Фан Клуб : Баерн Минхен

  • Креатор на темата 'Никола'
  • Време на започнување

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Како играат Франкфурт а-у...:shook: 5 100% шанси направија и при крај реализираа.Многу слабо играат Баерн.
 
Последно уредено:
Член од
22 август 2009
Мислења
2.387
Поени од реакции
1.036
Do koga ke igra ovoj alonso sto mu e ulogata u timov demek plej od pozadi vrska nema pola pasovi u protivnicki igraci spor neznae kaj tera vo defanziva go nema nikade kasni uzas
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Види го Алаба бе неписмен.:tapp:Можеше до в гол да влезе,тој се зациментира и нафрли.Добро нафрли,ама да отидеше уште три чекори напред и да шутнеше ќе беше 100 пати подобоар избор.Голманот со све топка в гол ќе влезеше,феноменална позиција лелелеле.:boksix:

Кимих мајсторе!!!!!:bravobe::bravobe::bravobe::bravobe::bravobe::bravobe::bravobe::bravobe::bravobe::bravobe::bravobe::bravobe::bravobe::bravobe::bravobe:
 
Член од
22 август 2009
Мислења
2.387
Поени од реакции
1.036
Искочи дегенот АЛонсо и одма колку толку боње мада овие Франкфурт трчаат ко луди ќе паднат сеа накај 70мин. Какви пасови дели Хумелс за првиот гол ради него и сеа на Коман каков пас му даде со Хумелс и Боатенг едноставно не е потребно играч ко Алонсо во тим кој ја успорува играта а и дефанзивно врска нема спора и пасовиве у задно време везе му немаат у прво имаше 3,4 паса директно у противнички играчи. Најглупа одлука ќе биде да му се продолжи договорот на Алонсо
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Два кикса во олку рана фаза е голема катастрофа.Анчелоти мора да почне да си ја превзема кривицата.Долга е сезоната,ама очигледно си има мака со лигашки натпревари.

Дортмунд киксираат како луди,а Баерн не знае тоа да го искористи.

Левандовски е ептен мизерен,пак зицер промашува.Немогуче во колку лоша форма се наоѓа,ама за Баерн.За репрезентација си гази.

Со играч повеќе нерешено.:tapp::tapp::tapp:
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Алонсо мене не ми е јасно како може стартна постава да игра у оваа формација....Не уништи у прво полувреме!!!!

Санчез мора да си стартува,само што влезе у второ се смени динамиката на игра.

Неможе премногу промашуваа,премногу....Средината непостоечка,ја префрлаат со долги топки према нападот...Фората е шо у напад ги неаме МСН треба малце да се освестиме...Баерн секогаш градел тимски напади..едноставно нема леб со 4-3-3 бар за сега.
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Мислам дека време е полека пријателскиот однос на Карло да престане и работите да се постават озбилно...

Јасно ми е дека босот сакаше после Пеп да постави по релаксирана средина,на сите играчи да им даде шанса преку ротација и да воспостави пријателски однос али тој период истече.

Мора да се уозбилат,а тие што не се спремни на тоа да седнат на клупа.

Милер мора одма да седна на клупа...жал ми е,колку сака нека е принцот на Баварија време е да си ја погрее клупата пошто е тешко дрво веќе 5 утакмици по ред.Истото важи за Чаби Алонсо.Очајни се,играме како со 2 играча помалце.

Ренато Санчез полека треба да си го заземе местото.Грди пари го платија,игра се подобро со секоја утакмица и мора да добие шанса.Нема што да се калкулира.

У напад Коста сега кога ќе се врати место Рибери на лева страна и Робен по десната.

На средина Хави Мартинез со Видал и Ренато/Тиаго.

У Јануари под ИТНО да се појача нападот...крило/напаѓач сеедно,ни треба реализатор!!
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Гладбах после 4 утакмици по ред ги тепавме и тоа со 2 разлика....
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.701
Поени од реакции
5.326
дечково е феноменален.. каква контрола над топката има то чудо некое е :) имав прилика да го глеам неколку пати кај шо праи чуда на улица :) и гледам денес Баерн Минхен го "угостил" во тренинг центарот :)
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.626
Поени од реакции
14.398
Ја да сум, ќе се усерам пред вакви играчи фудбалска умешност да им „продавам“. Секоја чест и за вештините и за мудата.
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
BILD: Robert Lewandowski before a new contract The negotiations that have been running for a few months, are close to the target. #FCBayern

His new salary (previously around €10m) is at a level between Lahm (around 12 million) & top earner Müller (a maximum of approximately €15m)

BREAKING: According to Sportowe fakty, Robert Lewandowski has extended his contract at #FCBayern until 2021. He'll earn €15m salary per year

Лева и Баерн то су срца два....Уште едно браво за управата...го надополнуваат костурот на екипата долгорочно.

Giuseppe Marotta (Juventus manager) thinks that #FCBayern will sign Kingsley Coman permanently! [TM]

Во денешниве услови на пазарот за 20 милиони мислам дека мора да се купи...Има потенцијал,талентот е неспорен и вреди да се ризикува...не се големи пари за денешни услови.
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Lewandoski so ovaa forma ne zasluzuva nov dogovor.

Kakva sansa propusti sega.:facepalm:Ne znae niska topka da smiri,abe kako mozese da mu izbega topkata ccc.:eek::tapp:[DOUBLEPOST=1477749074][/DOUBLEPOST]Hahaha znaev deka ke dade gol.E sega priemot bese na nivo.Sekogas koga kritikuvam nekogo,odma me demantira.Muller taka mi ima napraveno 100 pati.

Bravo za Robben,igra kako zmaj.:bravobe:[DOUBLEPOST=1477749187][/DOUBLEPOST]Lewa do Robben i 2:0!Bravo :bravobe:
 
Последно уредено:

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Каквa мртва екипа постанавме! Кој стигна гол стави,ама не обичен гол,него голчишта.Алал да му е на Демирбај,игра страшна сезона.

Анчелоти оди лечи се.
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Дај бе нека го седне на клупа Алонсо....

Златни деца Кимих и Санчез на клупа седат.

И Боатенг исто може да одмори...Хумелс моментално е ѕид за него.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom