Фан Клуб : Баерн Минхен

  • Креатор на темата 'Никола'
  • Време на започнување

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.182
Поени од реакции
21.305
Абе сите најголеми таленти идат во Баерн, Полди, Кирхоф, Шлаудраф, Курт, Јансен, Брено, Соса, Рау, Баумјохан, само што тогаш иделе за макс. 10м сега оп 25м ЕУР. За разлика Топрак е одличен бек во цутот на кариерата за 12м ЕУР.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.182
Поени од реакции
21.305
Се гледа одма дека Ули се врати. Иновативни трансфери и продолжување на договорите со Робен и Рибери и со тоа одложување на потребниот ремонт. Ама вгодина не ви бега. Лигата не е мерило за Баерн огромна е финансиската разлика со другите тимови ама во ЛШ поминаа златните години.
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.137
Поени од реакции
5.481
bez da sakam da kazam koj e ili ne e najdobar golman, IFFHS ne e nisto oficijalno. toa e "organizacija" od germanec koj otvoril sajt, vodi statistika i so godine se upikuva sekade kade mozi za da dobie vnimanie, a saka da se pretstavi go da e nesto golemo vo fudbalskiot svet. koga pravi izbori sobira ljuge okolu nego koi mu odgovaraat za da iskoci toa sto on go saka.

toa ti e isto ko nekoj od nas da otvori sajt na primer so ime "IWFF" (international world football federation), pa posle publiciraj nekoi statistika, davaj nagradi i sto ne, prakaj mejlovi kade ke stignes i tvrdi deka si nesto. so tek na vreme ke se pisuva za tebe pa nekoi ke pomislat deka toa e nesto golemo iako ustvari mozda samo 2-3ca toa go insceniraat.
 

spaso

Discover the ultimate in relaxed romance with the
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Mora da se slozam so Igorce deka ni pretstoi mnogu tezok period na rekonstrukcija na timot , mora da najdeme zameni za Robben i Ribery i toa da bidat igrachi barem na nivno priblizno nivo
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.959
Поени од реакции
25.270
Bild | Holger Badstuber has agreed a 6 month loan deal with Schalke. Bayern want to extend the player's contract before loaning him out
Na pozajmica bez pravo na otkup.



Boateng ke pauzira do mart i ke gi propusti dvata natprevari so Arsenal. Thiago isto se povredil, no za tri nedeli se vrakja.
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Конечно го пратија на позајмица Холгер...он нема од 2012 играно асално за нас и се сомневам дека и некад ќе игра....го уништија повреди.
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
ZVANIČNO: Salihamidžić, Elber i Lizarazu ponovo u Bayernu! Njih trojica će skupa s Breitnerom biti ambasadori Bayerna u svijetu!

Andreas Jung: "Salihamidžić, Elber i Lizarazu su nosili dugi niz godina dres Bayerna i skupa smo slavili brojne uspjehe. Oduševljeni smo da su ponovo u klubu. Oni će bresprijekorno prenijeti vrijednosti kluba širom svijeta. Vrlo su popularni kod naših navijača i pravi uzori."

Salihamidžić: "Vrlo sam ponosan što sam jedan od nova tri ambasadora. To je velika čast da mogu ime Bayerna nositi u svijetu."

Elber: "Zahvaljujem Rummeniggeu i Hoeneßu, da sam izabran za ovaj častan zadatak. Za međunarodno predstavljanje brenda Bayern u svijetu."

Lizarazu: "Lijepo je opet biti u krugu Bayern-familije. Radujem se da ću moći bilo gdje u svijetu reći, šta ovaj klub čini tako jedinstvenim i šta Bayern znači za mene i milione ljudi."


Коман најверојатно откупен.
 
Член од
22 август 2009
Мислења
2.387
Поени од реакции
1.036
Суле и Руди официјално од Јули 2017 во Баерн

https://fcbayern.com/en/news/2017/01/press-release-fcb-sign-suele-and-rudy

Суле 5 годишен договор, Руди 3 годишен.

Е сеа Суле се шпекулира околу 20-25 мил трансфер, ќе се земе и Коман за 21 милион што значи околу 40-45 мил веќе се потрошени за летоска.

Ме интересира колку планираат да трошат пошто некако ко да фали у тимот еден ЦМ во ранкот на Крос, Верати. Сеуште неможам да ја сфатам глупоста на Румениге и компанија да се глупираат за Крос кој бараше 10 мил годишно а баерн му нудеше 8 додека дебилон Геце зимаше 12 мил. За 2 мил годишно што значи 10 мил плус за 5 години го пуштија Крос да си оди за после тоа сеа да го земат Санчес за 35 мил кој иако е талентиран е огромна коцка според мене.

Дај боже да си оди Алонсо пошто ако е до Анчелоти ќе ги игра Алонсо,Рибери и Робен додека може да одат. Да си оди Алонсо да се потрошат јака пара на ЦМ а следното лето таман да се потроши јака пара на замена на Рибери и Робен.
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
OFFICIAL: #FCBayern confirm the signing of Niklas Süle and Sebastian Rudy from Hoffenheim.





Суле е шитот, топ трансфер, за мене најталентираниот германски дефанзивец, башка и не е веќе само талент него има и солидно искуство у Бундес, изигра топ Олимпијада за Германија, едноставно мораше да се земе.

Руди ми е ротацион играч ала Роде што ќе завшри работа, башка доаѓа за без пари.[DOUBLEPOST=1484477610][/DOUBLEPOST]
Суле и Руди официјално од Јули 2017 во Баерн

https://fcbayern.com/en/news/2017/01/press-release-fcb-sign-suele-and-rudy

Суле 5 годишен договор, Руди 3 годишен.

Е сеа Суле се шпекулира околу 20-25 мил трансфер, ќе се земе и Коман за 21 милион што значи околу 40-45 мил веќе се потрошени за летоска.

Ме интересира колку планираат да трошат пошто некако ко да фали у тимот еден ЦМ во ранкот на Крос, Верати. Сеуште неможам да ја сфатам глупоста на Румениге и компанија да се глупираат за Крос кој бараше 10 мил годишно а баерн му нудеше 8 додека дебилон Геце зимаше 12 мил. За 2 мил годишно што значи 10 мил плус за 5 години го пуштија Крос да си оди за после тоа сеа да го земат Санчес за 35 мил кој иако е талентиран е огромна коцка според мене.

Дај боже да си оди Алонсо пошто ако е до Анчелоти ќе ги игра Алонсо,Рибери и Робен додека може да одат. Да си оди Алонсо да се потрошат јака пара на ЦМ а следното лето таман да се потроши јака пара на замена на Рибери и Робен.
Следното лето - се надевам мислиш на ова лето што доаѓа пошто е надвор од паметот да се чека уште една година па да се носи директна замена за нив. Ова лето тоа не е прашање, МОРА да се донесе барем еден топ класа напаѓач, офанзивец.

Мислам дека се прати ситуацијата соАлексис Санчез...Гризман за мене е исто опција ако се решат да го одврзат ќесето.
 
Последно уредено:

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.626
Поени од реакции
14.398
Смешно е да се каже дека Баерн се криви што не го задржале Крос. Пичето сакаше очајно да си оди, имаше и изјава откако отиде дека Баерн не е на нивото на Реал. Исто беше и со Швајни, сакаше ново, ама барем немаше пичкарски изјави, све да му ебам на бубуљицата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom