Фан Клуб: Барселона

P

pepito*

Гостин
Пако Хемез и Ернесто Валверде се тренеришта, мислам дека одлично ќе ни дојдат.
 
R

Rigel Kent

Гостин
Уште не ми е јасно од каде го ископаа Тата Мартино , стварно треба да си "талент" да донесеш некој како Тата.
 
R

Rigel Kent

Гостин
Теориите на Филе се колку што има звезди на небото .
Меси, кој одлучи за многу трофеи и титули до сега, може само да сонува за заработка колку што Нејмар ја има без да освои ниту еден трофеј, кој не одлучи во ниту еден натпревар за трофеј годинава, а ниту се покажа како незаменлив во екипата.
Филе :facepalm:
Со голот на Нејмар на Ноу Камп , Барса се спаси од пораз на гостувањето кај Атлетико во Супер Куп на Шпанија . Тој гол беше пресуден за титулата.
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Bolen covek.Sega i ekonomist postana,pa uste znae deka i 100 milioni zarabotuval Neymar.:pos::pos:
Slusam sega Neymarinho Junior ke mu pisuvalo na dres,za da pravat poveke pari.:pipi:
 
P

pepito*

Гостин
https://www.youtube.com/watch?v=rfLESXBlNQc
Во Барса Б ја имаме идеалната замена на Иниеста, обожавам да го гледам детево. :drk:
В година не мора да го промовираат во прв тим може исто како Бускетс, Кркич, Педро Дос Сантос во првите сезони, само да го повикуваат на утакмиците.
 
Член од
9 март 2009
Мислења
999
Поени од реакции
392
Се додека не се смени оваа управа,кој и да донесеме како тренер ќе го гледаме истото сценарио.. прво и најважно е да се смени управата,па дури после тоа да се мисли на нов тренер и на трансфери ако ја укинат забраната од Фифа.
 
R

Rigel Kent

Гостин
Денис Суарез во прв тим , исто и Делофеу и Рафиња , а единствено треба да се купи централен одбранбен играч кој поради забраната нема да бидат во можност да го купат.

Доколку се тргне забраната тогаш јас сум оптимист наредната сезона со Тер Штеген набројаните фудбалери , а се надевам Клоп и Ројс би биле премија.
 
B

Beck's

Гостин
Ројс ми е омилениот ама за жал нема кај да игра пошо се потрошивме веќе на таа позиција со Нејмар, евентуално он да ја превземе улогата на лажна 9ка а позади него Цеск-Иниеста тандемот топ би било.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.957
Поени од реакции
35.509
Филе е ненормален , јасно е како ден. Нејмар заработувал 100 милиони годишно. :pos:
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.113
Поени од реакции
20.956
R

Rigel Kent

Гостин
Моментот кога ќе сфатиш дека Елче има подобар голман од нас во моментов . (n)
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.113
Поени од реакции
20.956
Моментот кога ќе сфатиш дека Елче има подобар голман од нас во моментов . (n)
Го урочи човекот, не ми се верува :D

П.С.
Моментот кога ќе сфатиш дека сите 19 екипи имаат подобар голман од нас во моментов ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom