Фан Клуб : Баерн Минхен

  • Креатор на темата 'Никола'
  • Време на започнување

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839

Мислам дека оваа сезона му е последна на ова ниво...И он и Рибери..Такада летово што се тиче мене ако дојде добра понуда може и у Кина да ги пратиме да спечалат уште некој денар.

Се повеќе искачаат шпекулации за Верати. Логично, Карло го бара.

Топ играч, нема дебата тука,само многу пари ќе кошта. Ја сум пре тие пари за топ офанзивец да се донесе, светска класа.
 
Последно уредено:
Член од
22 август 2009
Мислења
2.387
Поени од реакции
1.036

Мислам дека оваа сезона му е последна на ова ниво...И он и Рибери..Такада летово што се тиче мене ако дојде добра понуда може и у Кина да ги пратиме да спечалат уште некој денар.

Се повеќе искачаат шпекулации за Верати. Логично, Карло го бара.

Топ играч, нема дебата тука,само многу пари ќе кошта. Ја сум пре тие пари за топ офанзивец да се донесе, светска класа.

Со продолжувањето на договорот на Робен сеа ги имаме Робен,Рибери,Коман,Коста за крилните позиции така да тешко да се донесе некој офанзивец ова лето. Само да се молиме Рибери и Робен барем уште следната година да играат на топ ниво.

Ова лето мора да се донесе според мене некој како Верати И ДА НЕ МУ СЕ ПРОДОЛЖУВА ДОГОВОРОТ НА АЛОНСО. Со самото носење на Верати ќе може Тиаго да има поголема слобода и да игра понапред како што го играше Анчелоти во последниве утакмици,а следното лето да се земат 2ца крилни играчи замени за Риб,Роб. Еден да биде екстра класа играч и уште еден млад и ептен талентиран(овој Мбапе од Монако викаат бил далеку боље талент и од Марсијал).

Најголема грешка на Баерн ќе биде ако летово му се продолжи договорот на Алонсо и не се земе никаква замена. Тогаш следното лето нема да има теорија да успееме да зееме играчи на сите тие позиции и ќе мора да крпиме што значи аутоматски ќе ни падне квалитетот на тимот пошто во едно лето да ги замениш Рибери,Робен,Лам и еден средина место Алонсо со парите што ги троши Баерн е невозможно.

Ова лето според мене замена за Алонсо а следното 2ца офанзивци замени за Риб,Роб и да се види за десен бек дали Кимих ќе превземе таму или ќе треба да се земе некој
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Со продолжувањето на договорот на Робен сеа ги имаме Робен,Рибери,Коман,Коста за крилните позиции така да тешко да се донесе некој офанзивец ова лето. Само да се молиме Рибери и Робен барем уште следната година да играат на топ ниво.

Ова лето мора да се донесе според мене некој како Верати И ДА НЕ МУ СЕ ПРОДОЛЖУВА ДОГОВОРОТ НА АЛОНСО. Со самото носење на Верати ќе може Тиаго да има поголема слобода и да игра понапред како што го играше Анчелоти во последниве утакмици,а следното лето да се земат 2ца крилни играчи замени за Риб,Роб. Еден да биде екстра класа играч и уште еден млад и ептен талентиран(овој Мбапе од Монако викаат бил далеку боље талент и од Марсијал).

Најголема грешка на Баерн ќе биде ако летово му се продолжи договорот на Алонсо и не се земе никаква замена. Тогаш следното лето нема да има теорија да успееме да зееме играчи на сите тие позиции и ќе мора да крпиме што значи аутоматски ќе ни падне квалитетот на тимот пошто во едно лето да ги замениш Рибери,Робен,Лам и еден средина место Алонсо со парите што ги троши Баерн е невозможно.

Ова лето според мене замена за Алонсо а следното 2ца офанзивци замени за Риб,Роб и да се види за десен бек дали Кимих ќе превземе таму или ќе треба да се земе некој
Илузија е да се надеваме дека догодина со Робен 32 и Рибери 33 години дека ќе бидеме конкурентни на највисоко ниво у Европа. Дури ни у Бундес кај што се игра високо и брзо темпо.

Па чак и кај Роналдо кој е чудовиште физички полека се осеќа во играта дека влага у поодминати години.

Да не зборам за повреди, се молам и оваа сезона да преживеат здрави.

Коста и Коман да, на нив секако може да се рачуна. Али очајно ни треба поткрепа у напад, реализација, некој што ќе гризе со Лева и Милер.

Сум за Верати и за тоа да не се продужи со Алонсо. Али носење на Верати значи дека у напад ќе идеме со сеоски опции као Гнабри. Верати под 70 80 милиони нема да е.

Sent from my SM-J710F using Tapatalk
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.944
Поени од реакции
25.213
BILD: Karl-Heinz Rummenigge has confirmed #FCBayern will sign Kingsley Coman permanently from Juventus.
BILD: Rummenigge has also confirmed #FCBayern won't be making a move for Bremen's Serge Gnabry. #SVW
#Ancelotti: "I have not talked to him on the phone in three months. We do not have a chance to get him." [#FCBayern presser] #PSG #Verratti
Pa i ludo e pri tolku mn igraci da dades 80 mil. za pozicija koja sto imame dosta kvalitetni igraci.

Utrevecer pocnuvame so Frajburg.
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Pa i ludo e pri tolku mn igraci da dades 80 mil. za pozicija koja sto imame dosta kvalitetni igraci.

Utrevecer pocnuvame so Frajburg.


Aли за ваков играч не е лудост....одма би ја платил клаузулата, ако се паметни од управа.

Ќе се најдеме у ситуација кај што Лам Алонсо Рибери Робен ќе се пензионираат двајца сеа двајца за наредна година...Очајно ни треба појачање у напад од светска класа. Левандовски константно игра, Милер глеј го незнае да се состави со топка. Гризман и со двајцата може да игра у комбинација. Нема ни толку крила да ни требаат.

Такада у глобала мислам и дека грешка е што се продужија договорите поготово со Рибери кој мислам дека догодина нема да има што многу да понуди...Ако мислиме да ги форсираме и да ги цедиме као златна генерација сме се заебале.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.944
Поени од реакции
25.213
FC Bayern Munich XI vs SC Freiburg: Neuer - Lahm, Martinez, Hummels, Alaba - Vidal, Alonso -
Robben, Müller, Costa - Lewandowski #scffcb
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Браво за Левандовски!:aplauz::bravobe: Ремек дело вториот гол.:cuc:
 
Член од
22 август 2009
Мислења
2.387
Поени од реакции
1.036
Работава во Баерн полека станува критична, никаква игра секое коло се потпираме на индивидуален квалитет со Вердер една шанса не креиравме двата гола беа индивидуални.
Од Анчелоти сум разочаран очекував со неговото доаѓање во Баерн да унесе некои негови квалитети во тимот али до сега што гледаме од Баерн е тотално истото под Пеп само едно 2,3 нивоа послабо. Одбраната исто ранлива шанси ни креира кој стигне, за нападот да неправам муабет нема веќе пресинг и сите играчи се повлекуваат поназад да имаше брза транзиција и директен напад ај да речеме али после освоена топка глеаш спора игра пасови спори кога еден играч ја има топката буквално сите стојат на терен незнам што му е замислата на Анчелоти и што сака да постигне до сеа никаков траг нема од него.

Со ваква игра со Арсенал е 50-50 дуел ако е паметен Венгер да игра дефанзивно и на контри со Санчез,Озил,Волкот и компанија ќе ни направат минимум 3,4 добри шанси.
Едино некаква надеж имам дека играчите ќе бидат екстра мотивирани па ќе изиграат некоја утакмица како против Лајпциг една од ретките добри утакмици.

Управата на Баерн СПИЕ, незнам што да кажам, само што ќе почне баерн лесно да освојува титули во БЛ управата се опушта и секоја ситуација што ја има за да фрли малце некое милионче повеќе они се откажуваат. Доколку понудеа 60 мил сеа Де Брујн ќе играше во Баерн, исто и Хесус и Сане сеа сите 3ца играат во Сити. Се надевам во Лајпциг ќе уложи јака пара само така Баерн повторно ќе почне да зима тоа што им треба, впрочем Дортмунд кога не газеше 2 години по ред ептен им беше криво и почнаа да уложуваат.
Сеа гледаат на евтини опции да ги заменат Рибери,Робен,Лам и Алонсо 3цата најважни играчи во последниве 5,6 години, глеам и Коста дал некое интервју дека можно е да си оди, 100% ради плата бара покачување на плата. А Баерн како замени гледам се заинтересирани за Брандт и Гнабри.

Со ова темпо ако тера вака работава и сменава на генерации во Баерн многу лесно со 2,3 погрешни потези Баерн може да падне 1,2 нивоа подоле и Барса и Реал да избегаат а екипи ко Челзи,Сити и Јунајтед да не престигнат. Пеп не за џабе отиде во Сити во следниве 2,3 години ќе уложи голема пара и ќе се ујача,знаеше дека во Баерн доаѓа смена на игрчаи а Баерн ќе глеа што поевтино да помине, Јунајтед исто не штеди и порано или покасно ќе ги погоди трансфериве, Челзи веќе се јака екипа и мислам дека моментално да играат Баерн-Челзи со оваа форма и тактика ќе не убијат на контри.
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Работава во Баерн полека станува критична, никаква игра секое коло се потпираме на индивидуален квалитет со Вердер една шанса не креиравме двата гола беа индивидуални.
Од Анчелоти сум разочаран очекував со неговото доаѓање во Баерн да унесе некои негови квалитети во тимот али до сега што гледаме од Баерн е тотално истото под Пеп само едно 2,3 нивоа послабо. Одбраната исто ранлива шанси ни креира кој стигне, за нападот да неправам муабет нема веќе пресинг и сите играчи се повлекуваат поназад да имаше брза транзиција и директен напад ај да речеме али после освоена топка глеаш спора игра пасови спори кога еден играч ја има топката буквално сите стојат на терен незнам што му е замислата на Анчелоти и што сака да постигне до сеа никаков траг нема од него.

Со ваква игра со Арсенал е 50-50 дуел ако е паметен Венгер да игра дефанзивно и на контри со Санчез,Озил,Волкот и компанија ќе ни направат минимум 3,4 добри шанси.
Едино некаква надеж имам дека играчите ќе бидат екстра мотивирани па ќе изиграат некоја утакмица како против Лајпциг една од ретките добри утакмици.

Управата на Баерн СПИЕ, незнам што да кажам, само што ќе почне баерн лесно да освојува титули во БЛ управата се опушта и секоја ситуација што ја има за да фрли малце некое милионче повеќе они се откажуваат. Доколку понудеа 60 мил сеа Де Брујн ќе играше во Баерн, исто и Хесус и Сане сеа сите 3ца играат во Сити. Се надевам во Лајпциг ќе уложи јака пара само така Баерн повторно ќе почне да зима тоа што им треба, впрочем Дортмунд кога не газеше 2 години по ред ептен им беше криво и почнаа да уложуваат.
Сеа гледаат на евтини опции да ги заменат Рибери,Робен,Лам и Алонсо 3цата најважни играчи во последниве 5,6 години, глеам и Коста дал некое интервју дека можно е да си оди, 100% ради плата бара покачување на плата. А Баерн како замени гледам се заинтересирани за Брандт и Гнабри.

Со ова темпо ако тера вака работава и сменава на генерации во Баерн многу лесно со 2,3 погрешни потези Баерн може да падне 1,2 нивоа подоле и Барса и Реал да избегаат а екипи ко Челзи,Сити и Јунајтед да не престигнат. Пеп не за џабе отиде во Сити во следниве 2,3 години ќе уложи голема пара и ќе се ујача,знаеше дека во Баерн доаѓа смена на игрчаи а Баерн ќе глеа што поевтино да помине, Јунајтед исто не штеди и порано или покасно ќе ги погоди трансфериве, Челзи веќе се јака екипа и мислам дека моментално да играат Баерн-Челзи со оваа форма и тактика ќе не убијат на контри.
Ич не ми се свиѓа и мене ситуацијава а делува дека Хенес доста има влијание тука.

Прв катастрофален потег е продолжувањето со Робен и Рибери.

Втора катастрофа е барање на ефтини алтернативи ко Брандт и Гнабри кои се сеоски таленти светлосни години од Робен и Рибери.

Не дај боже да се продужи со Алонсо.

Без носење на топ играчи ко Гризман, Санчез и слични ние ќе идеме само надоле у Европа.

Глеј го Хесус у Сити што го пропуштивме...

Па уште па Ренато и Коман на клупа ни седат. Робен е слаб и стар се гледа од авион. Никаков ризик не превзема. Играме летаргично без енергија.



Sent from my SM-J710F using Tapatalk
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.944
Поени од реакции
25.213
Lahm ja zavrsuva karierata letoto. Izleze preeska pred mecot novosta od Sport Bild. Sega i toj samiot potvrdi.


:(

Se cudam koj ke go zameni zasto nema mnogu opcii kvalitetni na taa pozicija. Od Bundesligata go gledam samo Kaderabek (od Hoffenheim) kako kvaliteten desen bek za nivoto na Bayern. I Henrichs od Leverkusen e dobar, no premlad e i prva sezona mu e.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.037
Поени од реакции
106.830
Еден од моите омилени играчи, мирен, си прави се како што треба, лидер на екипата, цела десна страна ја држеше, плус да се напомене дека е многу фер и коректен. Можеби и паметна одлука со оглед на тоа дека ќе требаше лека полека да се сели на клупата за резерви или да бара нов клуб... Вака директ у пензија и да си биде запаметен како еден од најдобрите десни бекови во Баерн икада.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom