Фан Клуб: Барселона

Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.281
Сами сме криви за играчите. Тито со недоволното негово внимание го натера Деулофеу да си отиде во Евертон. Тата го стопи Тељо. А двајцата се големи надежи и квалитети. Првиот има одличен дриблинг и ми се допаѓа таа негова дрскост сам да заврши акција, а вториот го обожавам истото поради тоа што сам завршува акција, има брзина и е еден од ретките кои знаат да шутнат од далеку.
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.046
Поени од реакции
6.655
Ибра и Санчез не можеш да ги споредиш, требаше и мораше да се изнајде решение Ибра да остане, силен јак центарфор кој му е потребен на овој тим, но Ибра има проблем со карактерот за жал :( иначе Ибра дојде како изграден силен играч веќе шампион со Јуве и Интер,Санчез после Барса прашање е кој ќе го земи и дали ќе игра воопшто во голем клуб.
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.600
Поени од реакции
10.249
чави и иниеста беа само надпросечни везни играчи пред да дојди пеп.. квалитетите не им идеа до израз. беа во сенка на деко и роналдињо.. истото важи и за цеск, нејмар и санчез.. да одат во некоја англиска екипа на пример ливерпул или арсенал сигурен сум дека би станеле топ 10 играчи
 
Член од
11 јули 2011
Мислења
1.725
Поени од реакции
1.996
Памтиш едно време дека добиваше и награди(први три места) за најдобар состав. Фантази ли игравме или нешто многу слично на фантази. Убаци го и тоа у кратка биографија коа ќе аплицираш. :D
Тоа го чувам за крај, со тој детал Тото ќе го замени Тата на клупата на Барса :cool:
Плус кога ќе ги додадам нашите настапи за тимот на Макроа во Маџари на турнир... Моментално сум во пол позиција за клупата на Барса, кога ќе биде официјализиран договорот сите ќе биде благовремено известени... Сите што ќе ставите потпис на мојава кандидатура ќе добиете организиран превоз и бесплатна карта на првиот натпревар. :love:
 
B

Beck's

Гостин
Тоа го чувам за крај, со тој детал Тото ќе го замени Тата на клупата на Барса :cool:
Плус кога ќе ги додадам нашите настапи за тимот на Макроа во Маџари на турнир... Моментално сум во пол позиција за клупата на Барса, кога ќе биде официјализиран договорот сите ќе биде благовремено известени... Сите што ќе ставите потпис на мојава кандидатура ќе добиете организиран превоз и бесплатна карта на првиот натпревар. :love:
Шо бе, ако не ме ставаш место Бартомеу нишо не си напраил:cool:
 
Член од
11 јули 2011
Мислења
1.725
Поени од реакции
1.996
Шо бе, ако не ме ставаш место Бартомеу нишо не си напраил:cool:
Мора да пишеш прво што превари имаш направено до сега, доколку добро се покажеш ќе влезеш во потесниот избор :D
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Ја само едно се надевам, Алексис да побара трансфер и да иде во некој друг клуб, Јуве пример, па да стане најдобар стрелец во Италија, да ни покаже се што може овој момак кога не е приморан цело време да му подава некому друг, каде ќе му биде дозволено да шутне а не по секоја цена да бара некој друг, па и ние туека да сфатиме какви се играчи имаме во тимот ама за жал нивните квалитети не можеме да ги гледаме од различни егоистични причини. Цела втора полусезона на клупа си седи играч од негов калибар, да ти се посерам во менаџментот глуп да ти се посерам
Тука најмалку би го окривил Меси за перформансите на Санчез и Педро кога Меси е во игра. Точно е дека Санчез и Педро играа далеку подобро подрско кога Меси беше аут, тоа го пишав и вчера, али тука кривицата би ја барал токму во нив или во тренерот.

Сигурно Меси не им вика " подавајте ми само мене или ќе ви е’ам мамата", туку тоа или го бара тренерот од нив или самите они имаат некоја психичка бариера (ова највеќе се однесува на Санчез) кога Меси е со нив на терен па од недоволна самодоверба гледаат него да му ја препуштат одговорноста, или двете работи.

Еве пример види го Тељо, максимално дрзок без разлика дали игра Меси или не. Ако види дека има и најмала шанса да ја заврши акцијата тоа го прави без разлика дали Меси е во срцето на шеснаестерецот или не, али ипак за тоа треба мадиња а не како пичици сите, дај му ја само на Меси и чекај се од него...

Санчез е одличен играч али за мене бар е играч со мањак мадиња и психички слаб во случај кога на терен има играч околу кој се врти се.
Како што може тоа да го прави Тељо... може и он, тука Меси е најмалку крив, бар јас тоа така го гледам, односно кривицата е најмногу кај него и тренерот.
 
Член од
17 март 2014
Мислења
670
Поени од реакции
917
Уште еден поздрав од Филе
Igor Filevski Prvo kje se promenat dogovorite posle Svetskoto. Verojatno i kje se odluci da se smeni trenerot. A potoa i konceptot megju niv dvajcata. No se sto kje se slucuva kje se slucuva vo avgust, po pagjanjeto na odlukata na UEFA za zabrana za transferi, koja se ocekuva da se sluci na pocetokot na avgust kako finalizirano i simnata ZASEKOGAS od sneven red.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Мора да пишеш прво што превари имаш направено до сега, доколку добро се покажеш ќе влезеш во потесниот избор :D
Јас крадев цреши од комшијата...
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.120
Поени од реакции
8.909
Ни треба тренер па и претседател со визија.

Кога дојде Пеп после распадот на Рајкард направи еден куп промени. Напуди фудбалери што беа до тогаш легенди во клубот. Донесе некои негови деца на кои поради тоа што тој безрезервно им веруваше станаа врвни фудбалери. Само идиоти што површно гледаат фудбал зборат дека тој наследил готов тим а половина од фудбалерите што беа во стартната 11 на Барса беа таму само заради Пеп. Исто така револуцијата што ја направи во Барса се пренесе и репрезентацијата, мислам дека Шпанците го знаат и го ценат тоа ептен многу затоа што од нација што секогаш имаше резултати под очекувањата станаа најсилната национална селекција во 21век.

Е сега кога човекот се потроши и си отиде, нашите лидери решија да го остават тимот на авто пилот како и што викаа најголемиот дел од хејтерите дека овој тим можел да игра и без тренер. Имаше 5 прилики да се донесе тренер што го заслужува тим како Барса. Му дадовме веднаш шанса на Тито и кога на човекот му се случи таа несреќа оставивме да не води Мамли и уништивме се, дозволивме да играме без веза и играчите да ни паднат ментално и физички.

И после сите срања дел од фановите тука, па и во цел свет го критикуваат Меси (за мене најдобриот фудбалер на сите времиња). Најголемо зло ќе биде ако човекот си замине од Барса заради политичари зошто во Барса претседателот е тоа политичар одбран на непосредни избори.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.955
Поени од реакции
35.488
Ни треба тренер па и претседател со визија.

Кога дојде Пеп после распадот на Рајкард направи еден куп промени. Напуди фудбалери што беа до тогаш легенди во клубот. Донесе некои негови деца на кои поради тоа што тој безрезервно им веруваше станаа врвни фудбалери. Само идиоти што површно гледаат фудбал зборат дека тој наследил готов тим а половина од фудбалерите што беа во стартната 11 на Барса беа таму само заради Пеп. Исто така револуцијата што ја направи во Барса се пренесе и репрезентацијата, мислам дека Шпанците го знаат и го ценат тоа ептен многу затоа што од нација што секогаш имаше резултати под очекувањата станаа најсилната национална селекција во 21век.

Е сега кога човекот се потроши и си отиде, нашите лидери решија да го остават тимот на авто пилот како и што викаа најголемиот дел од хејтерите дека овој тим можел да игра и без тренер. Имаше 5 прилики да се донесе тренер што го заслужува тим како Барса. Му дадовме веднаш шанса на Тито и кога на човекот му се случи таа несреќа оставивме да не води Мамли и уништивме се, дозволивме да играме без веза и играчите да ни паднат ментално и физички.

И после сите срања дел од фановите тука, па и во цел свет го критикуваат Меси (за мене најдобриот фудбалер на сите времиња). Најголемо зло ќе биде ако човекот си замине од Барса заради политичари зошто во Барса претседателот е тоа политичар одбран на непосредни избори.
:cuc: ОВА.

Кога Пеп дојде на кормилото на Барса сеуште беше недокажан тренер , али имаше муда до колена. Прво што направи е го продаде Роналдињо , најдобриот играч на тимот во тој момент , му даде улога на водич на Меси и врз него ја уигра цела екипа. Уште се сеќавам на белите знамиња на втората утакмица на Пеп против Спортинг во групата во ЛШ која ја добивме 2-1 , и уште се сеќавам дека пред тоа завршивме 4то место во ЛаЛига и моравме да играме квалификации за ЛШ со Висла Краков. Да да , игравме квалификации за ЛШ , а 9 месеци подоцна бевме шампиони на Европа и ја крунисавме годината со 6 титули.

Ваков човек и треба на Барса , гладен за успех и мотиватор. Се надевам ќе падне забраната за трансфери , али моментално човек со авторитет на клупата е тоа што најмногу ни е потребно.
 
Член од
7 септември 2010
Мислења
1.166
Поени од реакции
1.262
Мундо депортиво ги најавува овие тренереи како потенцијални наследници на Тата:
Frank De Boer (Ajax), Luis Enrique (Celta), Ernesto Valverde (Bilbao) i Paco Jemez (Rayo).

Според мене било кој од овие да дојде нема ништо значајно да промени во тимот(можда малку надеж имам во првиот)
BTW. Има некој оптимист на форумов,што мисли дека ке го освоиме домашното првенство сезонава?o_Oo_Oo_O
 

Kajgana Shop

На врв Bottom