Фан Клуб: Барселона

Член од
27 септември 2009
Мислења
2.172
Поени од реакции
1.037
Тер Штеген
Дани Пиќе Матје Адриано
Иван
Чави Иниеста
Мунир Меси Неј​
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.281
Sergi Roberto has penned a new deal with Barcelona until 2019 with a €30m release clause. A tad average player.

Да потпишеш 5 годишен договор со најтапа фудбалер кој не може да понуди ништо за мене како фан на Барса е навреда.
 
Последно уредено:
Член од
7 септември 2010
Мислења
1.166
Поени од реакции
1.262
Me interesira dali nekoj drug osven mene vo fan klubov,pa i posiroko :) gleda nekoj potencijal vo S.Roberto?
Ne e nesto posebno deckoto ama moze da go bide,pred 10 godini da mi recese nekoj deka Iniesta ke bide eden od najdobrite igraci vo svetot ke se zamalev od smeenje,pa ete stana.Ke vidime,vremeto ke pokaze;)
 

Lu5

Som la gent Blaugrana!
Член од
30 ноември 2011
Мислења
4.214
Поени од реакции
7.272
Me interesira dali nekoj drug osven mene vo fan klubov,pa i posiroko :) gleda nekoj potencijal vo S.Roberto?
Ne e nesto posebno deckoto ama moze da go bide,pred 10 godini da mi recese nekoj deka Iniesta ke bide eden od najdobrite igraci vo svetot ke se zamalev od smeenje,pa ete stana.Ke vidime,vremeto ke pokaze;)
Ќе не спрегнат, ама и јас мислам така. И Монтоја не е толку очаен колку што го пишуваме.

pls dont take away my life
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Фактот што неможев да го смислам Бускетс на почетокот на неговата кариера во првиот тим ми дава надеж дека ќе биде нешто од Роберто.
 
P

pepito*

Гостин
За Бускец многу малку бевме овде кога го браневме, Педро отсекогаш не го сакам, а истото важи за Роберто. За Монтоја не велам лош збор, мислам дека ќе биде топ играч.
 

Блаугранец!

mes que un club!
Член од
28 август 2009
Мислења
785
Поени од реакции
176
На крајов од полусезонава ќе има многу за дискутирање за нашите млади таленти изгледа, со оглед на тоа што Лучо им дава минутажа па прилично голема во овој дел од сезонава :)
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.281
Barcelona line-up (official): TerStegen - Alves Bartra Pique Adriano - Xavi Samper SergiRoberto - Munir Messi Neymar
Bench Barcelona: Bravo, Douglas, Mathieu, Rakitic, Iniesta, Rafinha, Sandro


Ете го Тер Штеген. :)
 

Блаугранец!

mes que un club!
Член од
28 август 2009
Мислења
785
Поени од реакции
176
Само да не ни се одбие од глава со младиве таленти, ипак е Лига Шампиони, немаат искуство никакво во ова натпреварување. Многу храбар потег на Лучо, но ај да не кењам многу ќе избаксузирам..
 
P

pepito*

Гостин
Сампер е играчиште, досаден станав знам што го викам ова. Сепак Апоел се лесен залак за нас, очекувам голема победа во секој случај.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Овој состав треба против Еибар, Хетафе, Кордоба на Кампот да се тера не на ЛШ утакмица ама ај, факт е дека Лучо ќе ги форсира.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom