. :) Немам друштво иначе уште утре се пријавувам.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Guardiola has decided that he will not return to Barcelona as coach. If he rejoins the club one day, it won't be as coach. [md]

Ако оваа е вистина тогаш овој стварно се плаши дека нема да го повтори тој успех што го направи, па сака да биде запаметен само по тоа.

Добро ако не сака како тренер, нека му понудат место тој бркот да се грижи за Камп Ноу.
 
Член од
7 септември 2010
Мислења
1.166
Поени од реакции
1.262
Luis Suarez is the first Golden Boot winner since 2002 (Mario Jardel) to not be among the nominees for the Ballon d'Or (n):eek:(n):eek:(n):eek::гомце:
 
Член од
20 април 2009
Мислења
991
Поени од реакции
944
Guardiola has decided that he will not return to Barcelona as coach. If he rejoins the club one day, it won't be as coach. [md]

Ако оваа е вистина тогаш овој стварно се плаши дека нема да го повтори тој успех што го направи, па сака да биде запаметен само по тоа.

Добро ако не сака како тренер, нека му понудат место тој бркот да се грижи за Камп Ноу.
Нормално..ако се врати еден ден нема да ги има Ето, Анри, Јаја Туре, Абидал, Пујол, Алвес во најдобрите години, Чави и Иниеста во најдобрите, Меси во најдобрите години..Тоа се случува само еднаш..Видете го тимот денес, и тој од 2009 сезоната, посебно одбраната и начинот на кој играше средината..и размислете кои ни се шансите сезонава.. иако да, се согласувам дека Пеп се плаши и сака да биде запаметен по тие години, што за мене како фан не е баш убаво
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Sergi Roberto, Samper or Munir could be included in a deal with Sevilla to bring back Denis Suarez in 2015, despite loan until 2016. [md]
 

Lu5

Som la gent Blaugrana!
Член од
30 ноември 2011
Мислења
4.214
Поени од реакции
7.272
Вечер финале Куп Каталонија. Суарез би требало да игра.
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.172
Поени од реакции
1.037
Алооооооооооооо, има ли некој ???????? Ако не сте запознаени Барса игра за пола час со Espanyol ....

Masip, Alba, Adriano, Piqué, Bartra, Sergi Roberto, Sergi Samper, Rafinha, Pedro, Munir y Luis Suárez
 

Kajgana Shop

На врв Bottom