Фан Клуб : Баерн Минхен

  • Креатор на темата 'Никола'
  • Време на започнување

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Глеам Робен се напнал зашто втор пат го вади Карло у второ полувреме...али може само себе да окривува...

Класа играч е, нема тука дебата, игра паметно користејќи максимум од годините али далеку е од неговата позната експлозивност која го красела секогаш...Скоро и да неможе да помине играч, постојано го дуплираат и нема кај да мрдне.

Коман кога влезе многу ми се свиѓаше како изигра,се подобар е со секоја утакмица и на тацна му намести гол за победа на Милер...

Карло мора озбилно да ја преиспита тактикава....4-3-3 тешко да успее кај нас...Екипава е измислена за 4-4-2 и 4-2-3-1 со Коста и Коман/Рибери како крила и Милер како втор напаѓач.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
Нешто замре темава ццццц ало опрајте се бе, да не е ЧЕНТО ќе падне на 5-та страна од подфорумот :pos::pos::pos:
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Џером Боатенг,мизерија од играч.Нека му направи Џеј Зи некоја песна и нека се префрли на рапот.Оваа сезона нема натпревар,а да не се изглупира.Иако Даглас Коста е виновникот за голот,ама како бранеше Боатенг аууу.:bravobe::bravobe::bravobe:

Санчес е дупе,каква превара од играч.Рибери топка не фати,Рафиња еднаш не нафрли како што треба.

Само Коста нешто игра.

Фали Видал.

Улрајх да може,би излегол на пола терен кога тие идат во контра напад.Каков слепец,мораше да го продадат и да земат друг голман.Овој е најслабиот голман во историјата на Баерн,а на Штарке може вода да му носи.
 
Член од
22 август 2009
Мислења
2.387
Поени од реакции
1.036
Мнoгу лoш периoд штo бидејќи пoлa игрaчи се вoн фoрмa бoaтенг,aлaбa,лaм,милер,левaндoвски...... штo рaди фoрмaцијaвa нa aнчелoти 4-3-3 не тoлку фoрмaцијaвa туку идејaтa штo сaкa дa нaметне aнчелoти незнaм oвa нa ништo не личи ни нa пoсед ни нa пoлукoнтри сo цврстa oдбрaнa ни некaкoв пресинг нa ништo не личи игрaвa дури пoспoр и пo без идеен нaпaд негo пoд пеп.

Дa се нaдевaме декa зa втoриoт дел oд сезoнaтa ќе влезaт у фoрмa пoд пеп стaлнo гaзевме вo првиoт дел пoсле тoa се серевме oд февруaри нaтaкa
 
Член од
22 август 2009
Мислења
2.387
Поени од реакции
1.036
Мислам дека иднината на Баерн не изглеа баш розова, имаме Лам кој веќе ептен паѓа не изглеа ни одблизу на тоа што беше, во средина имаме алонсо тешко дрво и пред пензија, после имаме Санчес кој е огромна коцка, потоа имаме Рибери и Робен кој се во залез на кариерата и се добри како подршка коа се здрави односно неможеме да се надеваме на нив, и ги имаме Левандовски и Милер кој се изгубени без јаки играчи позади нив, посебно Милер кој е апла дрво и што е најтрагично зима 15 мил по сезона.

Морам да ја спомнам управата на Баерн која стално а ни иде добро се опуштаат и не зимаат играчи односно нејќат да фрлат добра пара за играчи што вредат. Нив им треба екипа ко Дормтунд што не акаше 2 години од земја за да се освестат да почнат да размислуваат што фали у тимов.Огромни грешки на Баерн се што не му дадоа 2,3 мил плус годишно на тони крос а од друга страна сеа ми даваат 35 мил за Санчес, втора грешка е Де Брујн самиот агент рече да понудеше баерн 60 мил дека ќе дојдеше во Баерн, исто така и Гиндоган незнам за 30 мил можеше да се земе кога веќе Крос си отиде.

Наместо да имаме средина од Видал,Гиндоган,Де Брујн,Тиаго.... ние сме со Алонсо и Тиаго само и треба да се молиме дека Кимих и Санчес ќе ги биде.Односно нашата средина моментално нема што да бара со Реал и Барса ќе не акнат од земја моментално.

Искрено ако не се уложи јака пара летоска одностно да се земе еден јак средина како Верати, па и уште еден ЦМ, еден десен бек кој ќе влета како замена за Лам и едно јако крило да превземе од Рибери тешко ќе биде за ЛШ во иднина без овие 3-5 трансфери. За разлика од нас Барса и Реал си фрлаат јака пара коа се уверени во играчите како Бејл,Нејмар,Суарез.... и со ова темпо ќе ни избегаат, башка екипи како Сити,Челзи и компанија кој веќе имаат добри тренери а и имаат јака пара за трансфери кога тогаш ќе не стигнат.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.194
Поени од реакции
21.342
Сега ќе се види дали Баерн е спремен за големи промени во тимот кои се потребни. Рибери, Робен и Алонзо мора да одат, Лам можеби само ќе се одкаже. Тимот сега како што е го помина врвот и сигуно оди на долу. Анчелоти беше земен како чувар на тоа што го створи Пеп ама тоа е погрешна политика. Треба храброст и модерен тренер. Анчелоти е големо име со големи титули ама веќе минато.
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Rummenigge o Boatengu: "Jerome bi se trebao malo smiriti. Možda mu je sve skupa malo previše. Najbolje za njega, ali i za klub, bilo bi da se malo spusti na zemlju."

:bravobe::bravobe::bravobe::bravobe:

Потребни зборови во потребно време.Треба да се искритува дури и построго,ја претера раперот.Тој заедно со Алаба алијас Џастин Бибер ја претераа сезонава.Двајцата се убедливо најслаби.

Левандовски..:pov:

Ќе се врати братот Ули на 25-ти,потребен е како млеко на бебе.Кале изиграва Мајка Тереза во 90% од времето.

Треба силна рака,ги "разнежни" Пеп.:boksix: Инаку,Пеп врати се ,ми ти се кунемо..:pijani:

Анчелоти слободно нека ја продолжи рехабилитацијата,ич не требаше да прифати. Ајде Коан Анчелоти.:свиркам::P
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Мислам дека иднината на Баерн не изглеа баш розова, имаме Лам кој веќе ептен паѓа не изглеа ни одблизу на тоа што беше, во средина имаме алонсо тешко дрво и пред пензија, после имаме Санчес кој е огромна коцка, потоа имаме Рибери и Робен кој се во залез на кариерата и се добри како подршка коа се здрави односно неможеме да се надеваме на нив, и ги имаме Левандовски и Милер кој се изгубени без јаки играчи позади нив, посебно Милер кој е апла дрво и што е најтрагично зима 15 мил по сезона.

Морам да ја спомнам управата на Баерн која стално а ни иде добро се опуштаат и не зимаат играчи односно нејќат да фрлат добра пара за играчи што вредат. Нив им треба екипа ко Дормтунд што не акаше 2 години од земја за да се освестат да почнат да размислуваат што фали у тимов.Огромни грешки на Баерн се што не му дадоа 2,3 мил плус годишно на тони крос а од друга страна сеа ми даваат 35 мил за Санчес, втора грешка е Де Брујн самиот агент рече да понудеше баерн 60 мил дека ќе дојдеше во Баерн, исто така и Гиндоган незнам за 30 мил можеше да се земе кога веќе Крос си отиде.

Наместо да имаме средина од Видал,Гиндоган,Де Брујн,Тиаго.... ние сме со Алонсо и Тиаго само и треба да се молиме дека Кимих и Санчес ќе ги биде.Односно нашата средина моментално нема што да бара со Реал и Барса ќе не акнат од земја моментално.

Искрено ако не се уложи јака пара летоска одностно да се земе еден јак средина како Верати, па и уште еден ЦМ, еден десен бек кој ќе влета како замена за Лам и едно јако крило да превземе од Рибери тешко ќе биде за ЛШ во иднина без овие 3-5 трансфери. За разлика од нас Барса и Реал си фрлаат јака пара коа се уверени во играчите како Бејл,Нејмар,Суарез.... и со ова темпо ќе ни избегаат, башка екипи како Сити,Челзи и компанија кој веќе имаат добри тренери а и имаат јака пара за трансфери кога тогаш ќе не стигнат.
Се слагам скроз, иако не мислам дека иднината е црна...Реално имаме јака основа, со топ играчи врз која што може да се гради, финансиски клубот е топ и спремен за големи и скапи трансфери.

Проблемот е што од историската сезона навака кога имаше прилика да се донесат светска класа играчи во офанизивата заради високи суми се одеше кон по ефтини варијанти како Коста и Коман на пример место Де Брујн или Сане(иако за мене Сане е далеку од светска класа)

Уште една работа е што Геце флопна..Иначе он беше трансферот за во иднина како играч кој би ја водел екипата и после Рибери и Робен.

Иначе моментално се работи за сплет на повеќе фактори. Не дека екипава е слаба. Не е дека нареднаш заборавија да играат фудбал, едноставно се вон форма што ради курташак као Боатенг и Алаба а што ради мачење со повреди.

Екипава просто кажано мора некој да ја притисне. После Пеп со тренер италијанец убаво им дојде мислеа лаганица ќе тераат. Едноставно не го даваат максимумот, прават смешни аматерски грешки и тука тактиката не е крива. Али босот мора озбилно да напраи промени.

И зимава да се донесе појачање у напад од типот на Паје..Иначе тешко у ЛШ успех годинава.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.964
Поени од реакции
25.277
Kako sto ne se vo forma nekolku igraci mislam.deka tesko ke bide utre protiv Leverkusen. Robben, Martinez i Vidal se vrakjaat vo timot.

Inaku Rummenigge so potpolna doverba vo Carlo.
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Bratot Uli!:love::love: Salihamidzic,Jeremies i uste eden ,go zaboraviv koj bese,se spomnuvaat kako iminja koi moze da dobijat nekakva funkcija vo timot.Nekoj nov realno treba da dojde,bez sportski direktor ne biva rabotata.Sammer kakva rabota vršeše pa pa pa.:cuc:

Inaku Ancelotti gi poddrzuva kritikite od Kalle kon Boateng.Sega mu e majkata na Boa da gi "demantira" kritikite.

Utre tezok natprevar,ama stom Martinez,Robben i Vidal se fit,toa se super vesti.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom