Фан Клуб : Баерн Минхен

  • Креатор на темата 'Никола'
  • Време на започнување

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Знаел босов у ЛШ викаат...

Почнавме топ али после глупион пенал онака од мртви ги вративме и не извади од баланс...Одбраната беше очајна у прво, го гледаа Алексис кај пеналот ко за нас да игра.

У второ скроз друг муабет. Многу похрабро, по дрско...Тиаго МОТМ!! Светска класа е во моментов комотно може да се каже!!! Конечно онака, али вредеше чекањето. Он денеска ја поведе екипата до победа, страшен беше.

Коста ОЧАЕН. НИШТО не изигра освен шутот на крај.

Останатите беа на високо ниво сите до еден освен Хумелс на моменти со мали испади и Алонсо али ај он старец е.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.620
Поени од реакции
14.357
Санчез претпоставувам дека дефинитивно не продолжува договор, време е да се купи ја мислам!!!
 
Член од
22 август 2009
Мислења
2.387
Поени од реакции
1.036
Признавам реков ќе биде тешко со оглед на формата во БЛ али реков ако влезат со друга мотивација може да тепаме.

ЛАМ човече каква утакмица гази човекот незнам што му текна да се пензионира, можеше да остане барем и следната година таман да купевме некој млад десен бек и да ротираше со него за следната година таман Лам ќе ги играше натпревариве во ЛШ а ќе одмараше почесто во БЛ.
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Санчез претпоставувам дека дефинитивно не продолжува договор, време е да се купи ја мислам!!!
И ја тоа се прашувам дали после утакмицава ја средивме и таа работа со еден удар....доста муабет напраија со Тиаго и Видал.

Многу сум разочаран од Даглас Коста, тотално изгубена самодоверба. Алаба изигра топ денес и сам ја држеше таа лева страна.

Да не се лажеме, против асални екипи имаме уште работа...
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Џабе да трошам зборови за Коста,овој играч не е за во Баерн.Крај,точка.

Браво за дедо Робен и дедо Лам,каков натпревар изиграа двајцата а-у!:pipi::cuc::bravobe:

Одличен натпревар и само поради пеналот паднаа во играта,откако се изнервираа,ама среќа Нојер се појави кога требаше.:pipi:

Тиагињо МОТМ:eek::cool:.Везе по теренот.
Видал животно,ги здроби во средина.:aplauz:Баш денес изјави дека против Арсенал ќе го изиграат најдобриот натпревар сезонава.
 
Член од
22 август 2009
Мислења
2.387
Поени од реакции
1.036
Видал е само за вакви натпревари у бл трба да почне да ги штеди алонсо и видал може да играат кимих и санчес почесто
И ја тоа се прашувам дали после утакмицава ја средивме и таа работа со еден удар....доста муабет напраија со Тиаго и Видал.

Многу сум разочаран од Даглас Коста, тотално изгубена самодоверба. Алаба изигра топ денес и сам ја држеше таа лева страна.

Да не се лажеме, против асални екипи имаме уште работа...
Санчез е топ само проблем е што веќе ќе пуни 29 год и е во најаката форма боље од ова неможе ако се земе за 25-30 може али над 40 мил и голема плата е премногу за 29 год
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Видал е само за вакви натпревари у бл трба да почне да ги штеди алонсо и видал може да играат кимих и санчес почесто


Санчез е топ само проблем е што веќе ќе пуни 29 год и е во најаката форма боље од ова неможе ако се земе за 25-30 може али над 40 мил и голема плата е премногу за 29 год
Да да, али као карактер ми се свиѓа..Иначе не вреди се слагам.

Ни треба свежа крв, млади играчи до кај 23 24 максимум за на долг рок. Ни треба играч со убиствен инстинк у напад да го помогне Лева, Милер. Гризман е идеално за мене, али оној Мбапе од Монако ми е исто фаворит, лудница мислам ќе биде.

Денес реално можевме страшно да ги згазиме со 8 9 гола ако беа малце по прецизни у напад.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
Никогаш не го потценувајте Карло Анчелоти во ЛШ.
Ќе се самоцитирам од темата за ЛШ, ова господа ви е Карло Анчелоти и навикнете си се на нерешени со Инглоштад пошо чоеков секогаш ги имал тие киксови во лига.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.944
Поени од реакции
25.213
IMG_20170216_012809.jpg
IMG_20170216_012812.jpg
IMG_20170216_013158.jpg
IMG_20170216_013122.jpg

Costa bese najslab. Drugite top site do eden iako imam.zabeleska samo pri odbranata na penalot na Neuer moraase da ja iscicstat topkata vednas. Vakvi greski ne smeat da se slucuvaat.

Asistencijata na Lewandowski za golot na Thiago :vozbud:

Jérôme Boateng is making good progress in his comeback from injury. The German 'Footballer of the Year 2016' took the next step in his rehabilitation programme on Monday morning as he took part in some warm-up exercises with the rest of the team. The centre-back then continued his individual training. Boateng has been out of action since having an operation on his chest muscle in December. Franck Ribéry was also toiling away as he nears his return.
Lahm ke bide suspendiran za revansot taman cist ke vleze za cetvrtfinaleto.
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Доминираат Херта..Аматерска реакција од Хумелс,а и од Нојер.

Која разлика натпреварот со Арсенал и овој..Има време,само 23 минути,ама никаква игра и без Левандовски.
 
Член од
22 август 2009
Мислења
2.387
Поени од реакции
1.036
Сме го земале Ryan Johansson(од Луксембург) 16 год играч од Мец.
Незнам што се деси со Vincent Thill исто од Мец и сонародник на првиов али викаат Thill дека е поталентиран , лани иако го баравме потпиша професионален дог со Мец али пак сме заинтересирани.

Сеа со Хенес ќе се удри на младинска школа повеќе ќе се носат млади играчи како што беа алаба и крос кој дојдоа на 16 односно 17 год. Герланд по се изглеа ќе ги превземе младинскиве школи а и се шпекулира некоја улога за швајни.Според кикер многу повеќе пари ќе се уложуваат у младинскиве школи.
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Сме го земале Ryan Johansson(од Луксембург) 16 год играч од Мец.
Незнам што се деси со Vincent Thill исто од Мец и сонародник на првиов али викаат Thill дека е поталентиран , лани иако го баравме потпиша професионален дог со Мец али пак сме заинтересирани.

Сеа со Хенес ќе се удри на младинска школа повеќе ќе се носат млади играчи како што беа алаба и крос кој дојдоа на 16 односно 17 год. Герланд по се изглеа ќе ги превземе младинскиве школи а и се шпекулира некоја улога за швајни.Според кикер многу повеќе пари ќе се уложуваат у младинскиве школи.
Toa e oдлично, тоа е битен дел од идентитетот на клубот.

Али моментално го иаме најдобриот млад играч у свет, го иаме Коман кој беше трет на истата листа во истиот избор, а овој едноставно не ги игра.

И читам као разочарале Санчез, Коман сезонава....како можеш да разочараш ако уопште не си добил шанса да играш??? Коман немаше среќа со повреди сезонава тоа додатно му ја отежна ситуацијата.

Ај ок сфаќам Ренато у нова земја, нова средина, стварно е млад....али кој му е планот на босот, цела година да го прилагодува??? Дечкото играше на факинг Европско онака од старт утакмици не као резерва. Со Бенфика стана шампион и стигна до четврт финале у ЛШ. Мислам дека искуство како за млад играч уопште не му фали, и со секоја утакмица играше се подобро и подобро за нас.

Па Алаба онака дебитираше за нас у ЛШ со 17 години.

Поентата ми е, ако Карло вака продужи, уопште нема да е компатибилен за нас као тренер со плановите кои ги има клубот и кои се скроз на место. Кој млад талент иначе ќе сака да дое кај нас више...
 
Член од
4 ноември 2013
Мислења
834
Поени од реакции
1.280
Што кој курац е ова , како лудаци играат.Нема везе што се овие слаби, како се ориентираат и поместуваат по теренот тоа е рај за очи.
Робен не му е денот , Милер и Видал газат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom