Фан Клуб : Баерн Минхен

  • Креатор на темата 'Никола'
  • Време на започнување

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Штета само што играме мизерно и многу тешко дека ќе му приредиме успешна и шампионска сезона...

Sent from my SM-J710F using Tapatalk
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Румениге и Хенес скоро па критички настроени за пензионирањето на Лам. Не им кажал дека ќе се пензионира,а и ја одби позицијата спортски директор.Од нигде никаде дојде пензионирањево.

Е сега ситуацијата во клубот е многу лоша,а лоша е поради дрвото на клупа.Убаво си велев дека не го бива човекот,ама ми се сиснавте и ај си поверував дека го бива.:notworthy: Ќе се радувам ако ме демантира,ама моментално играта е мизерија.

Второ,ако случајно го купат Коман,тоа ќе биде најголемиот промашај во 21-ви век.Детиштето е невиден сеоски играч,апсолутно нема памет и не знае што е тоа тимска игра.Да ја немаше брзината,немаше да "успее" олку.Коман рикверс во Јуве.

Чаби ќе се пензионира,Лам ќе се пензионира и одма две дупки во тимот.Ренато е доста млад,па се надевам дека ќе го биде,ама и тој е второразреден играч. Кимих за него ја има откриено Америка.Зборам за моментално,а како ќе биде во иднина,никој не знае.

Ако можат да добијат добра цифра за циркузантот Коста,комотно треба т.е мора да го продадат.Ако го бараат кинезите,тие ќе лупнат добра понуда на маса.

Значи човекот еве уште малце две сезони,а апсолутно ништо вау не покажа.Еден натпревар го шие на Меси,следните пет на ниво ала Тричковски. И тој направи кариера со брзината.Нешто подобар од Коман,ама ниеден не може да ги замени Робери.И овој е второкласен играч.

Коман + Коста = crossing во минус.Професионални фудбалери што немаат чуено за овој сегмент од играта.Дивјачки набацуваат и дивјачки промашуваат.Коста додуша не набацува,тој шутира.

Улрајх го имаме заборавено,ама и тој ќе си оди на крај на сезоната.Тоа значи и нов голман ќе треба да се зема.

Милер е дупе,а треба и уште еден напаѓач.

Сума сумарум,Баерн е во распад и во трула состојба.

И да не заборавам,еден убав муабет со Анчелоти и господински да си замине.Тоа ќе биде најдобра солуција за Баерн.

Нагелсман (y) .

За Видал нон стоп се шпекулира во Челзи,а реално човекот е играчиште,ама повредите се голем проблем.

Задржувањето на Робери е правилен потег за мене,бидејќи јас нив ги гледам како феноменални замени,полни со искуство и доста опасни,доколку би се користеле како што треба.
Вака цела екипа на нив чека,а не се креативни и убоити како што беа.

Шиткање на Коста и Коман и носење двајца нови лавови,а овие од позадина.

Нема што да се лутат за минутажата наредна сезона,при крај се и двајцата и нема да прават проблеми.А Коста почна да лае,а и Коман ќе почне кај и да е.

Алаба е очај невиден.

Тоа е тоа за и околу екипата.Се надевам ќе се поправат,зошто крајот на сезоната иде многу брзо.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489

:pos:

Шала настрана, играчиште.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.620
Поени од реакции
14.357
Не се станува капитен на ФК Баерн Минхен и германска репрезентација ако си always a quiet boy. Така да... тоа што нема скандали околу него, не значи дека и у соблекувална или на тренинг е повлечен.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Румениге и Хенес скоро па критички настроени за пензионирањето на Лам. Не им кажал дека ќе се пензионира,а и ја одби позицијата спортски директор.Од нигде никаде дојде пензионирањево.

Е сега ситуацијата во клубот е многу лоша,а лоша е поради дрвото на клупа.Убаво си велев дека не го бива човекот,ама ми се сиснавте и ај си поверував дека го бива.:notworthy: Ќе се радувам ако ме демантира,ама моментално играта е мизерија.

Второ,ако случајно го купат Коман,тоа ќе биде најголемиот промашај во 21-ви век.Детиштето е невиден сеоски играч,апсолутно нема памет и не знае што е тоа тимска игра.Да ја немаше брзината,немаше да "успее" олку.Коман рикверс во Јуве.

Чаби ќе се пензионира,Лам ќе се пензионира и одма две дупки во тимот.Ренато е доста млад,па се надевам дека ќе го биде,ама и тој е второразреден играч. Кимих за него ја има откриено Америка.Зборам за моментално,а како ќе биде во иднина,никој не знае.

Ако можат да добијат добра цифра за циркузантот Коста,комотно треба т.е мора да го продадат.Ако го бараат кинезите,тие ќе лупнат добра понуда на маса.

Значи човекот еве уште малце две сезони,а апсолутно ништо вау не покажа.Еден натпревар го шие на Меси,следните пет на ниво ала Тричковски. И тој направи кариера со брзината.Нешто подобар од Коман,ама ниеден не може да ги замени Робери.И овој е второкласен играч.

Коман + Коста = crossing во минус.Професионални фудбалери што немаат чуено за овој сегмент од играта.Дивјачки набацуваат и дивјачки промашуваат.Коста додуша не набацува,тој шутира.

Улрајх го имаме заборавено,ама и тој ќе си оди на крај на сезоната.Тоа значи и нов голман ќе треба да се зема.

Милер е дупе,а треба и уште еден напаѓач.

Сума сумарум,Баерн е во распад и во трула состојба.

И да не заборавам,еден убав муабет со Анчелоти и господински да си замине.Тоа ќе биде најдобра солуција за Баерн.

Нагелсман (y) .

За Видал нон стоп се шпекулира во Челзи,а реално човекот е играчиште,ама повредите се голем проблем.

Задржувањето на Робери е правилен потег за мене,бидејќи јас нив ги гледам како феноменални замени,полни со искуство и доста опасни,доколку би се користеле како што треба.
Вака цела екипа на нив чека,а не се креативни и убоити како што беа.

Шиткање на Коста и Коман и носење двајца нови лавови,а овие од позадина.

Нема што да се лутат за минутажата наредна сезона,при крај се и двајцата и нема да прават проблеми.А Коста почна да лае,а и Коман ќе почне кај и да е.

Алаба е очај невиден.

Тоа е тоа за и околу екипата.Се надевам ќе се поправат,зошто крајот на сезоната иде многу брзо.
Колку што се сеќавам Рибери пред две години изјави дека Де Брујне не е доволно добар за да го замени него и Робен што во моментов делува дека е грешка со оглед на игрите и перформансите на Де Брујне за Сити..мислам дека Баерн не требаше така да го испушти..замисли сега во средината да ги имавте Видал,Алкантра и Де Брујне...вака ќе треба да измислуваат играч што треба да го земат..не му треба само еден..тука се Лам како што спомнавте,Алонсо,двајца јаки офанзивци се потребни бидејќи формата на Милер нагло му падна а Робен и Рибери ќе бидат уште една година постари...

Јас мислам дека еден од Робен и Рибери треба да постапи како Лам или да биде продаден како Швајни(Иначе колку смешно делуваат презимињата Швајни=Свиња,Лам=Јагне..да ти ебам јазикот:pos::pos:) за да просперира Баерн ..мора да фукнат јака пара ова лето за освежување на тимот...нов десен бек,нов средњак,двајца нови офанзивни играчи по можност помлади (не Санчез од Арсенал)..со години се шпекулираше за Ројс од Дортмунд на крајот остана таму и шпекулациите стивнаа.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.148
Поени од реакции
21.197
Не се станува капитен на ФК Баерн Минхен и германска репрезентација ако си always a quiet boy. Така да... тоа што нема скандали околу него, не значи дека и у соблекувална или на тренинг е повлечен.
Edno vreme se somnevaa deka toj daval interni informacii na Bild i toa ne e nerealno. Bild eden los zbor za nego nema pisano, naprotiv. A Lahm si e pameten decko, baral direktno mesto vo upraven odbor a ne sportski direktor. Baern ne mu dal pa ne prifatil. Bravo za nego. Kako sto treba da ima golem remont na Baern ke treba i sveza krv vo upravata oti mi izgleda stariot Henes se vrati sto moze da se vidi po top transferite Süle i Rudy. Rummenige pored mene imase dobra vizija za Baern ama ne moze od Henes.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.037
Поени од реакции
106.833
Има огромна среќа тоа седото копиле на клупата на Баерн што лигата е мизерна, односно сите се МНОГУ послаби од Баерн па го има лукзуот да киксира и пак да си освои титула. Според мене еден од најпреценетите тренери на денешницата, 2321213121 години е тренер и има ако не се лажам 2 лигашки титули, или три, не сум 100% сигурен, форсира цело време исти играчи, ротација му е непознат поим. Со Реал имаше страшна серија од не знам ни ја колку победи, прво место на табела на почетокот на февруари и наеднаш доживеа крах пошо му умреа фудбалерите. Нека му запали свеќа на Рамос што даде гол у 94 минута иначе ќе доживееше тотален блам во Реал со еден од најскапите и најдобрите тимови на денешницата.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Има огромна среќа тоа седото копиле на клупата на Баерн што лигата е мизерна, односно сите се МНОГУ послаби од Баерн па го има лукзуот да киксира и пак да си освои титула. Според мене еден од најпреценетите тренери на денешницата, 2321213121 години е тренер и има ако не се лажам 2 лигашки титули, или три, не сум 100% сигурен, форсира цело време исти играчи, ротација му е непознат поим. Со Реал имаше страшна серија од не знам ни ја колку победи, прво место на табела на почетокот на февруари и наеднаш доживеа крах пошо му умреа фудбалерите. Нека му запали свеќа на Рамос што даде гол у 94 минута иначе ќе доживееше тотален блам во Реал со еден од најскапите и најдобрите тимови на денешницата.
Сега ќе ти дојди Кастиел и ќе ти речи дека Анџелоти е еден од најдобрите тренери и дека имал 3 титули во ЛШ:pos:..а Анџелоти реално е табулараза,Манчини втор дел само што не е арогантен и ретардос како него..барем си молчи и си работи е сега нешто тактика ова она некој концепт да смисли тоа е комплицирана работа јбг :D..затоа дерби нема добиено,секогаш кога неговиот тим ќе играше во некој поцврст и побитен натпревар го губеше
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.076
Поени од реакции
16.248
Второ,ако случајно го купат Коман,тоа ќе биде најголемиот промашај во 21-ви век.Детиштето е невиден сеоски играч,апсолутно нема памет и не знае што е тоа тимска игра.Да ја немаше брзината,немаше да "успее" олку.Коман рикверс во Јуве.
.
:coffee::icon_lol:
 
Член од
22 август 2009
Мислења
2.387
Поени од реакции
1.036
Ништо не му фали на Коман не е он крив беше повреден пред тоа Анчелоти не му даваше шанса многу, тактиката е срање спора игра и поради тоа скоро сите играчи патат. Робен ДУПКА,Милер дупка,Коста пробува нешто,Рибери исто дупе,Видал незнае кај тера едино Левандовски и Тиаго играат ок под Анчелоти и одбранава нешто се држи. Неможе истите играчи за 4 месеца да имаат страшен пад во форма.

Почна страшно да ме нервира анчелоти не само ради тактиката туку и што тера со истите играчи односно постари подокажани. Ќе ги умре Алонсо и Видал дали играле добро или не пак ќе ги игра а Санчес 2 цели утакмици не изигра, Кимих исто, Коман да не правам муабет влага у 85 минута додека баерн незнае кај тера незнам што очекуваат.

Али нека му дадат шанса да видиме во ЛШ што ќе направи, Пеп се обрука 0-4 на Алианз па му дадоа уште две сезони каде што пак се брукаше па Анчелоти заслужува барем сезона две во ЛШ ако и таму продолжи вака мизерно а според мене со ваква игра реков ништо чудно да го изедеме од Арсенал 50-50 е моментално.

Мислам Анчелоти и Баерн страшно не си одговараат на долгорочен план, пошто Баерн ко баерн сака да им дава шанса на помлади да се интегрираат еве сеа Хенрикс од Леверкузен го бараат одличен млад играч десен бек али и да се земе Анчелоти попрво ќе го игра Рафиња.
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Коман и Санчез сезонава немаат пола саат играње сврзано...коментариве дека врска немале се дебилни.

Коман лани имаше топ сезона, сезонава 2 месеца повреден од почеток...сеа е здрав али џабе, Робен ќе игра секоја текма а нема везе што врска нема. Исто со Санчез...има страшен потенцијал ама пред него игра мртвиот Алонсо.

Екипава има микс од млади и искусни играчи али босов се држи само до старциве и ќе ги умре начисто. Ако испаднеме сеа од Арсенал, да се брка одма, ќе ја уништи екипава. Играат без концепт. Иаме топ млади таленти ама дедово никаква шанса не им дава.

Летово ремонт со нови играчи у напад пред се.



Sent from my SM-J710F using Tapatalk
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Gnabry i Brandt ne gi biva,a Koman e igraciste.E ova zvuci debilno.

Godina i pol e vo timot,ne e od vcera.

Inaku Henes odma zestoko udri po Costa i so izjava deka vo Baern ne odat taka rabotite,taka da,broeni mu se denovite nego.Sakase pojaka plata so pritisok od agentite.

Pravilen poteg e da go šitnat.

A Lahm ne e cvekje za mirisanje,ako pamtite so knigata sto napravi,a nisto cudno i toj da pustase informacii od soblekuvalnata.Sepak,igraciste e i golem del od istorijata na Baern.:cuc:Ne mu drzi gzot vise,moe mislenje e deka pametno si odluci.

Pak Eberl od Gladbach e vo igra za sportski direktor.
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Гнабри и Бранд тешко да го достигнат нивото на Робери...сеоски таленти се.

Нас ни требаат гејм чејнџери како Гризман!! Ако сакаме нивото да го задржиме у Европа.

Ако сакаме да се вратиме у 2008 ондак да идеме со просеци ко Гнабри и трансфери ала Хенес. Опасно ми е страв дека ќе фура некоја бедна идеја као Баерн-Германија.

Sent from my SM-J710F using Tapatalk
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.620
Поени од реакции
14.357
Опасно ми е страв дека ќе фура некоја бедна идеја као Баерн-Германија
Eee ja ова го зборам откако излегоа шпекулации дека пак ќе се враќа претседател... o_O Мизерија стратегија е тоа, освен потенцијални супер - таленти како еве Суле кој што од 3 утакмици во оваа полусезона, 2 е МОТМ. Не дека сум против германски играчи, ама не сакам да се враќаме на Прањич и компанија нивото. Имаат пари како никад!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom