Фан Клуб : Баерн Минхен

  • Креатор на темата 'Никола'
  • Време на започнување

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.950
Поени од реакции
25.233
Sead Kolasinac e lev odbranben bek i igra kako bek, no vo novata 3-5-2 formacija na Schalke so koja bea neporazeni povekje natprevari otkako ja zapocnaa da ja igraat. Isto kako Evra i Alex Sandro sto igraat kako krila vo 3-5-2 formacijata na Juve kako i Alonso vo Chelsea. Ne ni e potreben lev bek. Desen bek ke bide celta, no toa letoto sigurno iako ke bide tesko da se najde kvaliteten desen bek zasto realno nema mn opcii. Za Kolasinac samo eden medium objavi spekulacija. Nisto seriozno. Povekje kako vnimanie bidejki pocna da pruzi dobri partii i kako poofamziven vo novata formacija na Schalke.

Vo ponedelnik zdrepkata inaku za LS. Se nadevam na Monaco, Lester ili Napoli.
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Егзибиција денес....

Први на табела, го вративме балансот у светот, и влагаме полека у добра форма.
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Abe neli ne bese sigurno deka ke ostane..:P
Lewi bleibt!!!:bravobe:

Robert Lewandowski: "This club gives me all I need to make my dreams come true! New challenges ahead of us! MiaSanMia!"
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.621
Поени од реакции
14.372
ПЛАТЕНИК, Баерн му е само попатна станица до Реал.

Хехегхегехехе абе Игорче
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.950
Поени од реакции
25.233
Mladiot stoper Niklas Sile od Hofenhajm ke ne zasili letoto 2017 za 25 mil.evra. Mn.dobar igrac. Chelsea i Dortmund isto go sakaa. Isto taka i Sebastian Rudy ke ne zasili letoto kako sloboden igrac. Bild objavija deka e sigurno i deka slednite denovi/nedeli ke se oficijalizira. Osobeno me raduva za Sile.
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
СУЛЕ!!!!

По мене најголемиот дефанзивен талент у Германија, подобар и од Тах.

Брз, физички цврст и интелигентен играч...Мислам дека ќе се покриеме на таа позиција за долго време.

За Руди, игра добра сезона, не мислам дека е материјал за Баерн за прва постава али може да биде многу корисен пример за ротација, поготово во Бундес, и сооглед на тоа дека доаѓа за 0 евра, добар потег.

25 милиони за Суле се џабе.

Јас би одел летоска со појачање на средина од типот на Верати/Рабиот/Диер и обавезно у напад...ултимативна желба ми е Гризман и би сакал да го донесат. Алтернативи: Санчез,Дибала...
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Pocna Uli da nosi germanci.:aplauz:Za godina dve i Nagelsmann.:P

Jas vidov nokjeska Demirbay i Süle bea na slikata i rekov tie dvajca gi kupija.Demirbay e dzver,igra fenomenalno.

Na leto Gnabry i taman trojca reprezentativci.:cool:

Denes Müller dava gol.[DOUBLEPOST=1482076626][/DOUBLEPOST]Bi go izbrkal Ancelotti smesta!!!Covekot ima zaboraveno da menadzira,uzasen e,UZASEN!

Da ti ebam formacijata 4-3-3 ,sansa ne moze da im napravat na Darmstadt!:facepalm:
 
Последно уредено:

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.621
Поени од реакции
14.372
da se zna ko namesta antenu a ko govori "doooobar". napred bajern!!!

Da se zna ko vozi traktor, a ko otvara kapiju!!!

Коментари на Б92, хахаахха ненормални се Србите
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Браво! :love::cool: Мада сепак ќе треба некое ново крило мислам,јас би донесол некој на местото од Коман,ама ај да видиме што ќе направи до крај на сезонава т.е дали вреди да остане или не.

А и Рафиња го продолжи договорот до 2018,да не се заборави.:kezec:

Хофенхајм пикирале некој наш младинец..
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.171
Поени од реакции
21.286
ПЛАТЕНИК, Баерн му е само попатна станица до Реал.

Хехегхегехехе абе Игорче
Abe za 15m EUR normalno ke sedi ama ubo si ja iskoristi ponudata od Real za da si ja krenet cenata.

Inace Süle i Rudy - odlicno se vrakate po starite pateki so prosecnite Germanski igraci ;)
 
Член од
22 август 2009
Мислења
2.387
Поени од реакции
1.036
Игорче не се замарај со баерн види дортмунд дали ќе се избори ЛШ, како што даваат бодови лево десно да не се испозаебат на крај па да ги глеам Херта и Хофенхјам у ЛШ како се брукаат.

Иначе Руди за без пари исто ко Роде па таманка за 2 години ајт за 15 милиони у Дортмунд :).

Суле најдобриот талент на позиција штопер во Германија кој лани го бараа ЕПЛ тимови и нудеа 35 милиона бил просек тогаш што е Омер Топрак кој ќе потпише за Дортмунд?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom