Фан Клуб : Баерн Минхен

  • Креатор на темата 'Никола'
  • Време на започнување

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Огромно олеснување ми е коа ќе го видам Мартинез у одбрана....Боатенг е ОЧАЕН оваа сезона, жално е колку е лош уствари.

Мартинез и Хумелс сезонава се мнооооогу подобар пар у одбранава.

Бадштубер треба да оди зимоска на позајмица, далеку е од формата за да игра во Баерн и со седење на клупа само полошо ќе биде. Место него треба да се појача у Јануари одбраната.
 
Член од
22 август 2009
Мислења
2.387
Поени од реакции
1.036
Боатенг беше повреден и апла се глеа дека не е 100% фит грешка беше да го играат во Русија.
Малце по малце Анчелоти почнува да ме нервира со неговово играње на Милер и Алонсо без оглед како играле и у каква форма се. АЈ разбирам повеќето крила беа повредени па Милер мораше да игра иако е ОЧАЕН од јануари навака али сеа со Рибери и Коста на клупа Милер игра пред нив. И со неговата 4-3-3 формација без оглед дали играме со Инголштад или со Дортмунд/Атлетико исто така
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Mилер и Алонсо.....ја неможам да сфатам како може да играат ОЧАЈЈЈЈЈЈЈЈЈ

со 8 играчи играме у поле!!!
 
Член од
22 август 2009
Мислења
2.387
Поени од реакции
1.036
ОЧАЈ.

Колку брзо падна тимов немогуче, Анчелоти незнае кај тера дефинитивно никаква игра ни посед ни контри ни НИШТО. Само ај ќе се подаваме ако бидне нешто индивидуално ок ако не сите назад и играј безвезе одбрана. Освен Коста и Алаба што имаа некои подавања друго дрва.

Лам,Алонсо и Милер најголеми ДУПКИ оваа сезона, Лам повеќе му е мозокот изглеа отиден да стане спортски директор него у фудбалов.
За Алонсо и Милер се сувишни зборови најголеми дрва веќе втора сезона.
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
ОЧАЈ.

Колку брзо падна тимов немогуче, Анчелоти незнае кај тера дефинитивно никаква игра ни посед ни контри ни НИШТО. Само ај ќе се подаваме ако бидне нешто индивидуално ок ако не сите назад и играј безвезе одбрана. Освен Коста и Алаба што имаа некои подавања друго дрва.

Лам,Алонсо и Милер најголеми ДУПКИ оваа сезона, Лам повеќе му е мозокот изглеа отиден да стане спортски директор него у фудбалов.
За Алонсо и Милер се сувишни зборови најголеми дрва веќе втора сезона.
Сите тројца мора под итно на клупа да се седнат..

Денес Кимих беше одличен како десен бек. Лам и Алонсо на средина ХОРОР!!!

Наредна Боатенг со Хумелс у одбрана, Мартинез и Видал на средина со Тиаго и Робен место Милер.

Иначе играме осакатено со нив тројца, ко некоја третолигашка екипа, страшно е колку се мртви и спори.

Алаба беше добар лево, исто и Коста.
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Spored mene,problem e taktickata postavenost. 4-3-3 ne im odgovara na igracite.

Lewandowski vrska si nema,a za Müller i Xabi e kazano vekje 100 pati.
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Рибери уште една година му го продужиле договорот....ако е за истата плата ко сега е грешка по мене.

Толку често е повреден,а и кога не е, не е веќе играч за 90 мин.

Летоска ќе ни треба топ класа играч а за тоа ќе треба 50-60 милиони да се потрошат.

Наводно и на Лева неделава ќе биде продужен договорот.
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Ова што се дешава последно време е нешто неверојатно.Слободно можеш да цркнеш од нервоза.
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Конечнооооо добра утакмица, со добра игра со контрола со све...

Само дефанзивнооо мора уште многу да се подобри.

Робен беше страшен, Рибери ме разочара. Милер конечнооо изгледаше жив на теренот на позицијата која најмногу му одговара.

За Лева нема што да се збори :cuc::cuc::cuc::cuc:
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Доста солиден натпревар,ама не претерано вауу.Тиагињо е фантазија сезонава,респект за мајсторот!:bravobe: Промаши нешто што не се промашува,ама нема врска. Лева ги тренирал слободните 2-3 месеци,па натегна два комада во последните два натпревари.На жена му и дадол апче натегнол 100мг. Јеби, не вади.:zloo: Цел на мене..:semolam::D

Инаку прв натпревар кај што ми се допадна како изигра малиот Санчес.Иако мислам дека ова е прв натпревар кај што имаше друга улога,а играше нешто слично на Видал.Повеќе трчаше по топката,него да ми изиграва Тиаго или Чаби.Не му одговара да биде пасер,робусен играч е и треба да биде погруб.:icon_mrgr:

Бернат изигра топ,чудно за него ама успеа.:pipi:

Тиаго,Санчес и Видал,тие ми беа нај нај против Атлетико.

За малце ќе отвореше Караско,фатален кикс уште непочнати.:boksix:

Нешто се шушка дека Хенес го бара Еберл од Гладбах за спортски директор.Топ решение ќе биде.
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
А знаеш ли што е уште пострашно? Што сум убеден дека и Милер ќе го промашеше...
Ќе му дојде "паметот на место" нему(можда му дојде веќе :icon_mrgr:),му се затресе сигурното место и нема више да промашува.:icon_mrgr: Да се надеваме дека ќе почне да стрела,зашто не е интересен више.Само 3 гола има,а Кимих 7.

А Тиаго имаше мат позиција и феноменално му се намести за да ја закова со десна,а Облак веќе летна на негова лева страна(десна од Тиаго).Не знам што мислеше Тиаго,ама проба со лева да шутне,нејасно,несфатливо.

И за лудиот Колашинац има шпекулации.Тој игра триста позиции,ќе покрива насекаде,не е лош избор.

Без Чаби средината беше бетон вчера т.е веќе завчера.
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Ќе му дојде "паметот на место" нему(можда му дојде веќе :icon_mrgr:),му се затресе сигурното место и нема више да промашува.:icon_mrgr: Да се надеваме дека ќе почне да стрела,зашто не е интересен више.Само 3 гола има,а Кимих 7.

А Тиаго имаше мат позиција и феноменално му се намести за да ја закова со десна,а Облак веќе летна на негова лева страна(десна од Тиаго).Не знам што мислеше Тиаго,ама проба со лева да шутне,нејасно,несфатливо.

И за лудиот Колашинац има шпекулации.Тој игра триста позиции,ќе покрива насекаде,не е лош избор.

Без Чаби средината беше бетон вчера т.е веќе завчера.
Зимава би го земал Колашинац....Бадштубер треба да иде на позајмица...Реално нема шанси да си ја врати формата, штета е да седи на клупа, му треба пракса.

А ова уште поише ми праи ќејф

#FCBayern have identified Antoine Griezmann as a priority target for next summer. [Le 10 Sport]

Griezmann: "Allianz Arena is the most beautiful stadium in the world!'

Griezmann: "Lewandowski & Thomas Muller are the deadly duo in the world. They can do everything for #FCBayern. They're one of the best."

Griezmann: "I also like Manuel Neuer. In the first leg, I shot my penalty against the bar, he doesn't leave you much room."

Griezmann: My favourite #FCBayern player is Thiago. He has incredible qualities, he can do anything with the ball. It looks so easy for him.


Незнам што поише од ова...Мислам дека наредно лето МОРА да се атакува на Гризман...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom